Resultat Total - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Arena Lyngby Open 2017    Udskriftsdato  22 januar 2017   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  20:15   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  20 januar 2017         
 
 
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1918-2002 
Sponsor: Fokus Lightning 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Karoline Barrett  2002    672          27.89   
  Greve Svømmeklub  27.17                 
Ida Lindborg  1994    662          28.03   
  Malmö Kappsimningsklubb  27.60                 
Vibe Tofte Jørgensen  1999    569          29.47   
  A6  29.50                 
Vera Staun Hansen  1999    569          29.48   
  Hovedstadens Svømmeklub  28.10                 
Megan Forslund Hansen  1997    567          29.50   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  29.82                 
Klara Reeh  1999    549          29.82   
  Lyngby Svømmeklub  29.75                 
 
 
 
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Semifinaler Årg. 1918-2002 
Sponsor: Fokus Lightning 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Karoline Barrett  2002    679          27.79   
  Greve Svømmeklub  27.17                 
Julie Kepp Jensen  2000    659          28.07  Deltager ikke i finalen 
  A6  27.03                 
Ida Lindborg  1994    628          28.52   
  Malmö Kappsimningsklubb  27.60                 
Vera Staun Hansen  1999    573          29.41   
  Hovedstadens Svømmeklub  28.10                 
Megan Forslund Hansen  1997    561          29.62   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  29.82                 
Klara Reeh  1999    543          29.94   
  Lyngby Svømmeklub  29.75                 
Vibe Tofte Jørgensen  1999    541          29.97   
  A6  29.50                 
Andrea Paaske  2001    540          30.00   
  Roskilde Svømning  29.94                 
Ingrid Bo Andersen  2001    537          30.04   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  28.96                 
10  Cecilie Daluiso Salmonsen  2001    528          30.21   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  29.45                 
11  Thea Lund Petersen  1998    506          30.65   
  Nyborg Svømmeklub  29.85                 
12  Sunneva Dögg Robertson  1999    462          31.58   
  Íþróttabandalag Reykjanesbæjar  30.32                 
 
 
 
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 1918-2002 
Sponsor: Fokus Lightning 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Karoline Barrett  2002    690          27.64   
  Greve Svømmeklub  27.17                 
Ida Lindborg  1994    665          27.98   
  Malmö Kappsimningsklubb  27.60                 
Julie Kepp Jensen  2000    664          27.99   
  A6  27.03                 
Natahlie Lindborg  1991    626          28.55  Deltager ikke i finalen 
  Malmö Kappsimningsklubb  28.25                 
Vera Staun Hansen  1999    585          29.20   
  Hovedstadens Svømmeklub  28.10                 
Jessica Yu Mortensen  2000    582          29.26  Deltager ikke i finalen 
  Lyngby Svømmeklub  28.13                 
Kristine Barrett  1998    560          29.63  Deltager ikke i finalen 
  Greve Svømmeklub  28.63                 
Andrea Paaske  2001    558          29.67   
  Roskilde Svømning  29.94                 
Megan Forslund Hansen  1997    547          29.86   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  29.82                 
10  Vibe Tofte Jørgensen  1999    547          29.87   
  A6  29.50                 
11  Klara Reeh  1999    540          29.99   
  Lyngby Svømmeklub  29.75                 
12  Cecilie Daluiso Salmonsen  2001    535          30.08   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  29.45                 
13  Ingrid Bo Andersen  2001    527          30.23   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  28.96                 
14  Thea Lund Petersen  1998    525          30.28   
  Nyborg Svømmeklub  29.85                 
15  Sunneva Dögg Robertson  1999    520          30.37   
  Íþróttabandalag Reykjanesbæjar  30.32                 
16  Emma Bjørnholdt  2000    510          30.57   
  Lyngby Svømmeklub  30.29                 
17  Sophie Amalie Schøn  1999    507          30.63   
  Lyngby Svømmeklub  28.71                 
18  Mellie Wijk  2002    501          30.74   
  Simklubben Laxen  30.68                 
19  Caroline Hørlykke  2000    500          30.77   
  Gentofte Svømme Klub  30.05                 
20  Thea Blomsterberg  2002    492          30.93   
  Sigma Swim Birkerød  29.73                 
21  Katrine B. Hansen  1999    491          30.95   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  29.81                 
22  Lærke Rask Sander  2002    491          30.96   
  VAT Copenhagen-MK31  29.69                 
23  Marissa Lindemulder  1993    490          30.98   
  Orca Nederland  31.37                 
24  Annabelle Grønbech Ladik  1997    489          31.00   
  Ringsted Svømme Klub  31.09                 
25  Victoria Vorm  2001    488          31.02   
  Vallensbæk IF Af 1939  30.70                 
26  Johanne Hingebjerg  2002    488          31.03   
  Hovedstadens Svømmeklub  30.07                 
26  Luna Donde Feilberg  2000    488          31.03   
  Hovedstadens Svømmeklub  30.49                 
28  Tilde Morin  2002    486          31.07   
  Simklubben Laxen  29.72                 
29  Iben Bak  2001    476          31.27   
  Nyborg Svømmeklub  30.62                 
29  Mathilde Menck Nielsen  2002    476          31.27   
  Helsingør Svømmeklub  30.85                 
31  Stine Saaby Schmidt  2002    474          31.32   
  Farum Svømmeklub  31.75                 
32  Caroline Mathiesen  2001    470          31.42   
  Albertslund IF  31.87                 
33  Eydís Ósk Kolbeinsdóttir  2000    467          31.48   
  Íþróttabandalag Reykjanesbæjar  32.38                 
34  Laura Janner  2002    465          31.53   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  30.54                 
35  Emma Maagøe  1999    464          31.54   
  Hovedstadens Svømmeklub  31.16                 
35  Laura Weinreich  1998    464          31.54   
  Ringsted Svømme Klub  29.60                 
37  Clara Schade Cantby  2000    462          31.58   
  Slagelse Svømmeklub  29.34                 
38  Sylwia Sienkiewicz  1999    462          31.60   
  Íþróttabandalag Reykjanesbæjar  30.38                 
39  Gunnhildur Björg Baldursdóttir  2000    459          31.67   
  Íþróttabandalag Reykjanesbæjar  31.79                 
40  Amanda Duus  2000    455          31.76   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  30.37                 
41  Ida T Mose  2002    452          31.83   
  Glostrup Svømmeklub  31.15                 
42  Nikoline Biltoft-Jensen  2001    451          31.85   
  Lyngby Svømmeklub  32.04                 
43  Nina Toft  2000    448          31.92   
  Gentofte Svømme Klub  32.06                 
44  Julie Darlem Brandt  2001    447          31.94   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  31.28                 
45  Katja Kjær Nielsen  2002    445          31.98   
  Ringsted Svømme Klub  33.20                 
46  Emilie Nyegaard  2001    444          32.00   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  32.54                 
46  Emily Brophy  1999    444          32.00   
  VAT Copenhagen  31.40                 
46  Nanna Drewsen  1998    444          32.00   
  Vallensbæk IF Af 1939  31.56                 
49  Froukje Osinga  2000    438          32.15   
  Orca Nederland  33.37                 
50  Sofie Villum Færch  2002    437          32.18   
  Helsingør Svømmeklub  32.03                 
51  Regitze Gotthard  2002    435          32.22   
  Slagelse Svømmeklub  32.89                 
52  Clara Marott Schelde  2000    430          32.36   
  Farum Svømmeklub  31.00                 
53  Emma Wael  1993    428          32.41   
  VAT Copenhagen  32.50                 
54  Petronella Johansson  2000    427          32.44   
  Simklubben Laxen  32.76                 
55  Camilla Feldmann  1999    420          32.60   
  Helsingør Svømmeklub  31.45                 
56  Sofie Louise Nimb  2001    418          32.65   
  Gentofte Svømme Klub  32.34                 
57  Claudia Sperling  2002    418          32.67   
  Lyngby Svømmeklub  33.73                 
58  Mille Graasbøll  2002    417          32.69   
  Sigma Swim Allerød  32.50                 
59  Line Strandby  2001    415          32.74   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  33.61                 
60  Freja A. Skov  2000    415          32.75   
  Helsingør Svømmeklub  32.74                 
61  Josefine Søgaard Andresen  2000    411          32.85   
  Gentofte Svømme Klub  32.42                 
62  Sara Mortensen  2001    407          32.94   
  Vallensbæk IF Af 1939  33.71                 
63  Diljá Rún Ívarsdóttir  2002    406          32.98   
  Íþróttabandalag Reykjanesbæjar  32.57                 
64  Louise Engelhardt Christi  2001    403          33.05   
  Lyngby Svømmeklub  33.93                 
65  Simone Jørgensen  1999    401          33.11   
  Farum Svømmeklub  32.22                 
66  Annemiek Meulenbeld  1995    401          33.12   
  Orca Nederland  31.63                 
67  Cassandra Thimmer  1999    400          33.13   
  Gentofte Svømme Klub  31.88                 
68  Julie Bak  1997    398          33.19   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  31.79                 
69  Emilie Hermann Schimming  1999    394          33.32   
  Roskilde Svømning  33.21                 
70  Mathilde Schrøder  2002    393          33.34   
  Helsingør Svømmeklub  33.89                 
71  SIF Nikoline Madsen  2001    386          33.53   
  Gentofte Svømme Klub  32.89                 
72  Sofie Strandby  1999    384          33.61   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  32.92                 
73  Olivia Olivarius Vølund  2002    383          33.64   
  Lyngby Svømmeklub  34.17                 
74  Alberte Mammen  2001    376          33.82   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  32.63                 
75  Pernille Pedersen  2001    372          33.95   
  Køge Svømmeklub  32.94                 
76  Regitze Lyngfeldt  2002    372          33.96   
  Helsingør Svømmeklub  31.42                 
77  Amalie Gotthard  1999    367          34.11   
  Slagelse Svømmeklub  32.30                 
78  Melanie Degner  2000    366          34.13   
  Køge Svømmeklub  33.41                 
79  Amanda Egerod Lund  2000    364          34.19   
  Sigma Swim Allerød  32.87                 
80  Fie Tönshoff  2002    355          34.50   
  Helsingør Svømmeklub  33.02                 
81  Cecilie Porsdal  2002    353          34.56   
  Sigma Swim Birkerød  34.17                 
82  Maria Borre Jacobsen  2001    331          35.30   
  Lyngby Svømmeklub  32.67                 
83  Randi Jørgensen  2002    318          35.78   
  Nyborg Svømmeklub  35.75                 
84  Birna Hilmarsdóttir  2002    307          36.19   
  Íþróttabandalag Reykjanesbæjar  38.07                 
84  Ida Rishøj  2002    307          36.19   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  35.60                 
Andrea M. Lang Bolvig  2000              DNS   
  Sigma Swim Birkerød  34.22                 
Caroline Waage Nowak  2001              DNS   
  Gentofte Svømme Klub  33.22                 
Katharina Nekhorochko  2000              DNS   
  Sigma Swim Allerød  31.32                 
Silke Meyer  1998              DNS   
  Gentofte Svømme Klub  31.50                 
 
