Resultat Total - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stśvne navn  Arena Lyngby Open 2017    Udskriftsdato  22 januar 2017   
  Stśvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  22:02   
  ArrangÝr  Lyngby SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  20 januar 2017         
 
 
LÝb 1, 50m Butterfly Damer, Indledende Ňrg. 2003-2004 
Sponsor: Fokus Lightning 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Lśrke Schelde-Mollerup  2003  A6            31.05   
Sofie Bruun HÝvring  2004  VAT Copenhagen-MK31            31.14   
Pernille Elm Jensen  2003  A6            31.22   
Maria Hagen  2003  Lyngby SvÝmmeklub            31.29   
Ella Stenholt  2003  Lyngby SvÝmmeklub            31.93   
Annika Lundin Brockdorff  2003  Lyngby SvÝmmeklub            32.70   
Lśrke Vinneck Hansen  2004  Lyngby SvÝmmeklub            32.74   
Christine Henriksen  2003  A6            32.82   
Thippe de Neergaard  2003  VAT Copenhagen-MK31            32.87   
10  Liva SÝby  2004  VAT Copenhagen-MK31            33.08   
11  Cathrine Toftelund Larsen  2003  Lyngby SvÝmmeklub            33.56   
12  Emma Zambrano Thorsen  2004  VAT Copenhagen-MK31            34.24   
13  Anna Myhre Rottensten  2003  Lyngby SvÝmmeklub            34.57   
14  Louise Dahl  2003  A6            34.70   
15  Emilia C. R. Olsen  2004  VAT Copenhagen-MK31            34.87   
16  Sarah Holm Clausen  2004  Farum SvÝmmeklub            35.11   
17  Caroline Vang-Jensen  2003  Gentofte SvÝmme Klub            35.50   
18  Maj Jensen  2003  Farum SvÝmmeklub            35.73   
19  Karoline K. Larsen  2004  Farum SvÝmmeklub            37.85   
20  Astrid Permin  2003  Gentofte SvÝmme Klub            38.87   
21  Emma Kjer Rasmussen  2004  VAT Copenhagen-MK31            38.93   
22  Norah Szczepanski  2003  Gentofte SvÝmme Klub            39.34   
23  Laura MÝller SÝrensen  2004  Lyngby SvÝmmeklub            39.75   
24  Barbara Ammentorp  2003  Nyborg SvÝmmeklub            39.95   
25  Emily Maack  2004  Lyngby SvÝmmeklub            41.08   
26  Louisa Lykkesfelt Thomsen  2004  Gentofte SvÝmme Klub            42.00   
Luna Emilie Olsen  2003  A6            DNS   
                     
 
LÝb 1, 50m Butterfly Damer, Indledende Ňrg. 2005-2017 
Sponsor: Fokus Lightning 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Hannah B. Pedersen  2005  VAT Copenhagen-MK31            35.72   
Kajsa Salomonsen  2005  VAT Copenhagen-MK31            35.85   
Alma Olivarius  2005  Lyngby SvÝmmeklub            38.18   
Bolette Nimskov  2005  Lyngby SvÝmmeklub            39.00   
Cille Kirketerp  2005  VAT Copenhagen-MK31            39.75   
Filippa Eiler  2005  VAT Copenhagen-MK31            39.90   
Kathrine E. Larsen  2005  Lyngby SvÝmmeklub            40.40   
Kaisa Falkenberg Lending  2005  Lyngby SvÝmmeklub            40.51   
Cecilie G. Mortensen  2005  Gentofte SvÝmme Klub            42.40   
10  Emma S. Kristensen  2005  Gentofte SvÝmme Klub            42.86   
11  Vilja Meinert Jacobsen  2005  Gentofte SvÝmme Klub            44.68   
12  Laura Cecilie Salling  2006  Lyngby SvÝmmeklub            45.29   
13  Sofia Yuwei Zhang  2006  Lyngby SvÝmmeklub            45.81   
14  Asta HÝjberg  2005  Lyngby SvÝmmeklub            45.82   
15  Luna Luminari  2005  VAT Copenhagen-MK31            45.98   
16  Emily Reuter  2006  Lyngby SvÝmmeklub            46.60   
17  Savannah Wahl Hansen  2006  Lyngby SvÝmmeklub            50.23   
                     
 
LÝb 2, 50m Butterfly Herrer, Indledende Ňrg. 2002-2003 
Sponsor: Fokus Lightning 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Emil KayerÝd-Rasmussen  2002  Lyngby SvÝmmeklub            27.38   
Frederik Bojesen  2002  A6            28.37   
Alfred HÝjberg  2002  Lyngby SvÝmmeklub            28.59   
Morten ōstergaard  2002  A6            29.02   
Oscar ThinghÝjen  2003  VAT Copenhagen-MK31            30.86   
Rasmus Thode MÝller  2002  Farum SvÝmmeklub            31.38   
Johannes K. Larsen  2002  Farum SvÝmmeklub            31.99   
Bror Textor-Broch  2003  Lyngby SvÝmmeklub            32.10   
Kasper Aagaard Jeppesen  2003  Lyngby SvÝmmeklub            32.32   
10  Thor Gudmand-HÝyer  2002  Gentofte SvÝmme Klub            32.53   
11  Simon Bergendorff  2002  VAT Copenhagen-MK31            32.75   
12  Oliver Skadhauge  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH            33.08   
13  Christoffer W Frederiksen  2003  Lyngby SvÝmmeklub            33.17   
14  Lucas ReŁter  2002  Lyngby SvÝmmeklub            33.48   
15  Michael Elliks  2002  VAT Copenhagen-MK31            33.69   
16  Karl August B. Balle  2003  Gentofte SvÝmme Klub            33.76   
17  Christoffer SkinhÝj  2003  Gentofte SvÝmme Klub            34.20   
18  Anders Hvidt  2002  Gentofte SvÝmme Klub            34.70   
19  Andreas Pedersen  2003  Nyborg SvÝmmeklub            35.56   
20  Leonard Steen Jensen  2003  Gentofte SvÝmme Klub            35.58   
Alens Daugelis  2002  Farum SvÝmmeklub            DSQ  tyvstart 
                     
 
LÝb 2, 50m Butterfly Herrer, Indledende Ňrg. 2004-2017 
Sponsor: Fokus Lightning 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Oliver Sperling  2004  Lyngby SvÝmmeklub            32.97   
Mark Kronbśk Nancke  2004  Nyborg SvÝmmeklub            36.11   
Kasper Thorn  2004  Lyngby SvÝmmeklub            36.99   
Grigory Selivanov  2004  VAT Copenhagen-MK31            39.50   
Alexander Griffin  2004  Gentofte SvÝmme Klub            39.82   
Oskar Clausen  2004  Gentofte SvÝmme Klub            40.69   
Phillip MaxmÝlris  2004  Gentofte SvÝmme Klub            40.85   
William Hoffmann Hyldig  2004  Gentofte SvÝmme Klub            43.03   
Mads Emil Christiansen  2006  Lyngby SvÝmmeklub            48.36   
10  Christian Kjśr Bollesen  2005  Lyngby SvÝmmeklub            49.39   
11  Adam Saxkjśr  2006  Lyngby SvÝmmeklub            50.90   
12  Sander F. HÝyrup Johnsen  2007  Lyngby SvÝmmeklub            53.34   
                     
 
LÝb 3, 50m RygsvÝmning Damer, Indledende Ňrg. 2003-2004 
Sponsor: Fokus Lightning 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Ella Stenholt  2003  Lyngby SvÝmmeklub            32.96   
Sofia Norre Bendt  2003  Lyngby SvÝmmeklub            33.71   
Liva Buchholt Johansen  2003  A6            34.99   
Annika Lundin Brockdorff  2003  Lyngby SvÝmmeklub            35.11   
Maj Jensen  2003  Farum SvÝmmeklub            35.40   
Laura Borre Jacobsen  2004  Lyngby SvÝmmeklub            35.50   
Isabella Rosenberg  2003  VAT Copenhagen-MK31            35.52   
Maya Ehlers Hansen  2004  Farum SvÝmmeklub            35.63   
Emma Zambrano Thorsen  2004  VAT Copenhagen-MK31            35.71   
10  Marijne Veen  2003  Orca Nederland            35.88   
11  Caroline Vang-Jensen  2003  Gentofte SvÝmme Klub            37.24   
12  Marike Nevermann  2003  Farum SvÝmmeklub            38.21   
13  Helga Bak  2004  Nyborg SvÝmmeklub            38.37   
14  Astrid Permin  2003  Gentofte SvÝmme Klub            38.40   
15  Emma Kjer Rasmussen  2004  VAT Copenhagen-MK31            39.32   
16  Norah Szczepanski  2003  Gentofte SvÝmme Klub            39.47   
17  Tove Beltman  2003  Orca Nederland            39.95   
18  Cathrine HÝst  2004  Nyborg SvÝmmeklub            41.71   
19  Karoline K. Larsen  2004  Farum SvÝmmeklub            41.80   
20  Karoline Elholm Juliussen  2004  Nyborg SvÝmmeklub            42.14   
21  Freja S. FalkenstrÝm  2004  Nyborg SvÝmmeklub            42.90   
22  Maya Fenger  2004  Lyngby SvÝmmeklub            43.09   
23  Louisa Lykkesfelt Thomsen  2004  Gentofte SvÝmme Klub            43.26   
24  Laura Riber Memborg  2004  Nyborg SvÝmmeklub            44.23   
25  Nora Kejser  2004  VAT Copenhagen-MK31            44.26   
                     
 
LÝb 3, 50m RygsvÝmning Damer, Indledende Ňrg. 2005-2017 
Sponsor: Fokus Lightning 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Kristine Nilsson Norby  2005  Gentofte SvÝmme Klub            36.27   
Cecilie C. Helmark  2005  Gentofte SvÝmme Klub            37.27   
Maja Johanne Pedersen  2005  Nyborg SvÝmmeklub            39.21   
Cille Kirketerp  2005  VAT Copenhagen-MK31            39.89   
Kajsa Salomonsen  2005  VAT Copenhagen-MK31            39.90   
Malou Nielsen  2005  Farum SvÝmmeklub            40.36   
Filippa Eiler  2005  VAT Copenhagen-MK31            40.65   
Cecilie G. Mortensen  2005  Gentofte SvÝmme Klub            42.76   
Victoria Wiingaard  2006  Lyngby SvÝmmeklub            42.95   
10  Vilja Meinert Jacobsen  2005  Gentofte SvÝmme Klub            43.63   
11  Mathilde Severs  2006  Lyngby SvÝmmeklub            44.08   
12  Lilya Oregan  2005  VAT Copenhagen-MK31            45.88   
13  Nina Seirup  2005  Nyborg SvÝmmeklub            46.31   
14  Laura Cecilie Salling  2006  Lyngby SvÝmmeklub            46.70   
15  Alma Lind Babin  2006  Lyngby SvÝmmeklub            52.91   
16  Wilma Adelhart Madsen  2008  Lyngby SvÝmmeklub            53.97   
17  Freya Fenger  2006  Lyngby SvÝmmeklub            54.84   
18  Ellen Textor-Broch  2009  Lyngby SvÝmmeklub            55.07   
19  Ingrid Due Nygaard  2007  Lyngby SvÝmmeklub            55.41   
20  Celine van Breugel  2007  Lyngby SvÝmmeklub            55.52   
21  Dicte S. FalkenstrÝm  2008  Nyborg SvÝmmeklub            56.36   
22  Sophia ZÝllner  2008  Lyngby SvÝmmeklub            57.73   
Mille Korndal-Henriksen  2005  Farum SvÝmmeklub            DNS   
Nikoline E. Larsen  2007  Lyngby SvÝmmeklub            DNS   
Rebecca Bell  2007  Lyngby SvÝmmeklub            DSQ  ej forts. bev. v.25m 
                     
