Resultat Total - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Arena Lyngby Open 2018    Udskriftsdato  21 januar 2018   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  20:23   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 januar 2018         
 
 
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1919-2003 
Sponsor: Løve Apotek 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Caroline Erichsen  1998    667          27.95   
  Sigma Swim Birkerød  27.05                 
Karoline Barrett  2002    667          27.96   
  GTI  26.96                 
Josien Wijkhuijs  1999    659          28.06   
  Orca Nederland  26.59                 
Maria Grandt  1998    600          28.96   
  Hovedstadens Svømmeklub  30.06                 
Vera Staun Hansen  1999    597          29.00   
  Hovedstadens Svømmeklub  28.10                 
Ellen Nielsen  2001    589          29.13   
  Esbjerg Svømmeklub  28.35                 
 
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Semifinaler Årg. 1919-2003 
Sponsor: Løve Apotek 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Caroline Erichsen  1998    652          28.16   
  Sigma Swim Birkerød  27.05                 
Karoline Barrett  2002    624          28.58   
  GTI  26.96                 
Ellen Nielsen  2001    615          28.72   
  Esbjerg Svømmeklub  28.35                 
Josien Wijkhuijs  1999    613          28.75   
  Orca Nederland  26.59                 
Vera Staun Hansen  1999    599          28.98   
  Hovedstadens Svømmeklub  28.10                 
Maria Grandt  1998    581          29.27   
  Hovedstadens Svømmeklub  30.06                 
Luna Donde Feilberg  2000    577          29.33   
  Hovedstadens Svømmeklub  29.96                 
Sophie Amalie Schøn  1999    569          29.48   
  Lyngby Svømmeklub  28.63                 
Jessica Yu Mortensen  2000    566          29.53   
  Lyngby Svømmeklub  28.62                 
10  Liva Schmid  2000    563          29.57   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  29.19                 
11  Johanne Hingebjerg  2002    558          29.66   
  Hovedstadens Svømmeklub  28.96                 
12  Camilla Dufour  1996    551          29.79   
  Sigma Swim Allerød  28.74                 
 
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 1919-2003 
Sponsor: Løve Apotek 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Karoline Barrett  2002    696          27.56   
  GTI  26.96                 
Josien Wijkhuijs  1999    690          27.64   
  Orca Nederland  26.59                 
Caroline Erichsen  1998    669          27.93   
  Sigma Swim Birkerød  27.05                 
Marina Heller Hansen  1994    632          28.46  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim Allerød  28.62                 
Maria Grandt  1998    600          28.95   
  Hovedstadens Svømmeklub  30.06                 
Ellen Nielsen  2001    591          29.11   
  Esbjerg Svømmeklub  28.35                 
Vera Staun Hansen  1999    588          29.15   
  Hovedstadens Svømmeklub  28.10                 
Sophie Amalie Schøn  1999    586          29.18   
  Lyngby Svømmeklub  28.63                 
Jessica Yu Mortensen  2000    577          29.33   
  Lyngby Svømmeklub  28.62                 
10  Luna Donde Feilberg  2000    576          29.36   
  Hovedstadens Svømmeklub  29.96                 
11  Liva Schmid  2000    574          29.39   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  29.19                 
12  Camilla Dufour  1996    570          29.45   
  Sigma Swim Allerød  28.74                 
13  Cecilie Daluiso Salmonsen  2001    567          29.50  Deltager ikke i finalen 
  GTI  28.96                 
14  Johanne Hingebjerg  2002    562          29.59   
  Hovedstadens Svømmeklub  28.96                 
15  Anne Føyn  2002    559          29.65   