 
 
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1918-2001 
Sponsor: Fokus Lightning 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jesper Björk  1993    638          26.05   
  Helsingborgs Simsällskap  24.26                 
Mikkel-Emil Rosenbom  1999    626          26.22   
  Lyngby Svømmeklub  25.60                 
Óli Mortensen  1996    607          26.48   
  Hovedstadens Svømmeklub  26.52                 
Teodor Widerberg  1998    603          26.54   
  Simklubben Laxen  25.81                 
John Olsson  1995    587          26.78   
  Simklubben Laxen  26.17                 
Arthur Dalén Ellegaard  2001    573          26.99   
  Lyngby Svømmeklub  26.35                 
 
 
 
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Semifinaler Årg. 1918-2001 
Sponsor: Fokus Lightning 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jesper Björk  1993    616          26.36   
  Helsingborgs Simsällskap  24.26                 
Mikkel-Emil Rosenbom  1999    596          26.65   
  Lyngby Svømmeklub  25.60                 
Teodor Widerberg  1998    589          26.75   
  Simklubben Laxen  25.81                 
John Olsson  1995    582          26.85   
  Simklubben Laxen  26.17                 
Óli Mortensen  1996    582          26.85   
  Hovedstadens Svømmeklub  26.52                 
Arthur Dalén Ellegaard  2001    566          27.10   
  Lyngby Svømmeklub  26.35                 
Julius Munk  2000    555          27.28  Deltager ikke i finalen 
  Helsingør Svømmeklub  27.10                 
Mads Raaby Jensen  2001    553          27.32   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  26.07                 
Mads Tornow Rasmussen  2000    549          27.39   
  A6  26.34                 
10  Daniel Christian  1998    545          27.45   
  Farum Svømmeklub  26.06                 
11  Linus Koefoed Weiss  1999    536          27.61   
  Hovedstadens Svømmeklub  27.11                 
12  Þröstur Bjarnason  1997    525          27.80   
  Íþróttabandalag Reykjanesbæjar  28.58                 
 
 
 
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 1918-2001 
Sponsor: Fokus Lightning 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jesper Björk  1993    699          25.27   
  Helsingborgs Simsällskap  24.26                 
Mikkel-Emil Rosenbom  1999    606          26.50   
  Lyngby Svømmeklub  25.60                 
Teodor Widerberg  1998    605          26.52   
  Simklubben Laxen  25.81                 
John Olsson  1995    604          26.53   
  Simklubben Laxen  26.17                 
Arthur Dalén Ellegaard  2001    596          26.64   
  Lyngby Svømmeklub  26.35                 
Óli Mortensen  1996    579          26.90   
  Hovedstadens Svømmeklub  26.52                 
Daniel Christian  1998    565          27.12   
  Farum Svømmeklub  26.06                 
Jakob Klint Axelsen  1996    562          27.17  Deltager ikke i finalen 
  Lyngby Svømmeklub  26.51                 
Mads Raaby Jensen  2001    555          27.29   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  26.07                 
10  Þröstur Bjarnason  1997    550          27.37   
  Íþróttabandalag Reykjanesbæjar  28.58                 
11  Julius Munk  2000    549          27.39   
  Helsingør Svømmeklub  27.10                 
12  Linus Koefoed Weiss  1999    548          27.40   
  Hovedstadens Svømmeklub  27.11                 
13  Mads Tornow Rasmussen  2000    542          27.51   
  A6  26.34                 
14  Lasse Kølle Jørgensen  1996    538          27.57  Deltager ikke i finalen 
  Lyngby Svømmeklub  28.12                 
15  Sebastian Tullberg  2000    537          27.59   
  Sigma Swim Birkerød  25.87                 
16  Rasmus Hasemann  1996    530          27.71   
  VAT Copenhagen  27.23                 
17  Frederik Riedel Lentz  2001    529          27.72   
  Hovedstadens Svømmeklub  28.07                 
18  Jonathan Müller  1997    526          27.77   
  Hovedstadens Svømmeklub  28.25                 
19  William Textor Broch  2001    523          27.83   
  Lyngby Svømmeklub  27.96                 
20  Joakim Löfgren  1992    520          27.88   
  Simklubben Laxen  26.33                 
20  Marc Bach Nielsen  1994    520          27.88   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  26.27                 
22  Hans Mølbak Petersen  2001    518          27.92   
  Greve Svømmeklub  26.88                 
22  Johan Joensen  2000    518          27.92   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  27.22                 
24  Mikkel S. Hansen  2000    516          27.96   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  28.10                 
25  Robin Sandgren  1997    506          28.13   
  Simklubben Laxen  26.94                 
26  Gunnar Widerberg  2000    504          28.17   
  Simklubben Laxen  28.64                 
26  Jakob Schmidt  1999    504          28.17   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  28.48                 
26  Mikkel Salmansen  2000    504          28.17   
  Vallensbæk IF Af 1939  27.67                 
29  Tobias Andersen  1998    501          28.23   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  27.96                 
30  Mads Ejdrup Hansen  1999    499          28.27   
  Helsingør Svømmeklub  27.87                 
31  Peter Vangsgaard  2000    498          28.29   
  Gentofte Svømme Klub  27.51                 
32  Villads Bomholt Larsen  2001    496          28.33   
  Helsingør Svømmeklub  28.11                 
33  Marius Møldrup  1999    494          28.37   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  27.07                 
34  Daniel Sørensen  1999    492          28.40   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  27.59                 
35  Mikkel Fogelberg Handberg  1998    489          28.47   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  27.72                 
36  Felix Burmester  1999    487          28.50   
  Helsingør Svømmeklub  27.25                 
37  Rasmus Danielsen  2001    486          28.51   
  Køge Svømmeklub  27.95                 
38  Martin Szokody  1999    486          28.52   
  Ringsted Svømme Klub  28.18                 
38  Philip Krogh Brønnicke  2000    486          28.52   
  Køge Svømmeklub  28.18                 
40  Riyan Salem  1998    480          28.64   
  Roskilde Svømning  28.23                 
41  Max Ackerman  1995    479          28.65   
  Simklubben Laxen  28.41                 
42  Baldvin Sigmarsson  1997    479          28.66   
  Íþróttabandalag Reykjanesbæjar  28.98                 
43  Simon Krøyer Svendsen  1999    473          28.78   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  27.79                 
44  Thomas Bech  1998    466          28.92   
  Farum Svømmeklub  26.40                 
45  Casper Ramsdahl Sørensen  2000    464          28.96   
  Ringsted Svømme Klub  29.18                 
46  Mads Emil Christensen  1999    461          29.02   
  Køge Svømmeklub  46.74                 
47  Mads Hauge Sørensen  1997    461          29.03   
  Køge Svømmeklub  28.53                 
48  Ingi Þór Ólafsson  1999    458          29.09   
  Íþróttabandalag Reykjanesbæjar  29.13                 
49  Jon Riedel Pedersen  1998    456          29.12   
  VAT Copenhagen  27.81                 
50  Daniel Berg Wenk  2000    455          29.15   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  28.03                 
51  Frederik Bornemann  2001    453          29.19   
  Sigma Swim Allerød  28.86                 
51  Mads Ørsted Nielsen  1999    453          29.19   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  29.30                 
53  Malthe Letting  2001    449          29.28   
  Farum Svømmeklub  30.80                 
54  Björgvin Theodór Hilmarsson  1998    447          29.32   
  Íþróttabandalag Reykjanesbæjar  29.51                 
55  Mathias Persson  2001    446          29.35   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  30.35                 
56  Lucas Bruun Strøbek  2001    442          29.44   
  Gentofte Svømme Klub  28.96                 
57  August Becktor  2001    441          29.45   
  Gentofte Svømme Klub  29.29                 
58  Ferdinand Wahl  2000    440          29.47   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  29.85                 
59  Simon Ajken Hansen  1999    439          29.51   
  Lyngby Svømmeklub  29.22                 
60  Frederik Røgind  2001    435          29.59   
  Sigma Swim Birkerød  30.88                 
61  Magnus Vinjebo  1999    432          29.65   
  Roskilde Svømning  29.17                 
62  Niels Paulli Sparholt  2000    431          29.69   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  29.29                 
63  Jelmer Postma  1997    429          29.72   
  Orca Nederland  30.54                 
64  Nicolai Andersen  1998    423          29.87   
  Nyborg Svømmeklub  29.65                 
65  Andreas Eklundh Sørensen  2001    418          29.99   
  Helsingør Svømmeklub  29.42                 
66  Christian K. Jensen  2000    415          30.06   
  Sigma Swim Allerød  30.44                 
67  Karol Kucharczyk  2000    410          30.19   
  Simklubben Laxen  30.67                 
68  Alexander Ravn Borch  2001    409          30.20   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  30.79                 
69  Kristian Torp  2000    406          30.29   
  Sigma Swim Birkerød  30.69                 
70  Anders Engtorp Olesen  1999    404          30.32   
  Roskilde Svømning  30.80                 
71  Kristoffer Buus Langkilde  1999    401          30.40   
  Lyngby Svømmeklub  30.44                 
72  Mert Kaya  2001    400          30.42   
  Køge Svømmeklub  30.03                 
73  Magnus Aasberg  2001    396          30.52   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  32.58                 
74  Max Sandgren  1999    388          30.75   
  Simklubben Laxen  30.70                 
75  Jonathan Kock Jensen  2001    383          30.88   
  Slagelse Svømmeklub  31.11                 
76  Emil Tönshoff  2000    380          30.95   
  Helsingør Svømmeklub  31.87                 
77  Mathias Holm  2001    370          31.24   
  Sigma Swim Birkerød  31.68                 
78  Jannick Hansen  2001    363          31.44   
  Sigma Swim Allerød  32.23                 
79  Christian Ong Hansen  2001    361          31.48   
  Farum Svømmeklub  30.24                 
80  Mads Bjørn Andersen  2001    346          31.93   
  Gentofte Svømme Klub  31.52                 
81  Adrian Roed Schønning  2000    338          32.20   
  Helsingør Svømmeklub  32.52                 
82  Daniel Hartkopf  2001    330          32.43   
  Køge Svømmeklub  43.97                 
83  Andreas Norup  1999    259          35.15   
  VAT Copenhagen  33.40                 
Christoffer Weiss  2001              DNS   
  Gentofte Svømme Klub  29.39                 
Emil Hedegaard  1999              DNS   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  27.99                 
Frederik Nerving  1997              DNS   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  26.31                 
Gustav Frydensberg  1999              DNS   
  Lyngby Svømmeklub  30.77                 
August Hertz Bugge  2000              DSQ  SW216 Tyvstart 
  VAT Copenhagen-MK31  29.13                 
Matthias Hansen  2001              DSQ  SW216 Tyvstart 
  Slagelse Svømmeklub  27.78                 
 