 
LÝb 4, 50m RygsvÝmning Herrer, Indledende Ňrg. 2002-2003 
Sponsor: Fokus Lightning 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Alfred HÝjberg  2002  Lyngby SvÝmmeklub            30.26   
Gustav Fabiansen  2002  Lyngby SvÝmmeklub            31.60   
Johannes K. Larsen  2002  Farum SvÝmmeklub            32.77   
Kasper Feld SÝrensen  2002  Lyngby SvÝmmeklub            33.45   
Thor Gudmand-HÝyer  2002  Gentofte SvÝmme Klub            34.48   
Lucas ReŁter  2002  Lyngby SvÝmmeklub            34.55  Deltager ikke i finalen 
Leonard Steen Jensen  2003  Gentofte SvÝmme Klub            35.86   
Valdemar Ditlev Kragh  2003  Lyngby SvÝmmeklub            36.62   
Simon Als-Nielsen  2003  Farum SvÝmmeklub            42.27   
                     
 
LÝb 4, 50m RygsvÝmning Herrer, Indledende Ňrg. 2004-2017 
Sponsor: Fokus Lightning 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Grigory Selivanov  2004  VAT Copenhagen-MK31            41.14   
Bertram Krak  2004  VAT Copenhagen-MK31            41.78   
William Hoffmann Hyldig  2004  Gentofte SvÝmme Klub            43.30   
Jakob Nikolai Haldan  2006  Lyngby SvÝmmeklub            43.33   
Phillip MaxmÝlris  2004  Gentofte SvÝmme Klub            43.95   
Frederik Stubbe Lundsby  2004  Gentofte SvÝmme Klub            44.85   
Magnus B. Knudsen  2005  VAT Copenhagen-MK31            44.89   
Mads Emil Christiansen  2006  Lyngby SvÝmmeklub            50.10   
Christian L-Gregersen  2008  Lyngby SvÝmmeklub            50.96   
10  Oscar Chr. Skyum Jensen  2007  Lyngby SvÝmmeklub            1:12.01   
Cornelius Olsen  2005  Farum SvÝmmeklub            DSQ  tśer i skvulperende 
                     
 
LÝb 5, 50m BrystsvÝmning Damer, Indledende Ňrg. 2003-2004 
Sponsor: 10-4.dk byggecenter 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Liva Buchholt Johansen  2003  A6            35.09   
Lśrke Schelde-Mollerup  2003  A6            36.15   
Pernille Elm Jensen  2003  A6            36.23   
Maria Bebe Hansen  2004  Nyborg SvÝmmeklub            36.61   
Dagmar Boeck  2004  Farum SvÝmmeklub            37.36   
Christine Henriksen  2003  A6            37.48   
Barbara Ammentorp  2003  Nyborg SvÝmmeklub            38.84   
NÝnne Christensen  2004  VAT Copenhagen-MK31            39.70   
Anna Myhre Rottensten  2003  Lyngby SvÝmmeklub            40.14   
10  Isabella Ravn Jensen  2004  Lyngby SvÝmmeklub            40.93   
11  Kristine Kipper Pedersen  2004  Nyborg SvÝmmeklub            41.01   
12  Louise Dahl  2003  A6            41.25   
13  Isabella Rosenberg  2003  VAT Copenhagen-MK31            41.39   
14  Julie Danfred JÝrgensen  2004  Lyngby SvÝmmeklub            44.58   
15  Nora Kejser  2004  VAT Copenhagen-MK31            48.83   
16  Maya Fenger  2004  Lyngby SvÝmmeklub            49.40   
17  Sofie Kaysen  2004  Nyborg SvÝmmeklub            49.91   
18  Cathrine HÝst  2004  Nyborg SvÝmmeklub            51.29   
19  Laura Riber Memborg  2004  Nyborg SvÝmmeklub            55.82   
Luna Emilie Olsen  2003  A6            DNS   
Sofie Wilhjelm Tobberup  2004  Lyngby SvÝmmeklub            DSQ  tyvstart 
                     
 
LÝb 5, 50m BrystsvÝmning Damer, Indledende Ňrg. 2005-2017 
Sponsor: 10-4.dk byggecenter 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Hannah B. Pedersen  2005  VAT Copenhagen-MK31            42.30   
Luna Luminari  2005  VAT Copenhagen-MK31            45.09   
Emma S. Kristensen  2005  Gentofte SvÝmme Klub            46.13   
Cecilie C. Helmark  2005  Gentofte SvÝmme Klub            46.29  Deltager ikke i finalen 
Cecilie G. Mortensen  2005  Gentofte SvÝmme Klub            48.12   
Sofia Yuwei Zhang  2006  Lyngby SvÝmmeklub            50.60   
Kaisa Falkenberg Lending  2005  Lyngby SvÝmmeklub            51.30   
Lilya Oregan  2005  VAT Copenhagen-MK31            51.76   
Alma Lind Babin  2006  Lyngby SvÝmmeklub            56.70   
10  Ingrid Due Nygaard  2007  Lyngby SvÝmmeklub            56.81   
11  Nina Katrine N. Nissen  2006  Lyngby SvÝmmeklub            57.10   
12  Freya Fenger  2006  Lyngby SvÝmmeklub            1:02.07   
13  Celine van Breugel  2007  Lyngby SvÝmmeklub            1:02.63   
14  Ellen Textor-Broch  2009  Lyngby SvÝmmeklub            1:06.18   
15  Dicte S. FalkenstrÝm  2008  Nyborg SvÝmmeklub            1:06.86   
                     
 
LÝb 6, 50m BrystsvÝmning Herrer, Indledende Ňrg. 2002-2003 
Sponsor: Trśvarefabrikkernes Udsal 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Morten ōstergaard  2002  A6            33.43   
Alfred HÝjberg  2002  Lyngby SvÝmmeklub            33.92   
Lucas ReŁter  2002  Lyngby SvÝmmeklub            36.36  Deltager ikke i finalen 
Anders Lundin Brockdorff  2003  Lyngby SvÝmmeklub            36.81   
Kasper Aagaard Jeppesen  2003  Lyngby SvÝmmeklub            38.29   
Karl August B. Balle  2003  Gentofte SvÝmme Klub            38.68   
Frederik JÝrgensen  2003  Farum SvÝmmeklub            38.94   
Anders Hvidt  2002  Gentofte SvÝmme Klub            41.15   
Malte Hjalholt  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH            42.02   
10  Samuel Risager  2003  Glostrup SvÝmmeklub            45.79   
                     
 
LÝb 6, 50m BrystsvÝmning Herrer, Indledende Ňrg. 2004-2017 
Sponsor: Trśvarefabrikkernes Udsal 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Jonas Lykke Sandison  2004  Nyborg SvÝmmeklub            36.92   
Michael Halck  2004  Lyngby SvÝmmeklub            41.96   
Alexander Griffin  2004  Gentofte SvÝmme Klub            43.18   
Carl Emil Lundgaard  2005  Gentofte SvÝmme Klub            43.28   
Andreas Velschow Malmolin  2005  Farum SvÝmmeklub            44.66   
Magnus B. Knudsen  2005  VAT Copenhagen-MK31            46.98   
Sebastian Graff  2004  Nyborg SvÝmmeklub            47.28   
Frederik Stubbe Lundsby  2004  Gentofte SvÝmme Klub            49.35   
Mads Emil Christiansen  2006  Lyngby SvÝmmeklub            50.05   
10  Bertram Krak  2004  VAT Copenhagen-MK31            51.28   
11  Christian Kjśr Bollesen  2005  Lyngby SvÝmmeklub            51.64   
12  Adam Saxkjśr  2006  Lyngby SvÝmmeklub            51.94   
13  Mikkel Bredal Larsen  2005  Nyborg SvÝmmeklub            52.19   
14  Jonathan Piontek  2005  Lyngby SvÝmmeklub            52.73   
15  Marcus Hammergart  2006  Lyngby SvÝmmeklub            56.59   
                     
 
LÝb 7, 50m FrisvÝmning Damer, Indledende Ňrg. 2003-2004 
Sponsor: Louis Nielsen, Lyngby HG 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Lśrke Schelde-Mollerup  2003  A6            28.55   
Sofia Norre Bendt  2003  Lyngby SvÝmmeklub            29.26   
Thippe de Neergaard  2003  VAT Copenhagen-MK31            29.44   
Sofie Bruun HÝvring  2004  VAT Copenhagen-MK31            29.61   
Lśrke Vinneck Hansen  2004  Lyngby SvÝmmeklub            29.99   
Maria Hagen  2003  Lyngby SvÝmmeklub            30.30   
Liva SÝby  2004  VAT Copenhagen-MK31            30.55   
Cathrine Toftelund Larsen  2003  Lyngby SvÝmmeklub            30.60   
Laura Borre Jacobsen  2004  Lyngby SvÝmmeklub            30.61   
10  Ella Stenholt  2003  Lyngby SvÝmmeklub            30.63   
11  Maya Ehlers Hansen  2004  Farum SvÝmmeklub            31.14   
12  Maria Bebe Hansen  2004  Nyborg SvÝmmeklub            31.20   
13  Marijne Veen  2003  Orca Nederland            31.33   
14  NÝnne Christensen  2004  VAT Copenhagen-MK31            31.43   
15  Dagmar Boeck  2004  Farum SvÝmmeklub            31.72   
16  Helga Bak  2004  Nyborg SvÝmmeklub            31.75   
17  Louise Dahl  2003  A6            31.82   
18  Emilia C. R. Olsen  2004  VAT Copenhagen-MK31            32.05   
19  Julie Danfred JÝrgensen  2004  Lyngby SvÝmmeklub            32.23   
20  Sarah Holm Clausen  2004  Farum SvÝmmeklub            32.25   
21  Astrid HÝffer  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            32.29   
22  Astrid Permin  2003  Gentofte SvÝmme Klub            32.45   
23  Caroline Vang-Jensen  2003  Gentofte SvÝmme Klub            32.53   
24  Marike Nevermann  2003  Farum SvÝmmeklub            32.55   
25  Kristine Kipper Pedersen  2004  Nyborg SvÝmmeklub            32.67   
26  Emily Maack  2004  Lyngby SvÝmmeklub            32.73   
27  Norah Szczepanski  2003  Gentofte SvÝmme Klub            33.35   
28  Julie Dahl  2004  Glostrup SvÝmmeklub            33.44   
29  Tove Beltman  2003  Orca Nederland            33.72   
30  Laura Thomadsen  2004  Glostrup SvÝmmeklub            33.87   
31  Emma Kjer Rasmussen  2004  VAT Copenhagen-MK31            34.05   
32  Karoline Elholm Juliussen  2004  Nyborg SvÝmmeklub            34.15   
33  Louisa Lykkesfelt Thomsen  2004  Gentofte SvÝmme Klub            34.26   
34  Isabella Ravn Jensen  2004  Lyngby SvÝmmeklub            35.17   
35  Freja S. FalkenstrÝm  2004  Nyborg SvÝmmeklub            35.29   
36  Laura MÝller SÝrensen  2004  Lyngby SvÝmmeklub            35.52   
37  Sofie Kaysen  2004  Nyborg SvÝmmeklub            35.54   
38  Nora Kejser  2004  VAT Copenhagen-MK31            38.94   
Luna Emilie Olsen  2003  A6            DNS   
Sofie Wilhjelm Tobberup  2004  Lyngby SvÝmmeklub            DSQ  tyvstart 
                     