  Sigma Swim Birkerød  29.40                 
16  Cecilie Lykke Hansen  1999    558          29.67   
  Odder Svømmeklub  28.66                 
17  Amalie Kruse Enemærke  2003    557          29.69   
  Herlev Svømning  31.36                 
18  Mia Rindshøj  2003    552          29.78   
  Gentofte Svømme Klub  29.80                 
19  Andrea Paaske  2001    550          29.81   
  Roskilde Svømning  28.88                 
20  Ingrid Bo Andersen  2001    549          29.82   
  Roskilde Svømning  29.48                 
21  Johanna Berthelsen  2000    539          30.01   
  VAT Copenhagen-MK31  30.83                 
22  Astrid Nielsen  2002    535          30.09   
  Esbjerg Svømmeklub  30.55                 
23  Annika Lundin Brockdorff  2003    534          30.10   
  Lyngby Svømmeklub  30.80                 
24  Maj Howardsen  1997    531          30.15   
  Sigma Swim Allerød  30.38                 
25  Katrine Tetzschner Madsen  2000    529          30.19   
  Gladsaxe Svømmeklub  29.97                 
26  Lærke Rask Sander  2002    526          30.26   
  VAT Copenhagen-MK31  29.38                 
27  Silke Huisman  2003    523          30.32   
  Orca Nederland  31.40                 
28  Frederikke Marie Hansen  2003    519          30.39   
  Gladsaxe Svømmeklub  30.27                 
29  Emma Bjørnholdt  2000    517          30.42   
  Lyngby Svømmeklub  30.83                 
30  Klara Reeh  1999    509          30.58   
  Lyngby Svømmeklub  30.23                 
31  Stine Saaby Schmidt  2002    509          30.59   
  Farum Svømmeklub  30.94                 
32  Marissa Lindemulder  1993    508          30.60   
  Orca Nederland  30.74                 
33  Katja Korbo Petersson  2001    506          30.65   
  A6  30.66                 
33  Lize Janna Vries  2001    506          30.65   
  Orca Nederland  31.42                 
35  Clara Marott Schelde  2000    498          30.82   
  Farum Svømmeklub  30.09                 
36  Thea Blomsterberg  2002    495          30.87   
  Sigma Swim Birkerød  30.32                 
37  Josefine B. Pedersen  1999    493          30.91   
  VAT Copenhagen-MK31  30.17                 
38  Therese Sand Frederiksen  2003    491          30.95   
  Sigma Swim Allerød  30.51                 
39  Luna Emilie Olsen  2003    488          31.03   
  A6  30.31                 
40  Amalie H. Falck-Schmith  1989    483          31.13   
  Hovedstadens Svømmeklub  30.54                 
41  Eydís Ósk Kolbeinsdóttir  2000    481          31.17   
  Íþróttabandalag Reykjanesbæjar  31.11                 
42  Amalie Nielsen  2003    478          31.23   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  31.39                 
43  Sofie Louise Nimb  2001    474          31.33   
  Gentofte Svømme Klub  31.64                 
44  Kristine Mikkelsen  2000    467          31.47   
  Hvidovre Svømme Klub  31.98                 
45  Gunnhildur Björg Baldursdóttir  2000    466          31.51   
  Íþróttabandalag Reykjanesbæjar  31.12                 
45  Maria Lund  2003    466          31.51   
  Sigma Swim Birkerød  31.89                 
47  Cæcilie Buchholt Johansen  2001    464          31.54   
  Hovedstadens Svømmeklub  32.31                 
48  Ella Stenholt  2003    463          31.56   
  Lyngby Svømmeklub  32.62                 
49  Freya Nørlund Wentzel  2003    462          31.59   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  31.48                 
50  Diljá Rún Ívarsdóttir  2002    460          31.64   
  Íþróttabandalag Reykjanesbæjar  31.98                 
51  Celine Termark Brock  2000    459          31.66   
  Herlev Svømning  32.01                 
52  Julie Stampe  2002    457          31.71   
  Sigma Swim Allerød  31.31                 
53  Signe Fich Hansen  2002    456          31.72   