 
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1918-2002 
Sponsor: Fokus Lightning 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ida Lindborg  1994    700          30.47   
  Malmö Kappsimningsklubb  28.39                 
Anna Brandt Nielsen  1998    689          30.63   
  Lyngby Svømmeklub  28.83                 
Emilie Falbe-Hansen  1999    679          30.78   
  Gentofte Svømme Klub  29.87                 
Linnéa Bielicz  1994    641          31.38   
  Simklubben Laxen  29.39                 
Tilde Morin  2002    579          32.45   
  Simklubben Laxen  31.82                 
Mille Bruun Høvring  2001    569          32.64   
  VAT Copenhagen-MK31  32.99                 
 
 
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Semifinaler Årg. 1918-2002 
Sponsor: Fokus Lightning 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ida Lindborg  1994    680          30.76   
  Malmö Kappsimningsklubb  28.39                 
Emilie Falbe-Hansen  1999    652          31.20   
  Gentofte Svømme Klub  29.87                 
Linnéa Bielicz  1994    620          31.72   
  Simklubben Laxen  29.39                 
Anna Brandt Nielsen  1998    618          31.76   
  Lyngby Svømmeklub  28.83                 
Jessica Yu Mortensen  2000    604          32.00  Deltager ikke i finalen 
  Lyngby Svømmeklub  30.86                 
Mille Bruun Høvring  2001    568          32.66   
  VAT Copenhagen-MK31  32.99                 
Tilde Morin  2002    568          32.67   
  Simklubben Laxen  31.82                 
Johanne Hingebjerg  2002    557          32.88   
  Hovedstadens Svømmeklub  30.33                 
Íris Ósk Hilmarsdóttir  1998    556          32.89   
  Íþróttabandalag Reykjanesbæjar  32.24                 
10  Sophie Amalie Schøn  1999    556          32.90   
  Lyngby Svømmeklub  29.88                 
11  Isabel Mass  1998    547          33.08   
  A6  30.75                 
12  Julie Stampe  2002    520          33.64   
  Sigma Swim Allerød  32.29                 
 
 
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 1918-2002 
Sponsor: Fokus Lightning 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ida Lindborg  1994    734          29.99   
  Malmö Kappsimningsklubb  28.39                 
Emilie Falbe-Hansen  1999    660          31.07   
  Gentofte Svømme Klub  29.87                 
Anna Brandt Nielsen  1998    644          31.33   
  Lyngby Svømmeklub  28.83                 
Linnéa Bielicz  1994    609          31.92   
  Simklubben Laxen  29.39                 
Jessica Yu Mortensen  2000    601          32.06   
  Lyngby Svømmeklub  30.86                 
Isabel Mass  1998    595          32.17   
  A6  30.75                 
Sophie Amalie Schøn  1999    562          32.78   
  Lyngby Svømmeklub  29.88                 
Mille Bruun Høvring  2001    557          32.87   
  VAT Copenhagen-MK31  32.99                 
Johanne Hingebjerg  2002    555          32.91   
  Hovedstadens Svømmeklub  30.33                 
10  Íris Ósk Hilmarsdóttir  1998    549          33.03   
  Íþróttabandalag Reykjanesbæjar  32.24                 
11  Julie Stampe  2002    546          33.09   
  Sigma Swim Allerød  32.29                 
11  Tilde Morin  2002    546          33.09   
  Simklubben Laxen  31.82                 
13  Claudia Sperling  2002    543          33.15   
  Lyngby Svømmeklub  32.44                 
14  Lærke Rask Sander  2002    543          33.16   
  VAT Copenhagen-MK31  31.26                 
15  Kristine Barrett  1998    534          33.35   
  Greve Svømmeklub  31.45                 
16  Mia Steen Duus  2001    524          33.55   
  Sigma Swim Birkerød  33.60                 
17  Stefanía Sigurþórsdóttir  2001    508          33.91   
  Íþróttabandalag Reykjanesbæjar  35.11                 
18  Thea Laurberg Simonsen  1997    507          33.92   
  Lyngby Svømmeklub  31.91                 
19  Sofie Nielsen  2001    501          34.06   
  Slagelse Svømmeklub  33.35                 
20  Caroline Mathiesen  2001    497          34.15   
  Albertslund IF  31.99                 
21  Anna Aavang Brendstrup  2000    482          34.51   
  Roskilde Svømning  35.83                 
22  Emily Brophy  1999    481          34.52   
  VAT Copenhagen  31.41                 
23  Cecilie Ankerstjerne  2001    480          34.55   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  39.50                 
24  Frederikke Echardt  2002    479          34.57   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  33.59                 
25  Johanna Juul Bay-Smidt  2002    478          34.59   
  Helsingør Svømmeklub  34.01                 
26  Eydís Ósk Kolbeinsdóttir  2000    477          34.63   
  Íþróttabandalag Reykjanesbæjar  33.71                 
27  Sylwia Sienkiewicz  1999    467          34.87   
  Íþróttabandalag Reykjanesbæjar  33.86                 
27  Xenia Huryn  2000    467          34.87   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  33.59                 
29  Nanna Drewsen  1998    462          34.98   
  Vallensbæk IF Af 1939  31.86                 
30  Pernille Pedersen  2001    460          35.03   
  Køge Svømmeklub  33.04                 
31  Tenna Jensen  1998    459          35.06   
  Hovedstadens Svømmeklub  34.55                 
32  Kamille Auerbach-Lind  2001    444          35.47   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  34.63                 
33  Karla Sejling  2001    443          35.48   
  Ringsted Svømme Klub  35.43                 
34  Diljá Rún Ívarsdóttir  2002    438          35.63   
  Íþróttabandalag Reykjanesbæjar  37.48                 
35  Stine Saaby Schmidt  2002    424          36.01   
  Farum Svømmeklub  35.11                 
36  Carolina Sahl Rasmussen  2001    422          36.05   
  Farum Svømmeklub  36.10                 
37  Jasmin Larsen  2002    415          36.27   
  Ringsted Svømme Klub  37.77                 
38  Cassandra Thimmer  1999    402          36.64   
  Gentofte Svømme Klub  35.28                 
39  Maria Szokody  2002    395          36.86   
  Ringsted Svømme Klub  36.17                 
40  Camilla Taylor  2000    386          37.16   
  Sigma Swim Allerød  35.23                 
41  Kolbrún Eva Pálmadóttir  2002    382          37.28   
  Íþróttabandalag Reykjanesbæjar  40.57                 
42  Chastine Melhede  2002    379          37.38   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  35.63                 
43  Karina Garne Larsen  2000    362          37.94   
  Sigma Swim Allerød  37.57                 
44  Isabel K. Eriksen  2001    361          37.98   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  45.82                 
45  Ida Gelineck Padborg  2002    356          38.18   
  Lyngby Svømmeklub  39.22                 
Cæcilie Buchholt Johansen  2001              DNS   
  A6  32.90                 
Katharina Nekhorochko  2000              DNS   
  Sigma Swim Allerød  30.54                 
Natahlie Lindborg  1991              DNS   
  Malmö Kappsimningsklubb  30.20                 
Johanna Berthelsen  2000              DSQ  SW63 Ov 15 m u vand 
  VAT Copenhagen  33.73                 
 
 
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-2001 
Sponsor: Fokus Lightning 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jesper Björk  1993    694          27.15   
  Helsingborgs Simsällskap  25.22                 
Andreas Kaas Elmgreen  1999    649          27.76   
  Lyngby Svømmeklub  26.65                 
Marcus Olesen  1995    605          28.41   
  Farum Svømmeklub  28.05                 
Lukas Gustafson  1999    597          28.54   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  26.84                 
Nikolai Hougaard  1999    570          28.98   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  27.90                 
Mikkel-Emil Rosenbom  1999              DSQ  SW6.4 mere end 15m 
  Lyngby Svømmeklub  28.58                 
 
 
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Semifinaler Årg. 1918-2001 
Sponsor: Fokus Lightning 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jesper Björk  1993    705          27.00   
  Helsingborgs Simsällskap  25.22                 
Andreas Kaas Elmgreen  1999    615          28.26   
  Lyngby Svømmeklub  26.65                 
Lukas Gustafson  1999    598          28.52   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  26.84                 
Marcus Olesen  1995    592          28.63   
  Farum Svømmeklub  28.05                 
Mikkel-Emil Rosenbom  1999    555          29.25   
  Lyngby Svømmeklub  28.58                 
Nikolai Hougaard  1999    537          29.56   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  27.90                 
Jonas Hansen  2001    528          29.73   
  Slagelse Svømmeklub  29.29                 
Victor Grandjean  2001    510          30.08   
  Ringsted Svømme Klub  29.98                 
Andreas Vestergaard  1999    505          30.18   
  Hovedstadens Svømmeklub  29.87                 
10  Mads Ejdrup Hansen  1999    472          30.86  Deltager ikke i finalen 
  Helsingør Svømmeklub  27.92                 
11  Daniel Christian  1998    465          31.02   
  Farum Svømmeklub  29.13                 
12  Magnus Carstensen  1999    457          31.20   
  Ringsted Svømme Klub  29.34                 
 