 
LÝb 7, 50m FrisvÝmning Damer, Indledende Ňrg. 2005-2017 
Sponsor: Louis Nielsen, Lyngby HG 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Cille Kirketerp  2005  VAT Copenhagen-MK31            31.49   
Kajsa Salomonsen  2005  VAT Copenhagen-MK31            32.05   
Kristine Nilsson Norby  2005  Gentofte SvÝmme Klub            32.48   
Maja Johanne Pedersen  2005  Nyborg SvÝmmeklub            32.74   
Hannah B. Pedersen  2005  VAT Copenhagen-MK31            33.30   
Malou Nielsen  2005  Farum SvÝmmeklub            33.71   
Filippa Eiler  2005  VAT Copenhagen-MK31            33.85   
Alma Olivarius  2005  Lyngby SvÝmmeklub            34.46   
Bolette Nimskov  2005  Lyngby SvÝmmeklub            34.63   
10  Mathilde Severs  2006  Lyngby SvÝmmeklub            35.74   
11  Asta HÝjberg  2005  Lyngby SvÝmmeklub            35.93   
12  Nina Seirup  2005  Nyborg SvÝmmeklub            36.02   
13  Emma S. Kristensen  2005  Gentofte SvÝmme Klub            36.37   
14  Victoria Wiingaard  2006  Lyngby SvÝmmeklub            36.95   
15  Lilya Oregan  2005  VAT Copenhagen-MK31            37.64   
16  Kathrine E. Larsen  2005  Lyngby SvÝmmeklub            38.10   
17  Luna Luminari  2005  VAT Copenhagen-MK31            38.80   
18  Vilja Meinert Jacobsen  2005  Gentofte SvÝmme Klub            40.27   
19  Emily Reuter  2006  Lyngby SvÝmmeklub            41.21   
20  Savannah Wahl Hansen  2006  Lyngby SvÝmmeklub            44.41   
21  Nina Katrine N. Nissen  2006  Lyngby SvÝmmeklub            44.44   
22  Rebecca Bell  2007  Lyngby SvÝmmeklub            44.51   
23  Alma Lind Babin  2006  Lyngby SvÝmmeklub            46.10   
24  Wilma Adelhart Madsen  2008  Lyngby SvÝmmeklub            46.31   
25  Sophia ZÝllner  2008  Lyngby SvÝmmeklub            55.08   
26  Dicte S. FalkenstrÝm  2008  Nyborg SvÝmmeklub            56.02   
Mille Korndal-Henriksen  2005  Farum SvÝmmeklub            DNS   
Nikoline E. Larsen  2007  Lyngby SvÝmmeklub            DNS   
                     
 
LÝb 8, 50m FrisvÝmning Herrer, Indledende Ňrg. 2002-2003 
Sponsor: Louis Nielsen, Lyngby HG 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Emil KayerÝd-Rasmussen  2002  Lyngby SvÝmmeklub            26.24   
Frederik Bojesen  2002  A6            26.37   
Alfred HÝjberg  2002  Lyngby SvÝmmeklub            26.98   
Rasmus Thode MÝller  2002  Farum SvÝmmeklub            27.35   
Gustav Fabiansen  2002  Lyngby SvÝmmeklub            27.49   
Alens Daugelis  2002  Farum SvÝmmeklub            28.76   
Oscar ThinghÝjen  2003  VAT Copenhagen-MK31            28.76   
Christoffer W Frederiksen  2003  Lyngby SvÝmmeklub            29.17   
Thor Gudmand-HÝyer  2002  Gentofte SvÝmme Klub            29.17   
10  Lucas ReŁter  2002  Lyngby SvÝmmeklub            29.28   
11  Frederik JÝrgensen  2003  Farum SvÝmmeklub            29.29   
12  Simon Bergendorff  2002  VAT Copenhagen-MK31            29.34   
13  Valdemar Ditlev Kragh  2003  Lyngby SvÝmmeklub            29.38   
14  Michael Elliks  2002  VAT Copenhagen-MK31            29.42   
15  Andreas Pedersen  2003  Nyborg SvÝmmeklub            29.58   
16  Anders Lundin Brockdorff  2003  Lyngby SvÝmmeklub            29.64   
17  Bror Textor-Broch  2003  Lyngby SvÝmmeklub            30.02   
18  Kasper Feld SÝrensen  2002  Lyngby SvÝmmeklub            30.05   
19  Anders Hvidt  2002  Gentofte SvÝmme Klub            30.36   
20  Simon Als-Nielsen  2003  Farum SvÝmmeklub            30.37   
21  Christoffer SkinhÝj  2003  Gentofte SvÝmme Klub            31.25   
                     
 
LÝb 8, 50m FrisvÝmning Herrer, Indledende Ňrg. 2004-2017 
Sponsor: Louis Nielsen, Lyngby HG 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Jonas Lykke Sandison  2004  Nyborg SvÝmmeklub            29.51   
Oliver Sperling  2004  Lyngby SvÝmmeklub            30.40   
Cornelius Olsen  2005  Farum SvÝmmeklub            31.53   
Mark Kronbśk Nancke  2004  Nyborg SvÝmmeklub            31.95   
Michael Halck  2004  Lyngby SvÝmmeklub            32.22   
Kasper Thorn  2004  Lyngby SvÝmmeklub            33.78   
Grigory Selivanov  2004  VAT Copenhagen-MK31            34.42   
Sebastian Graff  2004  Nyborg SvÝmmeklub            34.52   
Andreas Velschow Malmolin  2005  Farum SvÝmmeklub            34.60   
10  Oskar Clausen  2004  Gentofte SvÝmme Klub            34.75   
11  Jakob Nikolai Haldan  2006  Lyngby SvÝmmeklub            34.99   
12  Bertram Krak  2004  VAT Copenhagen-MK31            35.16   
13  Phillip MaxmÝlris  2004  Gentofte SvÝmme Klub            35.39   
14  Magnus B. Knudsen  2005  VAT Copenhagen-MK31            35.50   
15  Carl Emil Lundgaard  2005  Gentofte SvÝmme Klub            36.32   
16  William Hoffmann Hyldig  2004  Gentofte SvÝmme Klub            36.68   
17  Mikkel Bredal Larsen  2005  Nyborg SvÝmmeklub            37.94   
18  Frederik Stubbe Lundsby  2004  Gentofte SvÝmme Klub            38.14   
19  Jonathan Piontek  2005  Lyngby SvÝmmeklub            40.40   
20  Sander F. HÝyrup Johnsen  2007  Lyngby SvÝmmeklub            41.61   
21  Marcus Hammergart  2006  Lyngby SvÝmmeklub            45.80   
22  Christian L-Gregersen  2008  Lyngby SvÝmmeklub            56.09   
23  Oscar Chr. Skyum Jensen  2007  Lyngby SvÝmmeklub            1:00.29   
                     
 
LÝb 11, 100m RygsvÝmning Damer, Indledende Ňrg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Ella Stenholt  2003  Lyngby SvÝmmeklub            1:10.13   
Sofia Norre Bendt  2003  Lyngby SvÝmmeklub            1:11.17   
Isabella Rosenberg  2003  VAT Copenhagen-MK31            1:14.06   
Liva Buchholt Johansen  2003  A6            1:14.17   
Christine Henriksen  2003  A6            1:14.49   
Maj Jensen  2003  Farum SvÝmmeklub            1:16.59   
Laura Borre Jacobsen  2004  Lyngby SvÝmmeklub            1:17.43   
Emma Zambrano Thorsen  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:17.50   
Caroline Vang-Jensen  2003  Gentofte SvÝmme Klub            1:17.70   
10  Maya Ehlers Hansen  2004  Farum SvÝmmeklub            1:18.79   
11  Marijne Veen  2003  Orca Nederland            1:19.11   
12  Cathrine Toftelund Larsen  2003  Lyngby SvÝmmeklub            1:19.30   
13  Marike Nevermann  2003  Farum SvÝmmeklub            1:19.40   
14  Emily Maack  2004  Lyngby SvÝmmeklub            1:20.04   
15  Norah Szczepanski  2003  Gentofte SvÝmme Klub            1:21.88   
16  Louise Dahl  2003  A6            1:22.69   
17  Julie Danfred JÝrgensen  2004  Lyngby SvÝmmeklub            1:22.94   
18  Emma Kjer Rasmussen  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:23.13   
19  Tove Beltman  2003  Orca Nederland            1:23.93   
20  Sofie Kaysen  2004  Nyborg SvÝmmeklub            1:25.20   
21  Karoline K. Larsen  2004  Farum SvÝmmeklub            1:25.79   
22  Sarah Holm Clausen  2004  Farum SvÝmmeklub            1:26.64   
23  Laura MÝller SÝrensen  2004  Lyngby SvÝmmeklub            1:27.64   
24  Cathrine HÝst  2004  Nyborg SvÝmmeklub            1:29.04   
25  Karoline Elholm Juliussen  2004  Nyborg SvÝmmeklub            1:29.44   
26  Louisa Lykkesfelt Thomsen  2004  Gentofte SvÝmme Klub            1:29.53   
27  Maya Fenger  2004  Lyngby SvÝmmeklub            1:32.53   
28  Laura Riber Memborg  2004  Nyborg SvÝmmeklub            1:35.05   
Julie Dahl  2004  Glostrup SvÝmmeklub            DSQ  ej forts bev 75m 
Nora Kejser  2004  VAT Copenhagen-MK31            DSQ  ej forts bev 75 m 
                     