  Hovedstadens Svømmeklub  30.47                 
54  Froukje Osinga  2000    453          31.79   
  Orca Nederland  32.15                 
55  Amalie Michelsen  2003    453          31.80   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  31.78                 
56  Emilie Holst Lange  2002    447          31.93   
  Gentofte Svømme Klub  31.08                 
57  Silja Nielsdóttir Hansen  2001    445          31.98   
  Hvidovre Svømme Klub  31.78                 
58  Thippe de Neergaard  2003    444          32.02   
  VAT Copenhagen-MK31  31.23                 
59  Claudia Sperling  2002    443          32.04   
  Lyngby Svømmeklub  32.88                 
60  Nikoline Biltoft-Jensen  2001    440          32.11   
  Lyngby Svømmeklub  31.39                 
61  Katja Kjær Nielsen  2002    437          32.17   
  Ringsted Svømme Klub  31.68                 
62  Emilia Naledi Madonsela  2003    434          32.26   
  Hovedstadens Svømmeklub  32.03                 
63  Sarah Sirek Hansen  2003    430          32.36   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  32.31                 
64  Emilia Lønborg  2002    429          32.39   
  Herlufsholm Svømmeklub  31.71                 
65  Clara Carlquist  2003    428          32.41   
  Gentofte Svømme Klub  31.10                 
66  Simone Jørgensen  1999    427          32.43   
  Farum Svømmeklub  32.15                 
67  Cathrine Toftelund Larsen  2003    426          32.45   
  Lyngby Svømmeklub  33.42                 
68  Helena Berg Wenk  2000    426          32.46   
  Roskilde Svømning  32.41                 
69  Ingrid Lindemann  2003    425          32.48   
  Sigma Swim Birkerød  32.84                 
69  Josefine Strand Nielsen  2000    425          32.48   
  Hovedstadens Svømmeklub  31.30                 
71  Christine Henriksen  2003    424          32.51   
  A6  33.04                 
72  Emma Maagøe  1999    423          32.52   
  Hovedstadens Svømmeklub  30.80                 
73  Josephine B. U. Danielsen  2003    418          32.65   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  35.00                 
74  Tine Petersen  2003    417          32.69   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  32.99                 
75  Birna Hilmarsdóttir  2002    415          32.75   
  Íþróttabandalag Reykjanesbæjar  37.71                 
75  Caroline Veggerby  2003    415          32.75   
  Vallensbæk IF Af 1939  33.13                 
77  Emilie Meng  2003    413          32.78   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  31.97                 
78  Michelle Mortensen  2002    411          32.84   
  Gladsaxe Svømmeklub  32.55                 
79  Camilla Angaard Nielsen  2003    407          32.95   
  Odder Svømmeklub  32.13                 
80  Sofia Norre Bendt  2003    397          33.23   
  Lyngby Svømmeklub  34.85                 
81  Emma Enevoldsen  2003    384          33.59   
  Roskilde Svømning  33.84                 
82  Freja Gjerløv  2003    383          33.64   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  34.74                 
83  Anneke Laan  2002    377          33.79   
  Orca Nederland  35.05                 
84  Julie Wolter  2003    373          33.93   
  GTI  32.92                 
85  Rebekka Giessing  2003    370          34.00   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  34.09                 
86  Luna Gammelgaard  2003    364          34.21   
  Hovedstadens Svømmeklub  34.87                 
87  Laura Boutrup  2003    360          34.34   
  Sigma Swim Birkerød  35.13                 
88  Cassandra G. Nygaard  2003    351          34.63   
  Sigma Swim Allerød  35.12                 
89  Marrit Tiekstra  2003    325          35.51   
  Orca Nederland  36.11                 
90  Cornelia Bergqvist  2003    308          36.15   