 
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 1918-2001 
Sponsor: Fokus Lightning 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jesper Björk  1993    654          27.69   
  Helsingborgs Simsällskap  25.22                 
Andreas Kaas Elmgreen  1999    637          27.93   
  Lyngby Svømmeklub  26.65                 
Marcus Olesen  1995    618          28.22   
  Farum Svømmeklub  28.05                 
Lukas Gustafson  1999    604          28.43   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  26.84                 
Mikkel-Emil Rosenbom  1999    568          29.02   
  Lyngby Svømmeklub  28.58                 
Marcus Mantzius Mosegaard  2001    564          29.09  Deltager ikke i finalen 
  Slagelse Svømmeklub  28.33                 
Lasse Kølle Jørgensen  1996    549          29.35  Deltager ikke i finalen 
  Lyngby Svømmeklub  28.54                 
Mads Ejdrup Hansen  1999    528          29.73   
  Helsingør Svømmeklub  27.92                 
Jonas Hansen  2001    518          29.92   
  Slagelse Svømmeklub  29.29                 
Victor Grandjean  2001    518          29.92   
  Ringsted Svømme Klub  29.98                 
11  Nikolai Hougaard  1999    512          30.05   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  27.90                 
12  Daniel Christian  1998    500          30.27   
  Farum Svømmeklub  29.13                 
13  Andreas Vestergaard  1999    496          30.36   
  Hovedstadens Svømmeklub  29.87                 
14  Jacob Funch Jørgensen  1999    488          30.52  Deltager ikke i finalen 
  Tune I.F. Svømmeafdeling  30.16                 
15  Magnus Carstensen  1999    487          30.54   
  Ringsted Svømme Klub  29.34                 
16  Jon Riedel Pedersen  1998    475          30.79   
  VAT Copenhagen  29.65                 
17  Lucas Alexander Meng  2000    468          30.95   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  30.30                 
18  Villads Bomholt Larsen  2001    460          31.13   
  Helsingør Svømmeklub  29.97                 
19  Christoffer Vang-Jensen  2001    457          31.20   
  Gentofte Svømme Klub  32.12                 
20  Viktor Nysøe Rehling  2001    451          31.34   
  Farum Svømmeklub  33.17                 
21  Philip Krogh Brønnicke  2000    445          31.47   
  Køge Svømmeklub  31.31                 
22  Mads Hauge Sørensen  1997    438          31.65   
  Køge Svømmeklub  29.97                 
23  Frederik Hatting Petersen  2000    431          31.81   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  30.29                 
24  Tobias Daniel Larsen  2001    429          31.87   
  Slagelse Svømmeklub  30.89                 
25  Emil Johansen  1999    416          32.19   
  Roskilde Svømning  33.05                 
26  Baldvin Sigmarsson  1997    413          32.26   
  Íþróttabandalag Reykjanesbæjar  30.44                 
26  David Ajken Hansen  1999    413          32.26   
  Lyngby Svømmeklub  32.53                 
28  Kristoffer Buus Langkilde  1999    410          32.35   
  Lyngby Svømmeklub  31.93                 
29  Rasmus Danielsen  2001    408          32.39   
  Køge Svømmeklub  29.89                 
30  Mert Kaya  2001    401          32.60   
  Køge Svømmeklub  39.36                 
31  Daniel Berg Wenk  2000    396          32.72   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  30.01                 
32  Ingi Þór Ólafsson  1999    380          33.18   
  Íþróttabandalag Reykjanesbæjar  33.15                 
33  Rasmus Nielsen  2001    378          33.22   
  Sigma Swim Allerød  32.03                 
34  Mads Emil Christensen  1999    370          33.47   
  Køge Svømmeklub  31.21                 
35  Daniel Sørensen  1999    357          33.87   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  32.57                 
36  Magnus Aasberg  2001    354          33.98   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  32.48                 
37  Lucas Dybendal Maack  1999    334          34.62   
  Lyngby Svømmeklub  36.13                 
38  Adrian Roed Schønning  2000    333          34.67   
  Helsingør Svømmeklub  35.90                 
39  Mathias Riff Alexandersen  2001    332          34.69   
  Sigma Swim Birkerød  35.09                 
40  Magnus Vinjebo  1999    331          34.72   
  Roskilde Svømning  34.56                 
41  Karol Kucharczyk  2000    330          34.76   
  Simklubben Laxen  33.30                 
42  Jesper Schiødt  2001    329          34.79   
  Helsingør Svømmeklub  35.03                 
Max Sandgren  1999              DSQ  SW 216 Tyvstart 
  Simklubben Laxen  32.85                 
Robin Sandgren  1997              DSQ  SW64 mere end 15m 
  Simklubben Laxen  30.13                 
 
 
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1918-2002 
Sponsor: 10-4.dk byggecenter 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jessica Yu Mortensen  2000    609          34.77   
  Lyngby Svømmeklub  33.98                 
Emma Bjørnholdt  2000    606          34.83   
  Lyngby Svømmeklub  34.25                 
Amalie H. Falck-Schmith  1989    560          35.75   
  Hovedstadens Svømmeklub  34.39                 
Karen Mist Arngeirsdóttir  2000    560          35.76   
  Íþróttabandalag Reykjanesbæjar  34.86                 
Regitze Gotthard  2002    559          35.78   
  Slagelse Svømmeklub  35.28                 
Josephine G. Lauridsen  2001    541          36.17   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  33.98                 
 
 
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Semifinaler Årg. 1918-2002 
Sponsor: 10-4.dk byggecenter 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Josephine Kruse  2002    619          34.58  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim Allerød  33.91                 
Emma Bjørnholdt  2000    576          35.42   
  Lyngby Svømmeklub  34.25                 
Jessica Yu Mortensen  2000    558          35.79   
  Lyngby Svømmeklub  33.98                 
Mia Steen Duus  2001    556          35.83  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim Birkerød  34.50                 
Karen Mist Arngeirsdóttir  2000    553          35.91   
  Íþróttabandalag Reykjanesbæjar  34.86                 
Amalie H. Falck-Schmith  1989    552          35.92   
  Hovedstadens Svømmeklub  34.39                 
Regitze Gotthard  2002    536          36.29   
  Slagelse Svømmeklub  35.28                 
Melanie Degner  2000    530          36.42  Deltager ikke i finalen 
  Køge Svømmeklub  35.04                 
Josephine G. Lauridsen  2001    516          36.75   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  33.98                 
10  Julie Bak  1997    497          37.20   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  34.89                 
11  Thea Laurberg Simonsen  1997    489          37.41   
  Lyngby Svømmeklub  34.60                 
Thea Blomsterberg  2002              DNS   
  Sigma Swim Birkerød  35.32                 
 
 
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 1918-2002 
Sponsor: 10-4.dk byggecenter 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Josephine Kruse  2002    640          34.20   
  Sigma Swim Allerød  33.91                 
Thea Blomsterberg  2002    579          35.36   
  Sigma Swim Birkerød  35.32                 
Emma Bjørnholdt  2000    575          35.44   
  Lyngby Svømmeklub  34.25                 
Jessica Yu Mortensen  2000    566          35.63   
  Lyngby Svømmeklub  33.98                 
Josephine G. Lauridsen  2001    558          35.79   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  33.98                 
Karen Mist Arngeirsdóttir  2000    558          35.80   
  Íþróttabandalag Reykjanesbæjar  34.86                 
Mia Steen Duus  2001    556          35.84   
  Sigma Swim Birkerød  34.50                 
Amalie H. Falck-Schmith  1989    549          35.99   
  Hovedstadens Svømmeklub  34.39                 
Regitze Gotthard  2002    547          36.03   
  Slagelse Svømmeklub  35.28                 
10  Melanie Degner  2000    534          36.32   
  Køge Svømmeklub  35.04                 
11  Julie Bak  1997    517          36.72   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  34.89                 
12  Thea Laurberg Simonsen  1997    513          36.82   
  Lyngby Svømmeklub  34.60                 
13  Isabel Mass  1998    508          36.94   
  A6  35.83                 
14  Sofie Strandby  1999    504          37.02   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  34.89                 
15  Sofia Altoft  1998    501          37.11   
  Farum Svømmeklub  38.20                 
16  Josefine Søgaard Andresen  2000    498          37.17   
  Gentofte Svømme Klub  36.48                 
17  Silke Mehr  2000    493          37.30   
  Roskilde Svømning  35.80                 
18  Johanna Berthelsen  2000    491          37.35   
  VAT Copenhagen  34.18                 
19  Mille Bruun Høvring  2001    489          37.41   
  VAT Copenhagen-MK31  37.07                 
20  Ida Jensdottir Fremming  2002    486          37.49   
  Vallensbæk IF Af 1939  36.76                 
21  Stefanía Sigurþórsdóttir  2001    484          37.54   
  Íþróttabandalag Reykjanesbæjar  37.43                 
22  Sofie Villum Færch  2002    482          37.59   
  Helsingør Svømmeklub  35.70                 
23  Ingrid Bo Andersen  2001    447          38.54   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  37.36                 
24  Claudia Sperling  2002    436          38.86   
  Lyngby Svømmeklub  40.31                 
25  Carolien Baarda  1997    434          38.91   
  Orca Nederland  38.02                 
26  Johanne Hingebjerg  2002    432          38.97   
  Hovedstadens Svømmeklub  37.24                 
27  Maria Bredal Larsen  2002    424          39.22   
  Nyborg Svømmeklub  37.68                 
28  Cecilie Hjarsø  2001    411          39.65   
  VAT Copenhagen-MK31  38.88                 
29  Sara Mortensen  2001    406          39.81   
  Vallensbæk IF Af 1939  38.16                 
30  Alberte Mammen  2001    400          40.01   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  39.26                 
31  Katrine Brandt Nielsen  2002    397          40.09   
  Lyngby Svømmeklub  39.89                 
32  Marta Kruse Johansen  2000    379          40.71   
  Helsingør Svømmeklub  39.44                 
32  Victoria Vorm  2001    379          40.71   
  Vallensbæk IF Af 1939  39.58                 
34  Amanda Egerod Lund  2000    361          41.39   
  Sigma Swim Allerød  37.67                 
35  Maria Borre Jacobsen  2001    329          42.67   
  Lyngby Svømmeklub  38.41                 
36  Randi Jørgensen  2002    216          49.11   
  Nyborg Svømmeklub  46.13                 
37  Anna Lund Petersen  2001    202          50.23   
  Nyborg Svømmeklub  48.36                 
Andrea M. Lang Bolvig  2000              DNS   
  Sigma Swim Birkerød  39.90                 
Maria Munch-Menzer  2001              DNS   
  Gentofte Svømme Klub  35.09                 
Silke Meyer  1998              DNS   
  Gentofte Svømme Klub  36.18                 
Nikoline Biltoft-Jensen  2001              DSQ  SW216 Tyvstart 
  Lyngby Svømmeklub  35.10                 
 