 
LÝb 11, 100m RygsvÝmning Damer, Indledende Ňrg. 2005-2017 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Kristine Nilsson Norby  2005  Gentofte SvÝmme Klub            1:18.29   
Maja Johanne Pedersen  2005  Nyborg SvÝmmeklub            1:22.69   
Hannah B. Pedersen  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:23.18   
Kajsa Salomonsen  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:23.22   
Malou Nielsen  2005  Farum SvÝmmeklub            1:24.88   
Cille Kirketerp  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:25.05   
Cecilie G. Mortensen  2005  Gentofte SvÝmme Klub            1:25.33   
Emma S. Kristensen  2005  Gentofte SvÝmme Klub            1:27.10   
Anna R. StrÝbek  2005  Gentofte SvÝmme Klub            1:28.35   
10  Rebecca Chur Fischer  2005  Gentofte SvÝmme Klub            1:30.88   
11  Alberte Kreiser-Petersen  2005  Gentofte SvÝmme Klub            1:31.21   
12  Vilja Meinert Jacobsen  2005  Gentofte SvÝmme Klub            1:31.79   
13  Kaisa Falkenberg Lending  2005  Lyngby SvÝmmeklub            1:34.03   
14  Victoria Wiingaard  2006  Lyngby SvÝmmeklub            1:34.79   
15  Laura Cecilie Salling  2006  Lyngby SvÝmmeklub            1:35.82   
16  Luna Luminari  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:37.69   
17  Lilya Oregan  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:37.72   
18  Sofia Yuwei Zhang  2006  Lyngby SvÝmmeklub            1:39.68   
19  Nina Katrine N. Nissen  2006  Lyngby SvÝmmeklub            1:41.46   
20  Rebecca Bell  2007  Lyngby SvÝmmeklub            1:48.00   
21  Wilma Adelhart Madsen  2008  Lyngby SvÝmmeklub            1:51.80   
22  Ellen Textor-Broch  2009  Lyngby SvÝmmeklub            1:52.31   
23  Ingrid Due Nygaard  2007  Lyngby SvÝmmeklub            1:55.81   
24  Freya Fenger  2006  Lyngby SvÝmmeklub            1:56.73   
25  Sophia ZÝllner  2008  Lyngby SvÝmmeklub            2:03.76   
Viktoria Szabo  2007  Lyngby SvÝmmeklub            DNS   
Filippa Eiler  2005  VAT Copenhagen-MK31            DSQ  ej forts bev 25 m 
                     
 
LÝb 12, 100m RygsvÝmning Herrer, Indledende Ňrg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Alfred HÝjberg  2002  Lyngby SvÝmmeklub            1:05.69   
Gustav Fabiansen  2002  Lyngby SvÝmmeklub            1:07.51   
Johannes K. Larsen  2002  Farum SvÝmmeklub            1:11.24   
Thor Gudmand-HÝyer  2002  Gentofte SvÝmme Klub            1:12.60   
Kasper Feld SÝrensen  2002  Lyngby SvÝmmeklub            1:12.73  Deltager ikke i finalen 
Oliver Skadhauge  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:13.85   
Leonard Steen Jensen  2003  Gentofte SvÝmme Klub            1:14.76   
Lucas ReŁter  2002  Lyngby SvÝmmeklub            1:14.91   
Christoffer W Frederiksen  2003  Lyngby SvÝmmeklub            1:16.01   
10  Michael Elliks  2002  VAT Copenhagen-MK31            1:19.19   
11  Samuel Risager  2003  Glostrup SvÝmmeklub            1:27.14   
Oscar ThinghÝjen  2003  VAT Copenhagen-MK31            DSQ  ej forts bev 50 m 
                     
 
LÝb 12, 100m RygsvÝmning Herrer, Indledende Ňrg. 2004-2017 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Karsten Olsen  2004  A6            1:10.60   
Cornelius Olsen  2005  Farum SvÝmmeklub            1:16.55   
Oliver Sperling  2004  Lyngby SvÝmmeklub            1:19.04   
Oskar Clausen  2004  Gentofte SvÝmme Klub            1:25.06  Deltager ikke i finalen 
Alex Baes Maidens  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:25.44   
Alexander Griffin  2004  Gentofte SvÝmme Klub            1:25.96   
Nicholas Simson  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:26.58   
Bertram Krak  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:27.04   
Grigory Selivanov  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:28.08   
10  Phillip MaxmÝlris  2004  Gentofte SvÝmme Klub            1:32.56   
11  Sebastian Graff  2004  Nyborg SvÝmmeklub            1:33.80   
12  Jakob Nikolai Haldan  2006  Lyngby SvÝmmeklub            1:34.26   
13  Magnus B. Knudsen  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:37.56   
14  Frederik Stubbe Lundsby  2004  Gentofte SvÝmme Klub            1:38.79   
15  Adam Saxkjśr  2006  Lyngby SvÝmmeklub            1:40.26   
16  Christian L-Gregersen  2008  Lyngby SvÝmmeklub            1:52.98   
17  Marcus Hammergart  2006  Lyngby SvÝmmeklub            1:58.64   
18  Oscar Chr. Skyum Jensen  2007  Lyngby SvÝmmeklub            2:20.68   
Christian Kjśr Bollesen  2005  Lyngby SvÝmmeklub            DNS   
Karl Marcussen  2007  Lyngby SvÝmmeklub            DNS   
Valdemar Birn-Bringgaard  2004  Gentofte SvÝmme Klub            DSQ  ej forts bev 50m 
                     
 
LÝb 13, 100m Butterfly Damer, Indledende Ňrg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Pernille Elm Jensen  2003  A6            1:09.65   
Sofie Bruun HÝvring  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:10.19   
Maria Hagen  2003  Lyngby SvÝmmeklub            1:10.53   
Liva SÝby  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:14.58   
Lśrke Vinneck Hansen  2004  Lyngby SvÝmmeklub            1:15.80   
Emilia C. R. Olsen  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:18.41   
Maria Bebe Hansen  2004  Nyborg SvÝmmeklub            1:22.30   
Sarah Holm Clausen  2004  Farum SvÝmmeklub            1:23.03   
Astrid Permin  2003  Gentofte SvÝmme Klub            DNS   
Karoline K. Larsen  2004  Farum SvÝmmeklub            DSQ  tyvstart 
                     
 
LÝb 13, 100m Butterfly Damer, Indledende Ňrg. 2005-2017 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Bolette Nimskov  2005  Lyngby SvÝmmeklub            1:37.64  Deltager ikke i finalen 
                     
 
LÝb 14, 100m Butterfly Herrer, Indledende Ňrg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Frederik Bojesen  2002  A6            1:03.29   
Emil KayerÝd-Rasmussen  2002  Lyngby SvÝmmeklub            1:03.83   
Bror Textor-Broch  2003  Lyngby SvÝmmeklub            1:14.57   
Simon Bergendorff  2002  VAT Copenhagen-MK31            1:15.17   
Kasper Aagaard Jeppesen  2003  Lyngby SvÝmmeklub            1:15.91   
Karl August B. Balle  2003  Gentofte SvÝmme Klub            1:18.10   
Anders Hvidt  2002  Gentofte SvÝmme Klub            1:18.16   
Thor Gudmand-HÝyer  2002  Gentofte SvÝmme Klub            1:18.34   
Christoffer SkinhÝj  2003  Gentofte SvÝmme Klub            1:19.38   
Morten ōstergaard  2002  A6            DSQ  tyvstart 
                     
 
LÝb 14, 100m Butterfly Herrer, Indledende Ňrg. 2004-2017 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Karsten Olsen  2004  A6            1:06.34   
Michael Halck  2004  Lyngby SvÝmmeklub            1:27.78   
William Hoffmann Hyldig  2004  Gentofte SvÝmme Klub            1:38.11   
                     
 
LÝb 15, 100m Medley Damer, Finaler Ňrg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Lśrke Schelde-Mollerup  2003  A6            1:09.76   
Ella Stenholt  2003  Lyngby SvÝmmeklub            1:11.36   
Thippe de Neergaard  2003  VAT Copenhagen-MK31            1:12.21   
Maria Hagen  2003  Lyngby SvÝmmeklub            1:13.68   
Maria Bebe Hansen  2004  Nyborg SvÝmmeklub            1:15.12   
Anna Myhre Rottensten  2003  Lyngby SvÝmmeklub            1:17.50   
Caroline Vang-Jensen  2003  Gentofte SvÝmme Klub            1:17.64   
Annika Lundin Brockdorff  2003  Lyngby SvÝmmeklub            1:17.92   
NÝnne Christensen  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:18.16   
10  Marijne Veen  2003  Orca Nederland            1:19.37   
11  Cathrine Toftelund Larsen  2003  Lyngby SvÝmmeklub            1:19.84   
12  Astrid HÝffer  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:20.12   
13  Kristine Kipper Pedersen  2004  Nyborg SvÝmmeklub            1:20.20   
14  Helga Bak  2004  Nyborg SvÝmmeklub            1:21.72   
15  Tove Beltman  2003  Orca Nederland            1:22.86   
16  Emily Maack  2004  Lyngby SvÝmmeklub            1:23.43   
17  Barbara Ammentorp  2003  Nyborg SvÝmmeklub            1:24.19   
18  Laura Thomadsen  2004  Glostrup SvÝmmeklub            1:25.23   
19  Isabella Ravn Jensen  2004  Lyngby SvÝmmeklub            1:25.33   
20  Emma Kjer Rasmussen  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:25.47   
21  Norah Szczepanski  2003  Gentofte SvÝmme Klub            1:25.55   
22  Julie Dahl  2004  Glostrup SvÝmmeklub            1:28.62   
23  Louisa Lykkesfelt Thomsen  2004  Gentofte SvÝmme Klub            1:28.93   
24  Sofie Kaysen  2004  Nyborg SvÝmmeklub            1:29.03   
25  Laura MÝller SÝrensen  2004  Lyngby SvÝmmeklub            1:30.41   
26  Cathrine HÝst  2004  Nyborg SvÝmmeklub            1:34.98   
27  Nora Kejser  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:36.47   
28  Sofie Wilhjelm Tobberup  2004  Lyngby SvÝmmeklub            1:36.77   
29  Freja S. FalkenstrÝm  2004  Nyborg SvÝmmeklub            1:36.87   
30  Laura Riber Memborg  2004  Nyborg SvÝmmeklub            1:37.44   
Astrid Permin  2003  Gentofte SvÝmme Klub            DNS   
Luna Emilie Olsen  2003  A6            DNS   
                     