  Sigma Swim Birkerød  34.13                 
91  Guðný Birna Falsdóttir  2003    303          36.37   
  Íþróttabandalag Reykjanesbæjar  36.27                 
92  Sofie Bak  2003    302          36.39   
  Hvidovre Svømme Klub  38.42                 
93  Marijne Veen  2003    276          37.50   
  Orca Nederland  37.68                 
94  Marike Nevermann  2003    250          38.77   
  Farum Svømmeklub  36.95                 
95  Þórdís M Aðalsteinsdóttir  2003    238          39.42   
  Íþróttabandalag Reykjanesbæjar  37.49                 
Marie Voigt Lauridsen  1995              DNS   
  Hovedstadens Svømmeklub  28.02                 
Mia Krüger  2002              DNS   
  Farum Svømmeklub  33.76                 
 
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1919-2002 
Sponsor: Peugeot 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sebastian Ovesen  1994    683          25.46   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  25.38                 
Frederik Dalhøj Paulsen  1998    672          25.60   
  Sigma Swim Birkerød  25.37                 
Lasse Dall  1997    663          25.72   
  Odder Svømmeklub  24.73                 
Tobias Dan Hansen  2002    644          25.97   
  Herlev Svømning  25.77                 
Sebastian Tullberg  2000    641          26.01   
  Sigma Swim Birkerød  25.53                 
Magnus Jákupsson  1994              DNS   
  Farum Svømmeklub  24.57                 
 
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Semifinaler Årg. 1919-2002 
Sponsor: Peugeot 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Dalhøj Paulsen  1998    652          25.86   
  Sigma Swim Birkerød  25.37                 
Sebastian Ovesen  1994    647          25.93   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  25.38                 
Tobias Dan Hansen  2002    646          25.94   
  Herlev Svømning  25.77                 
Magnus Jákupsson  1994    643          25.98   
  Farum Svømmeklub  24.57                 
Sebastian Tullberg  2000    602          26.56   
  Sigma Swim Birkerød  25.53                 
Lasse Dall  1997    600          26.59   
  Odder Svømmeklub  24.73                 
Lasse Dall  1997    652          25.86  Deltager ikke i finalen 
  Odder Svømmeklub  24.73                 
Michael Terp Olesen  1999    600          26.59   
  Esbjerg Svømmeklub  25.67                 
Michael Terp Olesen  1999    630          26.16   
  Esbjerg Svømmeklub  25.67                 
10  Oliver Jacobsen  1997    591          26.72   
  Hvidovre Svømme Klub  26.74                 
11  Mikkel-Emil Rosenbom  1999    577          26.93   
  Lyngby Svømmeklub  25.95                 
12  Simon Vingolf Larsen  1998    576          26.95   
  Esbjerg Svømmeklub  25.37                 
13  Laurits Kenskov  2001    573          26.99   
  Herlev Svømning  26.62                 
14  Óli Mortensen  1996    568          27.07   
  Hovedstadens Svømmeklub  26.48                 
 
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 1919-2002 
Sponsor: Peugeot 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sebastian Ovesen  1994    691          25.36   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  25.38                 
Tobias Dan Hansen  2002    651          25.88   
  Herlev Svømning  25.77                 
Magnus Jákupsson  1994    647          25.93   
  Farum Svømmeklub  24.57                 
Lasse Dall  1997    641          26.01   
  Odder Svømmeklub  24.73                 
Frederik Dalhøj Paulsen  1998    637          26.06   
  Sigma Swim Birkerød  25.37                 
Michael Terp Olesen  1999    621          26.28   
  Esbjerg Svømmeklub  25.67                 
Simon Vingolf Larsen  1998    616          26.35   
  Esbjerg Svømmeklub  25.37                 
Sebastian Tullberg  2000    608          26.47   