 
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-2001 
Sponsor: Trævarefabrikkernes udsal 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jakob Klint Axelsen  1996    631          30.79   
  Lyngby Svømmeklub  28.93                 
Frans Johannessen  1992    629          30.83   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  28.62                 
Riyan Salem  1998    621          30.96   
  Roskilde Svømning  31.12                 
Joakim Löfgren  1992    616          31.05   
  Simklubben Laxen  30.04                 
Max Ackerman  1995    564          31.96   
  Simklubben Laxen  30.46                 
Gunnar Widerberg  2000    548          32.27   
  Simklubben Laxen  32.90                 
 
 
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Semifinaler Årg. 1918-2001 
Sponsor: Trævarefabrikkernes udsal 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Riyan Salem  1998    616          31.05   
  Roskilde Svømning  31.12                 
Frans Johannessen  1992    610          31.15   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  28.62                 
Joakim Löfgren  1992    605          31.23   
  Simklubben Laxen  30.04                 
Jakob Klint Axelsen  1996    601          31.29   
  Lyngby Svømmeklub  28.93                 
Max Ackerman  1995    550          32.24   
  Simklubben Laxen  30.46                 
Gunnar Widerberg  2000    525          32.74   
  Simklubben Laxen  32.90                 
Daniel Christian  1998    518          32.88   
  Farum Svømmeklub  31.50                 
Jesper Frost Thomsen  1997    510          33.05   
  Hovedstadens Svømmeklub  33.37                 
Baldvin Sigmarsson  1997    478          33.77   
  Íþróttabandalag Reykjanesbæjar  32.86                 
10  Arthur Dalén Ellegaard  2001    477          33.81   
  Lyngby Svømmeklub  33.44                 
11  Alvi Hjelm  1996    463          34.15   
  Hovedstadens Svømmeklub  32.95                 
Niklas Hedegaard  1990              DSQ  SW7.5 Flere flyben 
  Farum Svømmeklub  28.72                 
 
 
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 1918-2001 
Sponsor: Trævarefabrikkernes udsal 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Niklas Hedegaard  1990    673          30.14   
  Farum Svømmeklub  28.72                 
Frans Johannessen  1992    645          30.57   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  28.62                 
Jakob Klint Axelsen  1996    635          30.73   
  Lyngby Svømmeklub  28.93                 
Joakim Löfgren  1992    611          31.12   
  Simklubben Laxen  30.04                 
Riyan Salem  1998    603          31.26   
  Roskilde Svømning  31.12                 
Max Ackerman  1995    575          31.76   
  Simklubben Laxen  30.46                 
Teodor Widerberg  1998    575          31.77  Deltager ikke i finalen 
  Simklubben Laxen  29.15                 
Daniel Christian  1998    563          31.99   
  Farum Svømmeklub  31.50                 
Jesper Frost Thomsen  1997    548          32.28   
  Hovedstadens Svømmeklub  33.37                 
10  Arthur Dalén Ellegaard  2001    533          32.58   
  Lyngby Svømmeklub  33.44                 
11  Gunnar Widerberg  2000    523          32.79   
  Simklubben Laxen  32.90                 
12  Baldvin Sigmarsson  1997    508          33.11   
  Íþróttabandalag Reykjanesbæjar  32.86                 
13  Alvi Hjelm  1996    498          33.31   
  Hovedstadens Svømmeklub  32.95                 
14  Andreas L. Damgård  2000    498          33.33   
  Køge Svømmeklub  32.37                 
14  William Textor Broch  2001    498          33.33   
  Lyngby Svømmeklub  33.07                 
16  Rasmus Hasemann  1996    497          33.34   
  VAT Copenhagen  31.31                 
17  Lucas Hoffmann  2000    480          33.74   
  Helsingør Svømmeklub  32.79                 
18  Johan Joensen  2000    466          34.06   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  34.03                 
19  Mathias Vestergaard  2001    465          34.10   
  Hovedstadens Svømmeklub  34.51                 
20  Mathias Hatting Petersen  2000    459          34.23   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  33.59                 
21  Frederik Hatting Petersen  2000    455          34.33   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  31.97                 
22  Ulrik Blach Petersen  2001    444          34.63   
  Sigma Swim Birkerød  34.99                 
23  Nikolai Hougaard  1999    439          34.74   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  35.22                 
24  Oliver Aagaard Jeppesen  2001    438          34.78   
  Lyngby Svømmeklub  33.81                 
25  Kristian Torp  2000    432          34.93   
  Sigma Swim Birkerød  35.37                 
26  Andreas Norup  1999    432          34.94   
  VAT Copenhagen  34.09                 
27  Rasmus Aavang Jensen  1998    421          35.25   
  Slagelse Svømmeklub  34.16                 
28  Jakob Schmidt  1999    411          35.51   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  35.52                 
29  Mads Ørsted Nielsen  1999    402          35.79   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  33.96                 
30  Andreas Eklundh Sørensen  2001    394          36.03   
  Helsingør Svømmeklub  33.32                 
31  Hans Mølbak Petersen  2001    389          36.17   
  Greve Svømmeklub  33.81                 
32  Frederik Røgind  2001    387          36.24   
  Sigma Swim Birkerød  34.75                 
33  Anders Engtorp Olesen  1999    382          36.40   
  Roskilde Svømning  37.55                 
34  Daniel Hartkopf  2001    377          36.56   
  Køge Svømmeklub  34.73                 
35  Christian Skinhøj  2001    362          37.07   
  Gentofte Svømme Klub  37.07                 
36  Victor N Andersen  2000    356          37.27   
  Glostrup Svømmeklub  36.71                 
37  David Cano Rosenvold  2001    350          37.48   
  Farum Svømmeklub  37.47                 
38  Mathias Riff Alexandersen  2001    288          39.98   
  Sigma Swim Birkerød  42.67                 
39  Adrian Roed Schønning  2000    202          44.97   
  Helsingør Svømmeklub  46.13                 
André Goldberg Ballerini  1999              DNS   
  Sigma Swim Allerød  32.43                 
Jonathan Kock Jensen  2001              DNS   
  Slagelse Svømmeklub  34.85                 
 
 
 
Løb 7, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1918-2002 
Sponsor: Louis Nielsen, Lyngby HG 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Natahlie Lindborg  1991    704          26.67   
  Malmö Kappsimningsklubb  25.69                 
Karoline Barrett  2002    674          27.06   
  Greve Svømmeklub  26.41                 
Anna Brandt Nielsen  1998    652          27.36   
  Lyngby Svømmeklub  27.53                 
Sofia Altoft  1998    630          27.67   
  Farum Svømmeklub  27.95                 
Lærke Toft Ruby  1999    630          27.68   
  A6  27.02                 
Megan Forslund Hansen  1997    628          27.71   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  26.78                 
 
 
 
Løb 7, 50m Frisvømning Damer, Semifinaler Årg. 1918-2002 
Sponsor: Louis Nielsen, Lyngby HG 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julie Kepp Jensen  2000    670          27.11  Deltager ikke i finalen 
  A6  25.56                 
Natahlie Lindborg  1991    657          27.29   
  Malmö Kappsimningsklubb  25.69                 
Karoline Barrett  2002    650          27.39   
  Greve Svømmeklub  26.41                 
Megan Forslund Hansen  1997    636          27.59   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  26.78                 
Sofia Altoft  1998    623          27.78   
  Farum Svømmeklub  27.95                 
Anna Brandt Nielsen  1998    608          28.01   
  Lyngby Svømmeklub  27.53                 
Lærke Toft Ruby  1999    604          28.07   
  A6  27.02                 
Linnéa Bielicz  1994    602          28.09   
  Simklubben Laxen  26.79                 
Klara Reeh  1999    580          28.44   
  Lyngby Svømmeklub  27.76                 
10  Andrea Paaske  2001    570          28.61   
  Roskilde Svømning  27.58                 
11  Johanne Hingebjerg  2002    563          28.73   
  Hovedstadens Svømmeklub  27.58                 
12  Tilde Morin  2002    536          29.20   
  Simklubben Laxen  27.95                 
 
 
 