 
LÝb 15, 100m Medley Damer, Finaler Ňrg. 2005-2017 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Kristine Nilsson Norby  2005  Gentofte SvÝmme Klub            1:18.61   
Hannah B. Pedersen  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:21.54   
Kajsa Salomonsen  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:22.14   
Maja Johanne Pedersen  2005  Nyborg SvÝmmeklub            1:23.13   
Cille Kirketerp  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:25.14   
Alberte Kreiser-Petersen  2005  Gentofte SvÝmme Klub            1:28.00   
Anna R. StrÝbek  2005  Gentofte SvÝmme Klub            1:28.10   
Filippa Eiler  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:28.51   
Rebecca Chur Fischer  2005  Gentofte SvÝmme Klub            1:29.37   
10  Emma S. Kristensen  2005  Gentofte SvÝmme Klub            1:29.43   
11  Cecilie G. Mortensen  2005  Gentofte SvÝmme Klub            1:30.08   
12  Mathilde Severs  2006  Lyngby SvÝmmeklub            1:30.61   
13  Luna Luminari  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:33.12   
14  Victoria Wiingaard  2006  Lyngby SvÝmmeklub            1:33.85   
15  Kaisa Falkenberg Lending  2005  Lyngby SvÝmmeklub            1:33.90   
16  Emily Reuter  2006  Lyngby SvÝmmeklub            1:33.95   
17  Nina Seirup  2005  Nyborg SvÝmmeklub            1:34.92   
18  Sofia Yuwei Zhang  2006  Lyngby SvÝmmeklub            1:36.69   
19  Vilja Meinert Jacobsen  2005  Gentofte SvÝmme Klub            1:37.36   
20  Lilya Oregan  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:39.77   
21  Rebecca Bell  2007  Lyngby SvÝmmeklub            1:47.44   
22  Nina Katrine N. Nissen  2006  Lyngby SvÝmmeklub            1:49.21   
23  Savannah Wahl Hansen  2006  Lyngby SvÝmmeklub            1:51.76   
24  Ingrid Due Nygaard  2007  Lyngby SvÝmmeklub            1:55.43   
25  Ellen Textor-Broch  2009  Lyngby SvÝmmeklub            1:59.10   
26  Freya Fenger  2006  Lyngby SvÝmmeklub            2:02.73   
27  Sophia ZÝllner  2008  Lyngby SvÝmmeklub            2:05.69   
28  Wilma Adelhart Madsen  2008  Lyngby SvÝmmeklub            2:07.36   
29  Dicte S. FalkenstrÝm  2008  Nyborg SvÝmmeklub            2:15.78   
Alma Olivarius  2005  Lyngby SvÝmmeklub            DNS   
Thea MÝller Larsen  2005  Gentofte SvÝmme Klub            DNS   
Viktoria Szabo  2007  Lyngby SvÝmmeklub            DNS   
Kathrine E. Larsen  2005  Lyngby SvÝmmeklub            DSQ  ej samt berÝr 75m 
Malou Nielsen  2005  Farum SvÝmmeklub            DSQ  afsl pŚ mave 50m 
                     
 
LÝb 16, 100m Medley Herrer, Finaler Ňrg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Alfred HÝjberg  2002  Lyngby SvÝmmeklub            1:05.02   
Emil KayerÝd-Rasmussen  2002  Lyngby SvÝmmeklub            1:06.63   
Gustav Fabiansen  2002  Lyngby SvÝmmeklub            1:09.43   
Oscar ThinghÝjen  2003  VAT Copenhagen-MK31            1:12.26   
Anders Lundin Brockdorff  2003  Lyngby SvÝmmeklub            1:13.11   
Lucas ReŁter  2002  Lyngby SvÝmmeklub            1:14.53   
Valdemar Ditlev Kragh  2003  Lyngby SvÝmmeklub            1:14.62   
Oliver Skadhauge  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:15.31   
Michael Elliks  2002  VAT Copenhagen-MK31            1:15.45   
10  Thor Gudmand-HÝyer  2002  Gentofte SvÝmme Klub            1:15.52   
11  Anders Hvidt  2002  Gentofte SvÝmme Klub            1:16.48   
12  Malte Hjalholt  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:19.00   
Johannes K. Larsen  2002  Farum SvÝmmeklub            DNS   
Andreas Pedersen  2003  Nyborg SvÝmmeklub            DSQ  afsl pŚmave 50m 
                     
 
LÝb 16, 100m Medley Herrer, Finaler Ňrg. 2004-2017 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Karsten Olsen  2004  A6            1:11.47   
Jonas Lykke Sandison  2004  Nyborg SvÝmmeklub            1:14.01   
Oskar Luckow Larsen  2004  Gentofte SvÝmme Klub            1:15.88   
Michael Halck  2004  Lyngby SvÝmmeklub            1:19.21   
Mark Kronbśk Nancke  2004  Nyborg SvÝmmeklub            1:22.04   
Kasper Thorn  2004  Lyngby SvÝmmeklub            1:24.19   
Alex Baes Maidens  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:24.90   
Alexander Griffin  2004  Gentofte SvÝmme Klub            1:25.49   
Valdemar Birn-Bringgaard  2004  Gentofte SvÝmme Klub            1:26.10   
10  Oskar Clausen  2004  Gentofte SvÝmme Klub            1:26.93   
11  Nicholas Simson  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:28.02   
12  Bertram Krak  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:28.30   
13  Grigory Selivanov  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:29.36   
14  Phillip MaxmÝlris  2004  Gentofte SvÝmme Klub            1:31.99   
15  Magnus B. Knudsen  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:33.23   
16  William Hoffmann Hyldig  2004  Gentofte SvÝmme Klub            1:33.56   
17  Mikkel Bredal Larsen  2005  Nyborg SvÝmmeklub            1:34.16   
18  Frederik Stubbe Lundsby  2004  Gentofte SvÝmme Klub            1:35.61   
19  Jakob Nikolai Haldan  2006  Lyngby SvÝmmeklub            1:39.76   
20  Mads Emil Christiansen  2006  Lyngby SvÝmmeklub            1:43.39   
21  Adam Saxkjśr  2006  Lyngby SvÝmmeklub            1:43.62   
22  Jonathan Piontek  2005  Lyngby SvÝmmeklub            1:47.89   
23  Marcus Hammergart  2006  Lyngby SvÝmmeklub            1:53.64   
24  Christian L-Gregersen  2008  Lyngby SvÝmmeklub            2:14.33   
Christian Kjśr Bollesen  2005  Lyngby SvÝmmeklub            DNS   
Karl Marcussen  2007  Lyngby SvÝmmeklub            DNS   
Carl Emil Lundgaard  2005  Gentofte SvÝmme Klub            DSQ  tyvstart 
Oscar Chr. Skyum Jensen  2007  Lyngby SvÝmmeklub            DSQ  ej arme ov. vand 20m 
                     
 
LÝb 17, 200m FrisvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Lśrke Schelde-Mollerup  2003  A6            2:12.03   
Sofia Norre Bendt  2003  Lyngby SvÝmmeklub            2:16.95   
Thippe de Neergaard  2003  VAT Copenhagen-MK31            2:17.53   
Liva Buchholt Johansen  2003  A6            2:20.01   
Pernille Elm Jensen  2003  A6            2:20.67   
Sofie Bruun HÝvring  2004  VAT Copenhagen-MK31            2:21.60   
Louise Dahl  2003  A6            2:21.72   
NÝnne Christensen  2004  VAT Copenhagen-MK31            2:22.92   
Liva SÝby  2004  VAT Copenhagen-MK31            2:26.27   
10  Christine Henriksen  2003  A6            2:27.11   
11  Isabella Rosenberg  2003  VAT Copenhagen-MK31            2:27.15   
12  Laura Borre Jacobsen  2004  Lyngby SvÝmmeklub            2:28.89   
13  Emilia C. R. Olsen  2004  VAT Copenhagen-MK31            2:29.40   
14  Emma Zambrano Thorsen  2004  VAT Copenhagen-MK31            2:29.48   
15  Helga Bak  2004  Nyborg SvÝmmeklub            2:29.61   
16  Lśrke Vinneck Hansen  2004  Lyngby SvÝmmeklub            2:30.82   
17  Maj Jensen  2003  Farum SvÝmmeklub            2:31.18   
18  Cathrine Toftelund Larsen  2003  Lyngby SvÝmmeklub            2:31.71   
19  Caroline Vang-Jensen  2003  Gentofte SvÝmme Klub            2:33.39   
20  Maya Ehlers Hansen  2004  Farum SvÝmmeklub            2:33.53   
21  Astrid HÝffer  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            2:33.56   
22  Julie Danfred JÝrgensen  2004  Lyngby SvÝmmeklub            2:34.19   
23  Norah Szczepanski  2003  Gentofte SvÝmme Klub            2:34.73   
24  Emily Maack  2004  Lyngby SvÝmmeklub            2:37.73   
25  Annika Lundin Brockdorff  2003  Lyngby SvÝmmeklub            2:39.46   
26  Emma Kjer Rasmussen  2004  VAT Copenhagen-MK31            2:40.47   
27  Freja S. FalkenstrÝm  2004  Nyborg SvÝmmeklub            2:53.89   
28  Laura MÝller SÝrensen  2004  Lyngby SvÝmmeklub            2:55.05   
29  Nora Kejser  2004  VAT Copenhagen-MK31            3:02.65   
Astrid Permin  2003  Gentofte SvÝmme Klub            DNS   
                     
 
LÝb 17, 200m FrisvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 2005-2017 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Kajsa Salomonsen  2005  VAT Copenhagen-MK31            2:34.32   
Filippa Eiler  2005  VAT Copenhagen-MK31            2:34.34   
Cille Kirketerp  2005  VAT Copenhagen-MK31            2:34.70   
Hannah B. Pedersen  2005  VAT Copenhagen-MK31            2:36.34   
Anna R. StrÝbek  2005  Gentofte SvÝmme Klub            2:47.65   
Cecilie G. Mortensen  2005  Gentofte SvÝmme Klub            2:50.73   
Lilya Oregan  2005  VAT Copenhagen-MK31            2:50.83   
Emma S. Kristensen  2005  Gentofte SvÝmme Klub            2:52.50   
Kathrine E. Larsen  2005  Lyngby SvÝmmeklub            3:00.51   
10  Luna Luminari  2005  VAT Copenhagen-MK31            3:02.87   
11  Mathilde Severs  2006  Lyngby SvÝmmeklub            3:05.49   
12  Nina Seirup  2005  Nyborg SvÝmmeklub            3:08.86   
13  Vilja Meinert Jacobsen  2005  Gentofte SvÝmme Klub            3:10.95   
Thea MÝller Larsen  2005  Gentofte SvÝmme Klub            DNS   
                     