  Sigma Swim Birkerød  25.53                 
Oliver Jacobsen  1997    602          26.56   
  Hvidovre Svømme Klub  26.74                 
10  Laurits Kenskov  2001    592          26.71   
  Herlev Svømning  26.62                 
11  Mikkel-Emil Rosenbom  1999    589          26.75   
  Lyngby Svømmeklub  25.95                 
12  Óli Mortensen  1996    584          26.82   
  Hovedstadens Svømmeklub  26.48                 
13  Linus Koefoed Weiss  1999    579          26.90   
  Hovedstadens Svømmeklub  26.51                 
14  Frederik Riedel Lentz  2001    576          26.95   
  Gladsaxe Svømmeklub  27.13                 
14  Rasmus Steenberg  2000    576          26.95   
  Gladsaxe Svømmeklub  26.84                 
16  Anders Dam Frandsen  2000    572          27.02   
  Slagelse Svømmeklub  27.35                 
17  Oliver Degn  1996    566          27.11   
  Odder Svømmeklub  26.75                 
18  Tomas Stensballe Larsen  2000    565          27.13   
  Gentofte Svømme Klub  27.40                 
19  Frederik Nerving  1997    560          27.21   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  26.68                 
20  Anton Borring Andersen  1999    554          27.30   
  Sigma Swim Allerød  28.51                 
21  William Textor Broch  2001    549          27.39   
  Lyngby Svømmeklub  27.17                 
22  Thomas Bech  1998    542          27.50   
  Farum Svømmeklub  26.30                 
23  Jonas Bruun Sleiman  1998    534          27.64   
  Esbjerg Svømmeklub  27.43                 
24  Martin Szokody  1999    533          27.66   
  Ringsted Svømme Klub  28.02                 
25  Frederik Eg Ibsen  2002    531          27.69   
  Sigma Swim Birkerød  28.76                 
26  Alvi Hjelm  1996    521          27.86   
  Hovedstadens Svømmeklub  28.21                 
27  Frederik O. Møller  1999    520          27.88   
  Hovedstadens Svømmeklub  26.73                 
28  Jonas M. Jørgensen  2001    517          27.94   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  27.40                 
29  August Schade Cantby  2002    514          27.99   
  Slagelse Svømmeklub  28.15                 
30  Dominique Sikkema  1995    514          28.00   
  Orca Nederland  28.87                 
31  Niklas Broch Thielemann  1994    512          28.02   
  Sigma Swim Birkerød  27.99                 
32  Daniel Schytte  2000    512          28.03   
  Ringsted Svømme Klub  28.30                 
33  Oliver Schiellerup  2000    509          28.09   
  Sigma Swim Birkerød  30.00                 
34  Magnus Løhr  2001    506          28.14   
  Herlufsholm Svømmeklub  28.09                 
35  Jakob Gersholm Baktoft  2000    504          28.18   
  Roskilde Svømning  27.23                 
36  Andreas Mårtensson  1997    501          28.24   
  Sigma Swim Allerød  28.78                 
37  Gustav Haugård Hansen  2002    500          28.25   
  Hvidovre Svømme Klub  28.21                 
37  Mathias Vestergaard  2001    500          28.25   
  Hovedstadens Svømmeklub  28.08                 
39  August Hertz Bugge  2000    498          28.29   
  VAT Copenhagen-MK31  28.07                 
40  Riyan Salem  1998    497          28.30   
  Roskilde Svømning  28.55                 
41  Jon Riedel Pedersen  1998    497          28.31   
  VAT Copenhagen-MK31  27.99                 
42  Emil Hedegaard  1999    496          28.32   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  28.66                 
43  Emil Johansen  1999    495          28.35   
  Roskilde Svømning  28.16                 
44  Magnus B. Høgild  1999    491          28.43   
  Esbjerg Svømmeklub  27.23                 
45  Frederik Bornemann  2001    490          28.45   
  Sigma Swim Allerød  29.33                 
46  Matthias Hansen  2001    488          28.48   