Løb 7, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 1918-2002 
Sponsor: Louis Nielsen, Lyngby HG 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julie Kepp Jensen  2000    719          26.48   
  A6  25.56                 
Natahlie Lindborg  1991    716          26.52   
  Malmö Kappsimningsklubb  25.69                 
Karoline Barrett  2002    678          27.01   
  Greve Svømmeklub  26.41                 
Sofia Altoft  1998    618          27.85   
  Farum Svømmeklub  27.95                 
Megan Forslund Hansen  1997    611          27.96   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  26.78                 
Linnéa Bielicz  1994    608          28.00   
  Simklubben Laxen  26.79                 
Lærke Toft Ruby  1999    599          28.15   
  A6  27.02                 
Anna Brandt Nielsen  1998    587          28.34   
  Lyngby Svømmeklub  27.53                 
Johanne Hingebjerg  2002    579          28.46   
  Hovedstadens Svømmeklub  27.58                 
10  Andrea Paaske  2001    576          28.52   
  Roskilde Svømning  27.58                 
11  Klara Reeh  1999    573          28.57   
  Lyngby Svømmeklub  27.76                 
12  Tilde Morin  2002    571          28.59   
  Simklubben Laxen  27.95                 
13  Annabelle Grønbech Ladik  1997    568          28.65   
  Ringsted Svømme Klub  27.90                 
14  Julie Darlem Brandt  2001    563          28.73   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  27.65                 
15  Sophie Amalie Schøn  1999    561          28.77   
  Lyngby Svømmeklub  27.39                 
16  Emilie Falbe-Hansen  1999    559          28.80   
  Gentofte Svømme Klub  28.33                 
16  Sunneva Dögg Robertson  1999    559          28.80   
  Íþróttabandalag Reykjanesbæjar  27.85                 
18  Emilie Hørlykke  1998    558          28.81   
  Gladsaxe Svømmeklub  27.67                 
19  Caroline Hørlykke  2000    550          28.95   
  Gentofte Svømme Klub  28.01                 
20  Thea Lund Petersen  1998    548          28.99   
  Nyborg Svømmeklub  28.34                 
21  Josephine G. Lauridsen  2001    545          29.04   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  27.86                 
22  Clara Schade Cantby  2000    544          29.06   
  Slagelse Svømmeklub  27.52                 
23  Jessica Yu Mortensen  2000    538          29.16  Deltager ikke i finalen 
  Lyngby Svømmeklub  28.43                 
24  Cecilie Daluiso Salmonsen  2001    537          29.18   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  28.47                 
25  Marissa Lindemulder  1993    533          29.25   
  Orca Nederland  28.86                 
26  Johanna Berthelsen  2000    530          29.32   
  VAT Copenhagen  28.58                 
27  Mellie Wijk  2002    529          29.33   
  Simklubben Laxen  28.75                 
27  Nanna Drewsen  1998    529          29.33   
  Vallensbæk IF Af 1939  27.29                 
29  Amanda Duus  2000    528          29.35   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  27.96                 
30  Ida Gelineck Padborg  2002    524          29.43   
  Lyngby Svømmeklub  29.26                 
31  Eydís Ósk Kolbeinsdóttir  2000    523          29.44   
  Íþróttabandalag Reykjanesbæjar  28.99                 
32  Iben Bak  2001    522          29.46   
  Nyborg Svømmeklub  27.62                 
33  Emma Wael  1993    522          29.47   
  VAT Copenhagen  28.64                 
34  Josefine Søgaard Andresen  2000    514          29.62   
  Gentofte Svømme Klub  30.01                 
35  Lærke Rask Sander  2002    512          29.66   
  VAT Copenhagen-MK31  28.75                 
36  Kamille Auerbach-Lind  2001    510          29.70   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  28.63                 
37  Alberte M Hansen  2000    508          29.73   
  Glostrup Svømmeklub  29.90                 
38  Petronella Johansson  2000    504          29.80   
  Simklubben Laxen  29.93                 
38  Sylwia Sienkiewicz  1999    504          29.80   
  Íþróttabandalag Reykjanesbæjar  29.23                 
40  Julie Stampe  2002    501          29.86   
  Sigma Swim Allerød  28.35                 
41  Kristine Barrett  1998    500          29.89   
  Greve Svømmeklub  28.66                 
42  Xenia Huryn  2000    498          29.93   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  29.25                 
43  Stefanía Sigurþórsdóttir  2001    497          29.94   
  Íþróttabandalag Reykjanesbæjar  28.73                 
44  Stine Saaby Schmidt  2002    495          29.99   
  Farum Svømmeklub  28.54                 
45  Laura Janner  2002    494          30.01   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  30.70                 
46  Mathilde Menck Nielsen  2002    489          30.10   
  Helsingør Svømmeklub  29.15                 
47  Fie Tönshoff  2002    485          30.20   
  Helsingør Svømmeklub  30.26                 
48  Karen Mist Arngeirsdóttir  2000    482          30.26   
  Íþróttabandalag Reykjanesbæjar  29.84                 
49  Maria Bredal Larsen  2002    480          30.29   
  Nyborg Svømmeklub  30.11                 
50  Íris Ósk Hilmarsdóttir  1998    479          30.31   
  Íþróttabandalag Reykjanesbæjar  29.72                 
51  Camilla Feldmann  1999    476          30.38   
  Helsingør Svømmeklub  29.89                 
51  Claudia Sperling  2002    476          30.38   
  Lyngby Svømmeklub  29.41                 
51  Mille Graasbøll  2002    476          30.38   
  Sigma Swim Allerød  28.70                 
54  Simone Jørgensen  1999    474          30.42   
  Farum Svømmeklub  29.56                 
55  Emilie Hermann Schimming  1999    470          30.51   
  Roskilde Svømning  29.54                 
56  Carolina Sahl Rasmussen  2001    470          30.52   
  Farum Svømmeklub  28.88                 
56  Johanna Juul Bay-Smidt  2002    470          30.52   
  Helsingør Svømmeklub  30.20                 
58  Sara Mortensen  2001    468          30.56   
  Vallensbæk IF Af 1939  29.37                 
59  Freja A. Skov  2000    467          30.57   
  Helsingør Svømmeklub  29.98                 
59  Katja Kjær Nielsen  2002    467          30.57   
  Ringsted Svømme Klub  31.25                 
61  Emily Brophy  1999    466          30.60   
  VAT Copenhagen  29.56                 
62  Caroline Mathiesen  2001    460          30.72   
  Albertslund IF  31.18                 
63  Regitze Lyngfeldt  2002    457          30.79   
  Helsingør Svømmeklub  29.15                 
64  Amalie Gotthard  1999    456          30.83   
  Slagelse Svømmeklub  28.90                 
65  Birna Hilmarsdóttir  2002    448          31.00   
  Íþróttabandalag Reykjanesbæjar  31.04                 
66  Victoria Vorm  2001    447          31.02   
  Vallensbæk IF Af 1939  30.17                 
67  Karina Garne Larsen  2000    446          31.05   
  Sigma Swim Allerød  30.71                 
68  Camilla Taylor  2000    444          31.09   
  Sigma Swim Allerød  30.88                 
69  Cecilie Hjarsø  2001    443          31.12   
  VAT Copenhagen-MK31  31.60                 
70  Diljá Rún Ívarsdóttir  2002    439          31.20   
  Íþróttabandalag Reykjanesbæjar  30.29                 
71  Clara Marott Schelde  2000    437          31.26   
  Farum Svømmeklub  30.12                 
72  Josephine Wismann  2002    435          31.30   
  Ringsted Svømme Klub  30.44                 
73  Line Strandby  2001    435          31.31   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  30.09                 
74  Maria Szokody  2002    434          31.32   
  Ringsted Svømme Klub  30.88                 
75  Katrine Brandt Nielsen  2002    434          31.34   
  Lyngby Svømmeklub  29.92                 
76  Gunnhildur Björg Baldursdóttir  2000    433          31.36   
  Íþróttabandalag Reykjanesbæjar  31.37                 
77  Jasmin Larsen  2002    429          31.44   
  Ringsted Svømme Klub  30.50                 
78  Sarah Aarslew Jensen  2000    427          31.49   
  Køge Svømmeklub  30.69                 
79  Louise Engelhardt Christi  2001    421          31.64   
  Lyngby Svømmeklub  31.21                 
80  Silke Mehr  2000    417          31.76   
  Roskilde Svømning  30.93                 
81  Laura Weinreich  1998    415          31.79   
  Ringsted Svømme Klub  29.55                 
82  Cecilie Ankerstjerne  2001    409          31.95   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  35.00                 
83  Cecilie Porsdal  2002    407          32.01   
  Sigma Swim Birkerød  31.51                 
84  Cathrine Wismann  2002    406          32.03   
  Ringsted Svømme Klub  30.89                 
84  Mathilde Schrøder  2002    406          32.03   
  Helsingør Svømmeklub  32.42                 
86  Johanne B. Hansen  2002    405          32.07   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  31.75                 
87  Cassandra Thimmer  1999    403          32.11   
  Gentofte Svømme Klub  31.04                 
88  Anna Lund Petersen  2001    337          34.10   
  Nyborg Svømmeklub  33.64                 
Cæcilie Buchholt Johansen  2001              DNS   
  A6  30.06                 
Ida Lindborg  1994              DNS   
  Malmö Kappsimningsklubb  26.00                 
 
 
 
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-2001 
Sponsor: Louis Nielsen, Lyngby HG 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jakob Klint Axelsen  1996    598          24.81   
  Lyngby Svømmeklub  24.23                 
Þröstur Bjarnason  1997    578          25.09   
  Íþróttabandalag Reykjanesbæjar  25.83                 
Frans Johannessen  1992    573          25.17   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  24.31                 
John Olsson  1995    565          25.29   
  Simklubben Laxen  24.87                 
William Textor Broch  2001    562          25.33   
  Lyngby Svømmeklub  24.79                 
Teodor Widerberg  1998              DSQ  SW44 Tyvstart 
  Simklubben Laxen  24.36                 
 
 
 
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Semifinaler Årg. 1918-2001 
Sponsor: Louis Nielsen, Lyngby HG 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Þröstur Bjarnason  1997    583          25.02   
  Íþróttabandalag Reykjanesbæjar  25.83                 
Frans Johannessen  1992    582          25.04   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  24.31                 
Jakob Klint Axelsen  1996    568          25.24   
  Lyngby Svømmeklub  24.23                 
John Olsson  1995    564          25.30   
  Simklubben Laxen  24.87                 
Sebastian Tullberg  2000    561          25.35  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim Birkerød  23.78                 
Teodor Widerberg  1998    554          25.45   
  Simklubben Laxen  24.36                 
William Textor Broch  2001    550          25.52   
  Lyngby Svømmeklub  24.79                 
Andreas Kaas Elmgreen  1999    543          25.63   
  Lyngby Svømmeklub  24.22                 
Jesper Björk  1993    541          25.66   
  Helsingborgs Simsällskap  24.54                 
10  Marcus Olesen  1995    538          25.70   
  Farum Svømmeklub  24.53                 
11  Jonas M. Jørgensen  2001    530          25.83   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  25.24                 
12  Peter Vangsgaard  2000    525          25.91   
  Gentofte Svømme Klub  24.33                 
 
 
 