 
LÝb 18, 200m FrisvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Frederik Bojesen  2002  A6            2:01.19   
Alfred HÝjberg  2002  Lyngby SvÝmmeklub            2:02.81   
Emil KayerÝd-Rasmussen  2002  Lyngby SvÝmmeklub            2:08.93   
Rasmus Thode MÝller  2002  Farum SvÝmmeklub            2:16.14   
Alens Daugelis  2002  Farum SvÝmmeklub            2:16.48   
Michael Elliks  2002  VAT Copenhagen-MK31            2:18.69   
Valdemar Ditlev Kragh  2003  Lyngby SvÝmmeklub            2:19.76   
Frederik JÝrgensen  2003  Farum SvÝmmeklub            2:20.25   
Kasper Aagaard Jeppesen  2003  Lyngby SvÝmmeklub            2:20.28   
10  Simon Bergendorff  2002  VAT Copenhagen-MK31            2:22.21   
11  Andreas Pedersen  2003  Nyborg SvÝmmeklub            2:23.48   
12  Anders Hvidt  2002  Gentofte SvÝmme Klub            2:23.61   
13  Christoffer W Frederiksen  2003  Lyngby SvÝmmeklub            2:23.97   
14  Anders Lundin Brockdorff  2003  Lyngby SvÝmmeklub            2:25.21   
15  Malte Hjalholt  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH            2:25.42   
16  Lucas ReŁter  2002  Lyngby SvÝmmeklub            2:25.88   
17  Christoffer SkinhÝj  2003  Gentofte SvÝmme Klub            2:26.94   
18  Kasper Feld SÝrensen  2002  Lyngby SvÝmmeklub            2:27.43   
19  Leonard Steen Jensen  2003  Gentofte SvÝmme Klub            2:27.62   
20  Bror Textor-Broch  2003  Lyngby SvÝmmeklub            2:28.63   
21  Simon Als-Nielsen  2003  Farum SvÝmmeklub            2:31.51   
                     
 
LÝb 18, 200m FrisvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 2004-2017 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Karsten Olsen  2004  A6            2:15.90   
Oskar Luckow Larsen  2004  Gentofte SvÝmme Klub            2:24.09   
Oliver Sperling  2004  Lyngby SvÝmmeklub            2:24.48   
Cornelius Olsen  2005  Farum SvÝmmeklub            2:25.01   
Valdemar Birn-Bringgaard  2004  Gentofte SvÝmme Klub            2:28.89   
Mark Kronbśk Nancke  2004  Nyborg SvÝmmeklub            2:31.91   
Alex Baes Maidens  2004  VAT Copenhagen-MK31            2:36.21   
Nicholas Simson  2005  VAT Copenhagen-MK31            2:40.20   
Oskar Clausen  2004  Gentofte SvÝmme Klub            2:43.47   
10  Kasper Thorn  2004  Lyngby SvÝmmeklub            2:44.25   
11  Bertram Krak  2004  VAT Copenhagen-MK31            2:47.04   
12  Phillip MaxmÝlris  2004  Gentofte SvÝmme Klub            2:51.77   
13  Frederik Stubbe Lundsby  2004  Gentofte SvÝmme Klub            2:53.25   
14  Magnus B. Knudsen  2005  VAT Copenhagen-MK31            2:54.18   
15  Grigory Selivanov  2004  VAT Copenhagen-MK31            2:57.20   
16  Mikkel Bredal Larsen  2005  Nyborg SvÝmmeklub            3:00.73   
Christian Kjśr Bollesen  2005  Lyngby SvÝmmeklub            DNS   
                     
 
LÝb 19, 200m BrystsvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Ella Stenholt  2003  Lyngby SvÝmmeklub            2:54.41   
Sofia Norre Bendt  2003  Lyngby SvÝmmeklub            2:55.44   
Dagmar Boeck  2004  Farum SvÝmmeklub            3:00.91   
Barbara Ammentorp  2003  Nyborg SvÝmmeklub            3:04.74   
Anna Myhre Rottensten  2003  Lyngby SvÝmmeklub            3:06.34   
Kristine Kipper Pedersen  2004  Nyborg SvÝmmeklub            3:12.35   
Isabella Ravn Jensen  2004  Lyngby SvÝmmeklub            3:12.63   
Laura Thomadsen  2004  Glostrup SvÝmmeklub            3:26.26   
Maya Fenger  2004  Lyngby SvÝmmeklub            3:43.47   
Luna Emilie Olsen  2003  A6            DNS   
Sofie Wilhjelm Tobberup  2004  Lyngby SvÝmmeklub            DSQ  tyvstart 
                     
 
LÝb 19, 200m BrystsvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 2005-2017 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Emily Reuter  2006  Lyngby SvÝmmeklub            3:35.62   
Sofia Yuwei Zhang  2006  Lyngby SvÝmmeklub            3:44.39   
Alma Lind Babin  2006  Lyngby SvÝmmeklub            4:28.06   
                     
 
LÝb 20, 200m BrystsvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Morten ōstergaard  2002  A6            2:33.50   
Karl August B. Balle  2003  Gentofte SvÝmme Klub            2:52.99   
Samuel Risager  2003  Glostrup SvÝmmeklub            3:29.76   
                     
 
LÝb 20, 200m BrystsvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 2004-2017 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Jonas Lykke Sandison  2004  Nyborg SvÝmmeklub            3:01.00   
Alexander Griffin  2004  Gentofte SvÝmme Klub            3:15.00   
Carl Emil Lundgaard  2005  Gentofte SvÝmme Klub            3:17.86   
Andreas Velschow Malmolin  2005  Farum SvÝmmeklub            3:29.85   
Sebastian Graff  2004  Nyborg SvÝmmeklub            3:36.51   
Mads Emil Christiansen  2006  Lyngby SvÝmmeklub            3:49.72   
Jonathan Piontek  2005  Lyngby SvÝmmeklub            4:01.68   
Michael Halck  2004  Lyngby SvÝmmeklub            DSQ  ej saml ber v afsl 
                     
 
LÝb 21, 100m FrisvÝmning Damer, Indledende Ňrg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Lśrke Schelde-Mollerup  2003  A6            1:00.84   
Sofia Norre Bendt  2003  Lyngby SvÝmmeklub            1:02.94   
Thippe de Neergaard  2003  VAT Copenhagen-MK31            1:03.56   
Liva Buchholt Johansen  2003  A6            1:04.03   
Sofie Bruun HÝvring  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:04.92   
Laura Borre Jacobsen  2004  Lyngby SvÝmmeklub            1:05.39   
Liva SÝby  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:06.34   
NÝnne Christensen  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:06.70   
Louise Dahl  2003  A6            1:07.07   
10  Maya Ehlers Hansen  2004  Farum SvÝmmeklub            1:08.09   
11  Cathrine Toftelund Larsen  2003  Lyngby SvÝmmeklub            1:08.12   
12  Caroline Vang-Jensen  2003  Gentofte SvÝmme Klub            1:08.50   
13  Ella Stenholt  2003  Lyngby SvÝmmeklub            1:08.53   
14  Emma Zambrano Thorsen  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:08.81   
15  Isabella Rosenberg  2003  VAT Copenhagen-MK31            1:08.83   
16  Helga Bak  2004  Nyborg SvÝmmeklub            1:08.92   
17  Maj Jensen  2003  Farum SvÝmmeklub            1:08.94   
18  Emilia C. R. Olsen  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:09.10   
19  Marijne Veen  2003  Orca Nederland            1:09.17   
20  Kristine Kipper Pedersen  2004  Nyborg SvÝmmeklub            1:10.32   
21  Julie Danfred JÝrgensen  2004  Lyngby SvÝmmeklub            1:10.44   
22  Marike Nevermann  2003  Farum SvÝmmeklub            1:10.78   
23  Sarah Holm Clausen  2004  Farum SvÝmmeklub            1:10.85   
24  Norah Szczepanski  2003  Gentofte SvÝmme Klub            1:11.00   
25  Emma Kjer Rasmussen  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:12.36   
26  Dagmar Boeck  2004  Farum SvÝmmeklub            1:12.97   
27  Tove Beltman  2003  Orca Nederland            1:13.13   
28  Louisa Lykkesfelt Thomsen  2004  Gentofte SvÝmme Klub            1:14.67   
29  Julie Dahl  2004  Glostrup SvÝmmeklub            1:15.12   
30  Laura MÝller SÝrensen  2004  Lyngby SvÝmmeklub            1:17.23   
31  Karoline Elholm Juliussen  2004  Nyborg SvÝmmeklub            1:18.46   
32  Freja S. FalkenstrÝm  2004  Nyborg SvÝmmeklub            1:18.59   
33  Isabella Ravn Jensen  2004  Lyngby SvÝmmeklub            1:18.72   
34  Nora Kejser  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:25.08   
35  Sofie Wilhjelm Tobberup  2004  Lyngby SvÝmmeklub            1:30.62   
Karoline K. Larsen  2004  Farum SvÝmmeklub            DNS   
                     
 
LÝb 21, 100m FrisvÝmning Damer, Indledende Ňrg. 2005-2017 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Cille Kirketerp  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:10.91   
Kristine Nilsson Norby  2005  Gentofte SvÝmme Klub            1:11.57   
Kajsa Salomonsen  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:12.18   
Maja Johanne Pedersen  2005  Nyborg SvÝmmeklub            1:14.19   
Filippa Eiler  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:14.71   
Anna R. StrÝbek  2005  Gentofte SvÝmme Klub            1:14.84   
Malou Nielsen  2005  Farum SvÝmmeklub            1:16.41   
Alberte Kreiser-Petersen  2005  Gentofte SvÝmme Klub            1:17.50   
Emma S. Kristensen  2005  Gentofte SvÝmme Klub            1:18.07   
10  Cecilie G. Mortensen  2005  Gentofte SvÝmme Klub            1:18.65   
11  Nina Seirup  2005  Nyborg SvÝmmeklub            1:21.48   
12  Kathrine E. Larsen  2005  Lyngby SvÝmmeklub            1:22.75   
13  Kaisa Falkenberg Lending  2005  Lyngby SvÝmmeklub            1:24.39   
14  Mathilde Severs  2006  Lyngby SvÝmmeklub            1:24.47   
15  Laura Cecilie Salling  2006  Lyngby SvÝmmeklub            1:27.27   
16  Emily Reuter  2006  Lyngby SvÝmmeklub            1:30.12   
17  Alma Lind Babin  2006  Lyngby SvÝmmeklub            1:41.90   
18  Savannah Wahl Hansen  2006  Lyngby SvÝmmeklub            1:43.12   
Alma Olivarius  2005  Lyngby SvÝmmeklub            DNS   
Bolette Nimskov  2005  Lyngby SvÝmmeklub            DNS   
Thea MÝller Larsen  2005  Gentofte SvÝmme Klub            DNS   
Vilja Meinert Jacobsen  2005  Gentofte SvÝmme Klub            DSQ  tyvstart 
                     