  Slagelse Svømmeklub  27.78                 
47  Jakob Mose  2000    481          28.61   
  Esbjerg Svømmeklub  29.34                 
48  Alexander Søgaard  2002    479          28.66   
  Ringsted Svømme Klub  28.86                 
49  Ingi Þór Ólafsson  1999    478          28.67   
  Íþróttabandalag Reykjanesbæjar  28.50                 
50  Malthe Letting  2001    478          28.68   
  Farum Svømmeklub  28.31                 
51  Morten Baxter  1996    476          28.72   
  Lyngby Svømmeklub  28.75                 
52  Auke Jan Ytsma  1999    473          28.78   
  Orca Nederland  29.96                 
52  Victor Bendix Beiter  2001    473          28.78   
  Herlev Svømning  29.08                 
54  Jeppe Mathiassen  2000    469          28.86   
  Lyngby Svømmeklub  28.70                 
55  Jannick Hansen  2001    464          28.96   
  Sigma Swim Allerød  30.63                 
56  Simon Ajken Hansen  1999    459          29.07   
  Lyngby Svømmeklub  29.74                 
57  Lukas Sieben  1999    456          29.14   
  Lyngby Svømmeklub  29.43                 
57  Mikkel Eg Ibsen  2002    456          29.14   
  Sigma Swim Birkerød  29.58                 
59  Mads Midtbøll  1998    455          29.15   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  29.00                 
60  Kevin Liang  2002    454          29.18   
  GTI  29.44                 
61  Marcus Skøtt Haslev  2002    450          29.26   
  Hovedstadens Svømmeklub  29.84                 
62  Roar Andersen  2001    448          29.31   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  28.40                 
63  Gustav Fabiansen  2002    433          29.63   
  Lyngby Svømmeklub  29.88                 
64  Rasmus Hatting Petersen  2002    427          29.77   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  30.88                 
65  Mads Lind  2002    426          29.80   
  Hvidovre Svømme Klub  30.82                 
66  Marcus Dessau  2002    424          29.84   
  Gentofte Svømme Klub  30.00                 
67  Lucas Hagbarth Jørgensen  2002    423          29.86   
  Roskilde Svømning  29.93                 
68  Affou Adlouni  2002    417          30.02   
  Roskilde Svømning  30.51                 
69  Casper Koch  2002    406          30.27   
  GTI  29.73                 
70  Mikkel Gummer  2002    405          30.31   
  GTI  30.57                 
71  Frede Meincke  2002    398          30.47   
  Hovedstadens Svømmeklub  32.41                 
72  Luis Velasquez  2001    395          30.56   
  Esbjerg Svømmeklub  31.45                 
73  Jeppe Seelig Larsen  2002    394          30.58   
  Hovedstadens Svømmeklub  30.38                 
74  Johan Feld Sørensen  1999    393          30.60   
  Lyngby Svømmeklub  29.54                 
75  Gustav Nissen  2001    387          30.76   
  Herlufsholm Svømmeklub  33.24                 
76  Kristoffer Buus Langkilde  1999    384          30.85   
  Lyngby Svømmeklub  30.31                 
77  Gustav Frydensberg  1999    371          31.20   
  Lyngby Svømmeklub  30.77                 
78  Simon Bergendorff  2002    365          31.37   
  VAT Copenhagen-MK31  31.30                 
79  Anders Hvidt  2002    365          31.38   
  Gentofte Svømme Klub  34.65                 
80  Mathias Jelshøj  2001    359          31.55   
  Herlev Svømning  32.75                 
81  Nicholas Bundgaard  2002    323          32.66   
  Odder Svømmeklub  34.08                 
82  Lucas Dybendal Maack  1999    302          33.41   
  Lyngby Svømmeklub  34.42                 
Frederik Røgind  2001              DNS   
  Sigma Swim Birkerød  29.29                 
Hans Mølbak Petersen  2001              DNS   
  GTI  26.56                 
Kevin Witt Christensen  1995              DNS   
  Farum Svømmeklub  25.61                 