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1918-2001 
Sponsor: Louis Nielsen, Lyngby HG 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jesper Björk  1993    618          24.54   
  Helsingborgs Simsällskap  24.54                 
Þröstur Bjarnason  1997    582          25.04   
  Íþróttabandalag Reykjanesbæjar  25.83                 
Frans Johannessen  1992    580          25.06   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  24.31                 
Jakob Klint Axelsen  1996    580          25.06   
  Lyngby Svømmeklub  24.23                 
Teodor Widerberg  1998    580          25.06   
  Simklubben Laxen  24.36                 
Andreas Kaas Elmgreen  1999    571          25.20   
  Lyngby Svømmeklub  24.22                 
John Olsson  1995    571          25.20   
  Simklubben Laxen  24.87                 
Sebastian Tullberg  2000    554          25.45   
  Sigma Swim Birkerød  23.78                 
Marcus Olesen  1995    553          25.47   
  Farum Svømmeklub  24.53                 
10  Peter Vangsgaard  2000    548          25.55   
  Gentofte Svømme Klub  24.33                 
11  William Textor Broch  2001    544          25.60   
  Lyngby Svømmeklub  24.79                 
12  Jonas M. Jørgensen  2001    523          25.95   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  25.24                 
13  Joakim Löfgren  1992    521          25.98   
  Simklubben Laxen  24.77                 
14  Lucas Bruun Strøbek  2001    517          26.05   
  Gentofte Svømme Klub  26.12                 
15  Daniel Christian  1998    511          26.14   
  Farum Svømmeklub  25.47                 
16  Victor Grandjean  2001    509          26.18   
  Ringsted Svømme Klub  25.68                 
17  Mads Ørsted Nielsen  1999    508          26.19   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  25.44                 
18  Mads Tornow Rasmussen  2000    508          26.20   
  A6  25.22                 
19  Lasse Kølle Jørgensen  1996    507          26.22  Deltager ikke i finalen 
  Lyngby Svømmeklub  25.13                 
20  Jelmer Postma  1997    504          26.26   
  Orca Nederland  25.33                 
21  Robin Sandgren  1997    496          26.41   
  Simklubben Laxen  25.12                 
22  Rasmus Hasemann  1996    492          26.48   
  VAT Copenhagen  25.84                 
23  Viktor Nysøe Rehling  2001    489          26.53   
  Farum Svømmeklub  27.50                 
24  Jon Riedel Pedersen  1998    485          26.60   
  VAT Copenhagen  25.73                 
24  Marius Møldrup  1999    485          26.60   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  25.56                 
26  Matthias Hansen  2001    481          26.67   
  Slagelse Svømmeklub  25.67                 
27  Sebastian Langhorn  1998    480          26.69   
  Farum Svømmeklub  25.96                 
28  Jonas Hansen  2001    478          26.73   
  Slagelse Svømmeklub  28.41                 
29  Björgvin Theodór Hilmarsson  1998    477          26.75   
  Íþróttabandalag Reykjanesbæjar  27.45                 
30  Simon Krøyer Svendsen  1999    473          26.82   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  26.57                 
31  Niels Paulli Sparholt  2000    470          26.88   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  25.99                 
32  Mads Raaby Jensen  2001    467          26.95   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  26.17                 
33  Marcus Mantzius Mosegaard  2001    465          26.99  Deltager ikke i finalen 
  Slagelse Svømmeklub  26.65                 
34  William Houen  2001    461          27.06   
  Helsingør Svømmeklub  26.12                 
35  Malthe Letting  2001    460          27.08   
  Farum Svømmeklub  26.67                 
36  Christoffer Vang-Jensen  2001    458          27.11   
  Gentofte Svømme Klub  29.52                 
36  Nikolai Hougaard  1999    458          27.11   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  26.74                 
38  Thomas Bech  1998    457          27.13   
  Farum Svømmeklub  24.87                 
39  Daniel Sørensen  1999    455          27.17   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  26.85                 
40  Jacob Funch Jørgensen  1999    453          27.21   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  26.06                 
40  Max Ackerman  1995    453          27.21   
  Simklubben Laxen  25.50                 
42  Mikkel Fogelberg Handberg  1998    452          27.24   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  26.60                 
43  Christian K. Jensen  2000    451          27.25   
  Sigma Swim Allerød  26.30                 
44  Marc Bach Nielsen  1994    448          27.32   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  25.10                 
45  Luccas Dam Brenner  2001    446          27.36   
  Glostrup Svømmeklub  28.46                 
46  Emil Johansen  1999    443          27.41   
  Roskilde Svømning  40.57                 
47  Casper Ramsdahl Sørensen  2000    443          27.42   
  Ringsted Svømme Klub  26.27                 
48  Jannick Hansen  2001    439          27.50   
  Sigma Swim Allerød  27.30                 
49  Felix Burmester  1999    436          27.57   
  Helsingør Svømmeklub  28.62                 
50  Roar Andersen  2001    432          27.64   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  25.96                 
51  Frederik Bornemann  2001    432          27.66   
  Sigma Swim Allerød  27.47                 
52  August Becktor  2001    431          27.67   
  Gentofte Svømme Klub  27.43                 
52  August Hertz Bugge  2000    431          27.67   
  VAT Copenhagen-MK31  27.02                 
52  David Ajken Hansen  1999    431          27.67   
  Lyngby Svømmeklub  27.20                 
55  Lucas Alexander Meng  2000    430          27.70   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  28.08                 
56  Riyan Salem  1998    429          27.72   
  Roskilde Svømning  27.90                 
57  Oliver Aagaard Jeppesen  2001    426          27.77   
  Lyngby Svømmeklub  27.17                 
58  Ingi Þór Ólafsson  1999    420          27.90   
  Íþróttabandalag Reykjanesbæjar  26.49                 
59  Frederik Hatting Petersen  2000    420          27.91   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  26.48                 
60  Andreas Eklundh Sørensen  2001    414          28.05   
  Helsingør Svømmeklub  26.17                 
61  Alexander Ravn Borch  2001    409          28.15   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  27.68                 
62  Rasmus Langvad  2000    409          28.16   
  Glostrup Svømmeklub  28.03                 
63  Albert Frydensberg  2001    406          28.23   
  Lyngby Svømmeklub  29.26                 
64  Simon Ajken Hansen  1999    405          28.25   
  Lyngby Svømmeklub  27.82                 
65  Mathias Hatting Petersen  2000    398          28.41   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  28.48                 
66  Kristian Torp  2000    397          28.43   
  Sigma Swim Birkerød  28.52                 
67  Kristoffer Buus Langkilde  1999    396          28.46   
  Lyngby Svømmeklub  27.27                 
68  Tobias Daniel Larsen  2001    391          28.58   
  Slagelse Svømmeklub  28.37                 
69  Karol Kucharczyk  2000    385          28.72   
  Simklubben Laxen  28.48                 
70  Scott Steenberg  2000    384          28.75   
  Farum Svømmeklub  29.46                 
71  Nicolai Andersen  1998    379          28.89   
  Nyborg Svømmeklub  28.36                 
72  Christian Ong Hansen  2001    378          28.91   
  Farum Svømmeklub  28.34                 
73  Mathias Holm  2001    377          28.93   
  Sigma Swim Birkerød  28.00                 
74  Rasmus Aavang Jensen  1998    374          29.01   
  Slagelse Svømmeklub  27.94                 
75  Magnus Vinjebo  1999    374          29.02   
  Roskilde Svømning  29.97                 
76  Christian Skinhøj  2001    371          29.08   
  Gentofte Svømme Klub  28.76                 
77  Victor N Andersen  2000    369          29.13   
  Glostrup Svømmeklub  28.22                 
78  David Cano Rosenvold  2001    364          29.28   
  Farum Svømmeklub  29.99                 
79  Jesper Schiødt  2001    363          29.29   
  Helsingør Svømmeklub  28.73                 
79  Mathias Persson  2001    363          29.29   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  28.26                 
81  Max Sandgren  1999    356          29.50   
  Simklubben Laxen  27.98                 
82  Lucas Dybendal Maack  1999    355          29.52   
  Lyngby Svømmeklub  29.35                 
83  Andreas Norup  1999    331          30.21   
  VAT Copenhagen  28.87                 
84  Adrian Roed Schønning  2000    330          30.25   
  Helsingør Svømmeklub  30.36                 
Emil Hedegaard  1999              DNS   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  26.02                 
Frederik Nerving  1997              DNS   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  26.37                 
Gustav Frydensberg  1999              DNS   
  Lyngby Svømmeklub  27.72                 
Mikkel Salmansen  2000              DNS   
  Vallensbæk IF Af 1939  26.84                 
Tobias Andersen  1998              DSQ  SW261 Tyvstart 
  Svømmeklubben Triton Ballerup  24.70                 
 
 
 
Løb 9, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1918-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marina Heller Hansen  1994    721  1:02.89  2:10.73  3:19.19    4:25.73   
  Sigma Swim Allerød  4:17.23                 
                     
Sunneva Dögg Robertson  1999    719  1:05.13  2:13.84  3:21.59    4:26.05   
  Íþróttabandalag Reykjanesbæjar  4:20.66                 
                     
Klara Reeh  1999    690  1:05.93  2:14.63  3:22.64    4:29.72   
  Lyngby Svømmeklub  4:23.71                 
                     
Anna Boutrup  1998    668  1:04.80  2:14.23  3:24.00    4:32.59   
  Sigma Swim Birkerød  4:20.66                 
                     
Anna Brandt Nielsen  1998    658  1:05.77  2:14.57  3:24.24    4:33.94   
  Lyngby Svømmeklub  4:28.87                 
                     
Lærke Toft Ruby  1999    623  1:07.32  2:18.49  3:29.56    4:38.99   
  A6  4:29.44                 
                     
Emma Maagøe  1999    618  1:09.09  2:20.01  3:30.76    4:39.73   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:35.61                 
                     
Emilie Falbe-Hansen  1999    612  1:08.15  2:19.87  3:30.82    4:40.70   
  Gentofte Svømme Klub  4:33.28                 
                     
Katrine B. Hansen  1999    610  1:08.17  2:20.01  3:31.48    4:41.05   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:33.32                 
                     
10  Vera Staun Hansen  1999    598  1:09.04  2:20.93  3:32.51    4:42.84   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:35.77                 
                     
11  Sara Krog Christoffersen  1996    596  1:06.63  2:18.21  3:30.93    4:43.13   
  Sigma Swim Birkerød  4:31.04                 
                     
12  Camilla Dufour  1996    570  1:09.85  2:22.60  3:35.64    4:47.46   
  Sigma Swim Allerød  4:43.11                 
                     
13  Thea Laurberg Simonsen  1997    555  1:11.02  2:24.01  3:37.74    4:49.94   
  Lyngby Svømmeklub  4:42.89                 
                     
14  Lise-Lotte Larsen Bentin  1997    554  1:08.79  2:22.26  3:35.60    4:50.16   
  Sigma Swim Allerød  4:39.44                 
                     
15  Tenna Jensen  1998    535  1:11.85  2:26.64  3:41.09    4:53.54   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:46.13                 
                     
16  Amalie H. Falck-Schmith  1989    519  1:10.24  2:25.44  3:40.93    4:56.56   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:48.00                 
                     
Sara Fogh Myrup  1997              DNS   
  Sigma Swim Birkerød  4:29.25                 
                     
 
Løb 9, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mia Steen Duus  2001    658  1:07.06  2:17.20  3:26.60    4:33.96   
  Sigma Swim Birkerød  4:40.46                 
                     
Eydís Ósk Kolbeinsdóttir  2000    648  1:07.21  2:18.13  3:26.49    4:35.33   
  Íþróttabandalag Reykjanesbæjar  4:31.53                 
                     
Andrea Paaske  2001    621  1:07.76  2:19.69  3:30.96    4:39.26   
  Roskilde Svømning  4:31.43                 
                     