 
LÝb 22, 100m FrisvÝmning Herrer, Indledende Ňrg. 2002-2003 
Sponsor: Lyngby LÝve Apotek 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Emil KayerÝd-Rasmussen  2002  Lyngby SvÝmmeklub            56.23   
Frederik Bojesen  2002  A6            56.93   
Gustav Fabiansen  2002  Lyngby SvÝmmeklub            58.95   
Rasmus Thode MÝller  2002  Farum SvÝmmeklub            59.78   
Oscar ThinghÝjen  2003  VAT Copenhagen-MK31            1:01.74   
Alens Daugelis  2002  Farum SvÝmmeklub            1:02.00   
Valdemar Ditlev Kragh  2003  Lyngby SvÝmmeklub            1:02.93   
Christoffer W Frederiksen  2003  Lyngby SvÝmmeklub            1:03.69   
Frederik JÝrgensen  2003  Farum SvÝmmeklub            1:04.17   
10  Simon Bergendorff  2002  VAT Copenhagen-MK31            1:04.47   
11  Michael Elliks  2002  VAT Copenhagen-MK31            1:04.71   
12  Anders Hvidt  2002  Gentofte SvÝmme Klub            1:04.72   
13  Thor Gudmand-HÝyer  2002  Gentofte SvÝmme Klub            1:04.79   
14  Andreas Pedersen  2003  Nyborg SvÝmmeklub            1:05.74   
15  Anders Lundin Brockdorff  2003  Lyngby SvÝmmeklub            1:06.36   
16  Bror Textor-Broch  2003  Lyngby SvÝmmeklub            1:06.42   
17  Christoffer SkinhÝj  2003  Gentofte SvÝmme Klub            1:07.16   
18  Malte Hjalholt  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:07.53   
19  Leonard Steen Jensen  2003  Gentofte SvÝmme Klub            1:08.63   
20  Simon Als-Nielsen  2003  Farum SvÝmmeklub            1:09.14   
21  Samuel Risager  2003  Glostrup SvÝmmeklub            1:16.11   
Johannes K. Larsen  2002  Farum SvÝmmeklub            DNS   
                     
 
LÝb 22, 100m FrisvÝmning Herrer, Indledende Ňrg. 2004-2017 
Sponsor: Lyngby LÝve Apotek 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Oskar Luckow Larsen  2004  Gentofte SvÝmme Klub            1:05.23   
Jonas Lykke Sandison  2004  Nyborg SvÝmmeklub            1:05.86   
Oliver Sperling  2004  Lyngby SvÝmmeklub            1:07.55   
Cornelius Olsen  2005  Farum SvÝmmeklub            1:08.50   
Valdemar Birn-Bringgaard  2004  Gentofte SvÝmme Klub            1:10.32   
Mark Kronbśk Nancke  2004  Nyborg SvÝmmeklub            1:10.49   
Alex Baes Maidens  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:10.78   
Michael Halck  2004  Lyngby SvÝmmeklub            1:11.39   
Nicholas Simson  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:12.01   
10  Kasper Thorn  2004  Lyngby SvÝmmeklub            1:14.30   
11  Bertram Krak  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:15.76   
12  Grigory Selivanov  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:15.79   
13  Andreas Velschow Malmolin  2005  Farum SvÝmmeklub            1:17.19   
14  Sebastian Graff  2004  Nyborg SvÝmmeklub            1:18.22   
15  Phillip MaxmÝlris  2004  Gentofte SvÝmme Klub            1:18.83   
16  Magnus B. Knudsen  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:19.16   
17  Frederik Stubbe Lundsby  2004  Gentofte SvÝmme Klub            1:20.16   
18  Jakob Nikolai Haldan  2006  Lyngby SvÝmmeklub            1:20.24   
19  William Hoffmann Hyldig  2004  Gentofte SvÝmme Klub            1:20.79   
20  Alexander Griffin  2004  Gentofte SvÝmme Klub            1:20.85   
21  Mikkel Bredal Larsen  2005  Nyborg SvÝmmeklub            1:23.36   
22  Mads Emil Christiansen  2006  Lyngby SvÝmmeklub            1:32.96   
Oskar Clausen  2004  Gentofte SvÝmme Klub            DSQ  tyvstart 
                     
 
LÝb 23, 100m BrystsvÝmning Damer, Indledende Ňrg. 2003-2004 
Sponsor: Alm. Brand Bank 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Pernille Elm Jensen  2003  A6            1:19.11   
Maria Bebe Hansen  2004  Nyborg SvÝmmeklub            1:19.15   
Christine Henriksen  2003  A6            1:22.98   
Barbara Ammentorp  2003  Nyborg SvÝmmeklub            1:23.37   
Anna Myhre Rottensten  2003  Lyngby SvÝmmeklub            1:25.01   
Dagmar Boeck  2004  Farum SvÝmmeklub            1:25.05   
Caroline Vang-Jensen  2003  Gentofte SvÝmme Klub            1:25.95   
Maria Hagen  2003  Lyngby SvÝmmeklub            1:26.29   
NÝnne Christensen  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:28.21   
10  Lśrke Vinneck Hansen  2004  Lyngby SvÝmmeklub            1:28.37   
11  Kristine Kipper Pedersen  2004  Nyborg SvÝmmeklub            1:29.77   
12  Astrid HÝffer  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:30.87   
13  Annika Lundin Brockdorff  2003  Lyngby SvÝmmeklub            1:34.09   
14  Laura Thomadsen  2004  Glostrup SvÝmmeklub            1:38.00   
15  Sofie Wilhjelm Tobberup  2004  Lyngby SvÝmmeklub            1:39.40   
16  Maya Fenger  2004  Lyngby SvÝmmeklub            1:44.73   
17  Sofie Kaysen  2004  Nyborg SvÝmmeklub            1:47.24   
18  Cathrine HÝst  2004  Nyborg SvÝmmeklub            1:48.73   
19  Laura Riber Memborg  2004  Nyborg SvÝmmeklub            2:02.72   
                     
 
LÝb 23, 100m BrystsvÝmning Damer, Indledende Ňrg. 2005-2017 
Sponsor: Alm. Brand Bank 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Cecilie C. Helmark  2005  Gentofte SvÝmme Klub            1:30.87   
Hannah B. Pedersen  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:32.47   
Luna Luminari  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:36.88   
Emily Reuter  2006  Lyngby SvÝmmeklub            1:38.10   
Mathilde Severs  2006  Lyngby SvÝmmeklub            1:38.51   
Rebecca Chur Fischer  2005  Gentofte SvÝmme Klub            1:38.81   
Sofia Yuwei Zhang  2006  Lyngby SvÝmmeklub            1:45.47   
Lilya Oregan  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:46.50   
Vilja Meinert Jacobsen  2005  Gentofte SvÝmme Klub            1:47.51   
10  Nina Seirup  2005  Nyborg SvÝmmeklub            1:48.59   
11  Victoria Wiingaard  2006  Lyngby SvÝmmeklub            1:50.29   
12  Nina Katrine N. Nissen  2006  Lyngby SvÝmmeklub            2:02.44   
13  Alma Lind Babin  2006  Lyngby SvÝmmeklub            2:02.57   
14  Laura Cecilie Salling  2006  Lyngby SvÝmmeklub            2:04.99   
15  Savannah Wahl Hansen  2006  Lyngby SvÝmmeklub            2:06.63   
                     
 
LÝb 24, 100m BrystsvÝmning Herrer, Indledende Ňrg. 2002-2003 
Sponsor: Alm. Brand Bank 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Morten ōstergaard  2002  A6            1:12.13   
Alfred HÝjberg  2002  Lyngby SvÝmmeklub            1:14.25   
Anders Lundin Brockdorff  2003  Lyngby SvÝmmeklub            1:19.34   
Lucas ReŁter  2002  Lyngby SvÝmmeklub            1:20.38  Deltager ikke i finalen 
Kasper Aagaard Jeppesen  2003  Lyngby SvÝmmeklub            1:21.57   
Karl August B. Balle  2003  Gentofte SvÝmme Klub            1:22.03   
Michael Elliks  2002  VAT Copenhagen-MK31            1:25.40   
                     
 
LÝb 24, 100m BrystsvÝmning Herrer, Indledende Ňrg. 2004-2017 
Sponsor: Alm. Brand Bank 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Jonas Lykke Sandison  2004  Nyborg SvÝmmeklub            1:23.44   
Carl Emil Lundgaard  2005  Gentofte SvÝmme Klub            1:31.91   
Mark Kronbśk Nancke  2004  Nyborg SvÝmmeklub            1:38.06   
Andreas Velschow Malmolin  2005  Farum SvÝmmeklub            1:41.09   
Adam Saxkjśr  2006  Lyngby SvÝmmeklub            DSQ  2 arrmt u vand v sta 
Jonathan Piontek  2005  Lyngby SvÝmmeklub            DSQ  tyvstart 
Sebastian Graff  2004  Nyborg SvÝmmeklub            DSQ  ej samt ber v 25 
                     
 
LÝb 27, 200m RygsvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Isabella Rosenberg  2003  VAT Copenhagen-MK31            2:40.61   
Pernille Elm Jensen  2003  A6            2:46.26   
Emma Zambrano Thorsen  2004  VAT Copenhagen-MK31            2:47.82   
Maya Ehlers Hansen  2004  Farum SvÝmmeklub            2:49.63   
Helga Bak  2004  Nyborg SvÝmmeklub            2:50.35   
Cathrine Toftelund Larsen  2003  Lyngby SvÝmmeklub            2:51.08   
Maj Jensen  2003  Farum SvÝmmeklub            2:52.25   
Louise Dahl  2003  A6            2:52.54   
Norah Szczepanski  2003  Gentofte SvÝmme Klub            2:58.32   
10  Laura MÝller SÝrensen  2004  Lyngby SvÝmmeklub            3:05.87   
11  Louisa Lykkesfelt Thomsen  2004  Gentofte SvÝmme Klub            3:06.48   
12  Sarah Holm Clausen  2004  Farum SvÝmmeklub            3:08.01   
13  Maya Fenger  2004  Lyngby SvÝmmeklub            3:25.61   
Karoline K. Larsen  2004  Farum SvÝmmeklub            DNS   
Luna Emilie Olsen  2003  A6            DNS   
Laura Riber Memborg  2004  Nyborg SvÝmmeklub            DSQ  ej forts bev v 25m 
                     
 
LÝb 27, 200m RygsvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 2005-2017 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Cecilie G. Mortensen  2005  Gentofte SvÝmme Klub            2:59.84   
Emma S. Kristensen  2005  Gentofte SvÝmme Klub            3:02.09   
Malou Nielsen  2005  Farum SvÝmmeklub            3:05.20   
Laura Cecilie Salling  2006  Lyngby SvÝmmeklub            3:21.61   
Alma Olivarius  2005  Lyngby SvÝmmeklub            DNS   
Asta HÝjberg  2005  Lyngby SvÝmmeklub            DNS   
                     
 
LÝb 28, 200m RygsvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Alfred HÝjberg  2002  Lyngby SvÝmmeklub            2:19.48   
Morten ōstergaard  2002  A6            2:27.62   
Thor Gudmand-HÝyer  2002  Gentofte SvÝmme Klub            2:35.48   
Oliver Skadhauge  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH            2:35.78   
Leonard Steen Jensen  2003  Gentofte SvÝmme Klub            2:40.20   
Lucas ReŁter  2002  Lyngby SvÝmmeklub            2:40.39   
Johannes K. Larsen  2002  Farum SvÝmmeklub            DNS   
                     
 
LÝb 28, 200m RygsvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 2004-2017 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Cornelius Olsen  2005  Farum SvÝmmeklub            2:45.28   
Jakob Nikolai Haldan  2006  Lyngby SvÝmmeklub            3:17.27   
Phillip MaxmÝlris  2004  Gentofte SvÝmme Klub            DNS   
Carl Emil Lundgaard  2005  Gentofte SvÝmme Klub            DSQ  ej forts bev 75m 
Frederik Stubbe Lundsby  2004  Gentofte SvÝmme Klub            DSQ  ej forts bev 125m 
                     
 
LÝb 29, 200m Medley Damer, Finaler Ňrg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Lśrke Schelde-Mollerup  2003  A6            2:31.04   
Sofie Bruun HÝvring  2004  VAT Copenhagen-MK31            2:31.25   
Sofia Norre Bendt  2003  Lyngby SvÝmmeklub            2:36.05   
Ella Stenholt  2003  Lyngby SvÝmmeklub            2:37.26   
Liva Buchholt Johansen  2003  A6            2:37.71   
Thippe de Neergaard  2003  VAT Copenhagen-MK31            2:38.10   
Maria Hagen  2003  Lyngby SvÝmmeklub            2:40.38   
Maria Bebe Hansen  2004  Nyborg SvÝmmeklub            2:43.23   
Christine Henriksen  2003  A6            2:44.94   
10  Liva SÝby  2004  VAT Copenhagen-MK31            2:45.59   
11  Lśrke Vinneck Hansen  2004  Lyngby SvÝmmeklub            2:47.24   
12  Anna Myhre Rottensten  2003  Lyngby SvÝmmeklub            2:48.01  OD1 
13  Annika Lundin Brockdorff  2003  Lyngby SvÝmmeklub            2:48.01  OD2 
14  Emilia C. R. Olsen  2004  VAT Copenhagen-MK31            2:48.16   
15  Caroline Vang-Jensen  2003  Gentofte SvÝmme Klub            2:48.57   
16  Laura Borre Jacobsen  2004  Lyngby SvÝmmeklub            2:49.35   
17  Cathrine Toftelund Larsen  2003  Lyngby SvÝmmeklub            2:51.90   
18  Julie Danfred JÝrgensen  2004  Lyngby SvÝmmeklub            2:55.78   
19  Astrid HÝffer  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            2:56.84   
20  Marijne Veen  2003  Orca Nederland            2:57.12   
21  Emma Kjer Rasmussen  2004  VAT Copenhagen-MK31            2:59.12   
22  Tove Beltman  2003  Orca Nederland            2:59.69   
23  Julie Dahl  2004  Glostrup SvÝmmeklub            3:02.16   
24  Norah Szczepanski  2003  Gentofte SvÝmme Klub            3:03.10   
25  Louisa Lykkesfelt Thomsen  2004  Gentofte SvÝmme Klub            3:06.05   
26  Barbara Ammentorp  2003  Nyborg SvÝmmeklub            3:07.45   
27  Isabella Ravn Jensen  2004  Lyngby SvÝmmeklub            3:08.97   
28  Sofie Kaysen  2004  Nyborg SvÝmmeklub            3:14.86   
29  Freja S. FalkenstrÝm  2004  Nyborg SvÝmmeklub            3:20.44   
30  Nora Kejser  2004  VAT Copenhagen-MK31            3:25.26   
31  Cathrine HÝst  2004  Nyborg SvÝmmeklub            3:32.79   
Laura Thomadsen  2004  Glostrup SvÝmmeklub            DSQ  tyvstart 
                     
 
LÝb 29, 200m Medley Damer, Finaler Ňrg. 2005-2017 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Kristine Nilsson Norby  2005  Gentofte SvÝmme Klub            2:49.99   
Hannah B. Pedersen  2005  VAT Copenhagen-MK31            2:55.66   
Cille Kirketerp  2005  VAT Copenhagen-MK31            3:00.65   
Kajsa Salomonsen  2005  VAT Copenhagen-MK31            3:00.91   
Maja Johanne Pedersen  2005  Nyborg SvÝmmeklub            3:02.55   
Alberte Kreiser-Petersen  2005  Gentofte SvÝmme Klub            3:08.09   
Anna R. StrÝbek  2005  Gentofte SvÝmme Klub            3:10.39   
Cecilie G. Mortensen  2005  Gentofte SvÝmme Klub            3:12.25   
Filippa Eiler  2005  VAT Copenhagen-MK31            3:15.32   
10  Rebecca Chur Fischer  2005  Gentofte SvÝmme Klub            3:16.17   
11  Lilya Oregan  2005  VAT Copenhagen-MK31            3:22.18   
12  Vilja Meinert Jacobsen  2005  Gentofte SvÝmme Klub            3:22.55   
13  Luna Luminari  2005  VAT Copenhagen-MK31            3:23.03   
14  Kaisa Falkenberg Lending  2005  Lyngby SvÝmmeklub            3:30.96   
15  Nina Katrine N. Nissen  2006  Lyngby SvÝmmeklub            3:59.90   
16  Savannah Wahl Hansen  2006  Lyngby SvÝmmeklub            4:04.93   
Alma Olivarius  2005  Lyngby SvÝmmeklub            DNS   
Asta HÝjberg  2005  Lyngby SvÝmmeklub            DNS   
Emma S. Kristensen  2005  Gentofte SvÝmme Klub            DNS   
Thea MÝller Larsen  2005  Gentofte SvÝmme Klub            DNS   
Victoria Wiingaard  2006  Lyngby SvÝmmeklub            DNF   
Cecilie C. Helmark  2005  Gentofte SvÝmme Klub            DSQ  svÝm pŚ maven v 75m 
Kathrine E. Larsen  2005  Lyngby SvÝmmeklub            DSQ  ej afs pŚ ryg 100m 
                     
 
LÝb 30, 200m Medley Herrer, Finaler Ňrg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Alfred HÝjberg  2002  Lyngby SvÝmmeklub            2:18.06   
Frederik Bojesen  2002  A6            2:21.14   
Gustav Fabiansen  2002  Lyngby SvÝmmeklub            2:25.76   
Emil KayerÝd-Rasmussen  2002  Lyngby SvÝmmeklub            2:26.41   
Oscar ThinghÝjen  2003  VAT Copenhagen-MK31            2:34.77   
Kasper Aagaard Jeppesen  2003  Lyngby SvÝmmeklub            2:37.21   
Oliver Skadhauge  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH            2:40.57   
Thor Gudmand-HÝyer  2002  Gentofte SvÝmme Klub            2:41.80   
Bror Textor-Broch  2003  Lyngby SvÝmmeklub            2:42.16   
10  Valdemar Ditlev Kragh  2003  Lyngby SvÝmmeklub            2:42.41   
11  Karl August B. Balle  2003  Gentofte SvÝmme Klub            2:43.53  OD1 
12  Simon Bergendorff  2002  VAT Copenhagen-MK31            2:43.53  OD2 
13  Anders Hvidt  2002  Gentofte SvÝmme Klub            2:43.53  OD3 
14  Andreas Pedersen  2003  Nyborg SvÝmmeklub            2:45.90   
15  Christoffer SkinhÝj  2003  Gentofte SvÝmme Klub            2:45.96   
16  Lucas ReŁter  2002  Lyngby SvÝmmeklub            2:46.05   
17  Malte Hjalholt  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH            2:46.54   
Christoffer W Frederiksen  2003  Lyngby SvÝmmeklub            DSQ  ej forts bev 75m 
Samuel Risager  2003  Glostrup SvÝmmeklub            DSQ  afsl pŚ mave 100m 
                     
 
LÝb 30, 200m Medley Herrer, Finaler Ňrg. 2004-2017 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Oliver Sperling  2004  Lyngby SvÝmmeklub            2:46.56   
Michael Halck  2004  Lyngby SvÝmmeklub            2:55.69   
Alex Baes Maidens  2004  VAT Copenhagen-MK31            3:00.61   
Valdemar Birn-Bringgaard  2004  Gentofte SvÝmme Klub            3:00.64   
Kasper Thorn  2004  Lyngby SvÝmmeklub            3:04.90   
Oskar Clausen  2004  Gentofte SvÝmme Klub            3:06.89   
Bertram Krak  2004  VAT Copenhagen-MK31            3:07.68   
Grigory Selivanov  2004  VAT Copenhagen-MK31            3:07.76   
Magnus B. Knudsen  2005  VAT Copenhagen-MK31            3:27.83   
10  Adam Saxkjśr  2006  Lyngby SvÝmmeklub            3:45.12   
11  Jonathan Piontek  2005  Lyngby SvÝmmeklub            3:49.11   
Phillip MaxmÝlris  2004  Gentofte SvÝmme Klub            DNS   
Alexander Griffin  2004  Gentofte SvÝmme Klub            DSQ  rygl v vend.175m 
Frederik Stubbe Lundsby  2004  Gentofte SvÝmme Klub            DSQ  svÝm pŚ ryg 25m 
Mikkel Bredal Larsen  2005  Nyborg SvÝmmeklub            DSQ  ej afsl p ryg 100m 
Nicholas Simson  2005  VAT Copenhagen-MK31            DSQ  ej samt ber 150m 
Oskar Luckow Larsen  2004  Gentofte SvÝmme Klub            DSQ  ej forts bev 75m 
William Hoffmann Hyldig  2004  Gentofte SvÝmme Klub            DSQ  ej forts bev 75m 
                     
 
LÝb 108, 50m FrisvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 2001-2004 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Oscar ThinghÝjen  2003  VAT Copenhagen-MK31            27.97   
Alens Daugelis  2002  Farum SvÝmmeklub            28.55   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  22 januar 2017 
Licens til Lyngby SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  22:02