Alberte M Hansen  2000    615  1:07.30  2:18.68  3:30.08    4:40.21   
  Glostrup Svømmeklub  4:33.29                 
                     
Sofie Louise Nimb  2001    610  1:07.60  2:18.84  3:30.18    4:40.97   
  Gentofte Svømme Klub  4:38.43                 
                     
Josephine Kruse  2002    609  1:07.18  2:19.10  3:31.51    4:41.20   
  Sigma Swim Allerød  4:48.23                 
                     
Nina Toft  2000    608  1:08.16  2:19.62  3:31.00    4:41.36   
  Gentofte Svømme Klub  4:30.64                 
                     
Anna Aavang Brendstrup  2000    591  1:08.43  2:20.09  3:32.55    4:43.90   
  Roskilde Svømning  4:38.79                 
                     
Emma Bjørnholdt  2000    580  1:08.25  2:20.07  3:32.52    4:45.77   
  Lyngby Svømmeklub  4:36.48                 
                     
10  Sofie Nielsen  2001    579  1:08.69  2:20.90  3:33.94    4:45.87   
  Slagelse Svømmeklub  4:33.81                 
                     
11  Luna Donde Feilberg  2000    578  1:08.70  2:21.46  3:34.47    4:46.07   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:41.47                 
                     
12  Amanda Egerod Lund  2000    577  1:08.53  2:21.78  3:35.22    4:46.32   
  Sigma Swim Allerød  4:35.47                 
                     
13  Amanda Duus  2000    575  1:09.10  2:22.41  3:35.39    4:46.50   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:38.89                 
                     
14  SIF Nikoline Madsen  2001    575  1:09.35  2:22.12  3:35.25    4:46.52   
  Gentofte Svømme Klub  4:37.98                 
                     
15  Josefine Strand Nielsen  2000    574  1:09.96  2:22.43  3:34.77    4:46.67   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:30.76                 
                     
16  Frederikke Echardt  2002    565  1:09.96  2:23.57  3:37.46    4:48.29   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:36.43                 
                     
17  Julie Stampe  2002    542  1:11.49  2:26.13  3:40.54    4:52.23   
  Sigma Swim Allerød  4:47.23                 
                     
18  Mille Graasbøll  2002    537  1:10.55  2:24.71  3:39.54    4:53.18   
  Sigma Swim Allerød  4:36.63                 
                     
19  Chastine Melhede  2002    530  1:10.76  2:24.98  3:40.63    4:54.54   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:42.32                 
                     
20  Thea Blomsterberg  2002    520  1:09.41  2:23.32  3:39.51    4:56.35   
  Sigma Swim Birkerød  4:55.50                 
                     
21  Sarah Aarslew Jensen  2000    512  1:11.30  2:28.23  3:44.23    4:57.94   
  Køge Svømmeklub  4:47.83                 
                     
22  Kolbrún Eva Pálmadóttir  2002    507  1:12.96  2:30.05  3:46.07    4:58.87   
  Íþróttabandalag Reykjanesbæjar  4:59.43                 
                     
23  Sofie Hertzberg  2002    506  1:10.88  2:26.09  3:42.92    4:59.09   
  Vallensbæk IF Af 1939  4:54.85                 
                     
24  Olivia Olivarius Vølund  2002    503  1:12.20  2:29.36  3:44.18    4:59.64   
  Lyngby Svømmeklub  5:03.39                 
                     
25  Camilla Hougaard  2002    499  3:06.52  4:23.34      5:00.40   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  5:14.59                 
                     
26  Ida Rishøj  2002    491  1:12.73  2:29.07  3:45.84    5:01.95   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:53.93                 
                     
27  Karina Garne Larsen  2000    481  1:12.23  2:29.58  3:47.76    5:04.13   
  Sigma Swim Allerød  4:51.99                 
                     
28  Cecilie Porsdal  2002    478  1:15.00  2:32.42  3:50.10    5:04.71   
  Sigma Swim Birkerød  5:00.27                 
                     
29  Melanie Degner  2000    475  1:13.20  2:31.38  3:49.15    5:05.44   
  Køge Svømmeklub  4:57.51                 
                     
30  Emilie Nyegaard  2001    468  3:11.49  4:29.52      5:06.81   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  6:31.02                 
                     
31  Isabel K. Eriksen  2001    466  1:12.49  2:31.00  3:49.82    5:07.32   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:57.65                 
                     
32  Birna Hilmarsdóttir  2002    464  3:10.95  4:29.24      5:07.69   
  Íþróttabandalag Reykjanesbæjar  5:07.18                 
                     
33  Josephine Wismann  2002    460  3:11.04  4:30.13      5:08.78   
  Ringsted Svømme Klub  5:05.70                 
                     
34  Karla Sejling  2001    456  1:12.10  2:30.23  3:50.19    5:09.61   
  Ringsted Svømme Klub  5:00.52                 
                     
35  Camilla Taylor  2000    435  1:14.72  2:34.73  3:54.76    5:14.44   
  Sigma Swim Allerød  5:02.81                 
                     
36  Nikoline Biltoft-Jensen  2001    434  3:13.06  4:34.10      5:14.71   
  Lyngby Svømmeklub  5:06.31                 
                     
37  Cathrine Wismann  2002    420  1:14.60  2:35.28  3:56.94    5:18.27   
  Ringsted Svømme Klub  5:02.86                 
                     
38  Pernille Pedersen  2001    418  1:17.08  2:39.00  3:59.42    5:18.79   
  Køge Svømmeklub  4:58.01                 
                     
Andrea M. Lang Bolvig  2000              DNS   
  Sigma Swim Birkerød  5:05.30                 
                     
Caroline Waage Nowak  2001              DNS   
  Gentofte Svømme Klub  4:41.03                 
                     
Katharina Nekhorochko  2000              DNS   
  Sigma Swim Allerød  5:01.95                 
                     
Maria Munch-Menzer  2001              DNS   
  Gentofte Svømme Klub  4:46.30                 
                     
 
 
 
Løb 10, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Óli Mortensen  1996    741  1:00.14  2:02.09  3:03.75    4:03.15   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:56.13                 
                     
Frans Johannessen  1992    700  1:01.02  2:05.43  3:08.15    4:07.84   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  3:50.78                 
                     
Niklas Broch Thielemann  1994    666  1:00.81  2:04.47  3:08.68    4:11.88   
  Sigma Swim Birkerød  4:03.44                 
                     
Þröstur Bjarnason  1997    649  1:00.53  2:07.71  3:10.82    4:14.18   
  Íþróttabandalag Reykjanesbæjar  4:08.95                 
                     
Frederik Dalhøj Paulsen  1998    645  1:01.24  2:05.78  3:11.22    4:14.66   
  Sigma Swim Birkerød  4:02.47                 
                     
Alvi Hjelm  1996    631  1:01.58  2:06.56  3:12.06    4:16.51   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:07.31                 
                     
Jonathan Müller  1997    610  1:03.02  2:08.91  3:14.92    4:19.44   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:16.60                 
                     
Jesper Frost Thomsen  1997    568  1:04.25  2:12.60  3:20.09    4:25.68   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:30.19                 
                     
Mads Hauge Sørensen  1997    552  1:06.05  2:14.81  3:21.05    4:28.24   
  Køge Svømmeklub  4:23.77                 
                     
10  Andreas Mårtensson  1997    546  1:03.47  2:12.15  3:21.93    4:29.13   
  Sigma Swim Allerød  4:07.59                 
                     
11  Björgvin Theodór Hilmarsson  1998    543  1:03.77  2:12.01  3:20.88    4:29.71   
  Íþróttabandalag Reykjanesbæjar  4:25.93                 
                     
 
Løb 10, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mikkel-Emil Rosenbom  1999    662  1:00.91  2:05.69  3:09.96    4:12.41   
  Lyngby Svømmeklub  4:02.85                 
                     
Arthur Dalén Ellegaard  2001    653  1:01.78  2:07.13  3:11.75    4:13.64   
  Lyngby Svømmeklub  4:07.04                 
                     
Philip Krogh Brønnicke  2000    627  1:02.78  2:08.14  3:14.75    4:17.05   
  Køge Svømmeklub  4:07.90                 
                     
Andreas Vestergaard  1999    626  1:01.36  2:06.72  3:12.58    4:17.14   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:01.90                 
                     
Anton Borring Andersen  1999    625  1:02.81  2:07.72  3:13.71    4:17.34   
  Sigma Swim Allerød  4:06.76                 
                     
Peter Vangsgaard  2000    612  1:01.86  2:07.42  3:13.67    4:19.18   
  Gentofte Svømme Klub  4:09.00                 
                     
Sebastian Tullberg  2000    589  1:02.12  2:09.12  3:15.67    4:22.45   
  Sigma Swim Birkerød  4:16.98                 
                     
Jonas M. Jørgensen  2001    576  1:04.26  2:11.55  3:18.52    4:24.38   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:19.19                 
                     
Magnus Carstensen  1999    572  1:04.09  2:11.50  3:19.49    4:25.11   
  Ringsted Svømme Klub  4:27.28                 
                     
10  Daniel Schytte  2000    566  1:02.34  2:09.60  3:17.90    4:25.90   
  Ringsted Svømme Klub  4:17.17                 
                     
11  Alexander Rendlev  2001    564  1:02.76  2:10.12  3:18.33    4:26.33   
  Vallensbæk IF Af 1939  4:22.94                 
                     
12  Jannick Hansen  2001    556  1:04.56  2:12.86  3:20.86    4:27.50   
  Sigma Swim Allerød  4:28.90                 
                     
13  Lukas Gustafson  1999    555  1:04.92  2:14.65  3:22.16    4:27.79   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:36.80                 
                     
14  Andreas Kaas Elmgreen  1999    550  1:03.35  2:11.15  3:19.62    4:28.51   
  Lyngby Svømmeklub  4:13.57                 
                     
15  William Houen  2001    544  1:04.74  2:13.28  3:21.89    4:29.54   
  Helsingør Svømmeklub  4:21.36                 
                     
16  Mikkel S. Hansen  2000    543  1:05.19  2:15.49  3:24.73    4:29.67   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:34.98                 
                     
17  Frederik Bornemann  2001    541  1:06.16  2:15.54  3:24.37    4:29.94   
  Sigma Swim Allerød  4:36.07                 
                     
18  Ferdinand Wahl  2000    539  1:03.22  2:12.35  3:22.26    4:30.30   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:19.95            &