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2003 
Sponsor: Focus Lightning 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julie Kepp Jensen  2000    722          30.16   
  A6  27.12                 
Anna Brandt Nielsen  1998    713          30.28   
  Lyngby Svømmeklub  28.46                 
Katharina Nekhorochko  2000    684          30.70   
  Sigma Swim Allerød  29.99                 
Josien Wijkhuijs  1999    674          30.85   
  Orca Nederland  29.35                 
Mia Rindshøj  2003    651          31.22   
  Gentofte Svømme Klub  30.51                 
Alberte V. Bisgaard  2003    598          32.11   
  Gentofte Svømme Klub  31.37                 
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Semifinaler Årg. 1919-2003 
Sponsor: Focus Lightning 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julie Kepp Jensen  2000    712          30.29   
  A6  27.12                 
Katharina Nekhorochko  2000    673          30.87   
  Sigma Swim Allerød  29.99                 
Mia Rindshøj  2003    661          31.05   
  Gentofte Svømme Klub  30.51                 
Anna Brandt Nielsen  1998    634          31.49   
  Lyngby Svømmeklub  28.46                 
Josien Wijkhuijs  1999    632          31.53   
  Orca Nederland  29.35                 
Alberte V. Bisgaard  2003    606          31.97   
  Gentofte Svømme Klub  31.37                 
Nicoline Ingeman-Petersen  2002    589          32.27   
  Gladsaxe Svømmeklub  31.12                 
Cæcilie Buchholt Johansen  2001    588          32.29   
  Hovedstadens Svømmeklub  31.66                 
Johanne Hingebjerg  2002    583          32.39   
  Hovedstadens Svømmeklub  29.73                 
10  Maria Grandt  1998    567          32.69   
  Hovedstadens Svømmeklub  32.28                 
11  Gro Grinda Rasmussen  2003    559          32.83   
  Gladsaxe Svømmeklub  38.44                 
12  Thea F. Johansen  2003    551          32.99   
  Herlev Svømning  32.06                 
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 1919-2003 
Sponsor: Focus Lightning 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julie Kepp Jensen  2000    833          28.75   
  A6  27.12                 
Josien Wijkhuijs  1999    682          30.74   
  Orca Nederland  29.35                 
Katharina Nekhorochko  2000    667          30.96   
  Sigma Swim Allerød  29.99                 
Mia Rindshøj  2003    632          31.53   
  Gentofte Svømme Klub  30.51                 
Johanne Hingebjerg  2002    624          31.66   
  Hovedstadens Svømmeklub  29.73                 
Anna Brandt Nielsen  1998    612          31.87   
  Lyngby Svømmeklub  28.46                 
Nicoline Ingeman-Petersen  2002    608          31.93   
  Gladsaxe Svømmeklub  31.12                 
Cæcilie Buchholt Johansen  2001    595          32.16   
  Hovedstadens Svømmeklub  31.66                 
Alberte V. Bisgaard  2003    576          32.51   
  Gentofte Svømme Klub  31.37                 
10  Maria Grandt  1998    568          32.67   
  Hovedstadens Svømmeklub  32.28                 
11  Thea F. Johansen  2003    558          32.85   
  Herlev Svømning  32.06                 
12  Gro Grinda Rasmussen  2003    554          32.93   
  Gladsaxe Svømmeklub  38.44                 
13  Cecilie Lykke Hansen  1999    554          32.94   
  Odder Svømmeklub  30.36                 
14  Sofie Nielsen  2001    549          33.03   
  Slagelse Svømmeklub  32.53                 
15  Lærke Rask Sander  2002    549          33.04   
  VAT Copenhagen-MK31  32.41                 
16  Frederikke Marie Hansen  2003    547          33.08   
  Gladsaxe Svømmeklub  33.56                 
17  Stefanía Sigurþórsdóttir  2001    544          33.14   
  Íþróttabandalag Reykjanesbæjar  33.14                 
18  Matilde Mantzius Mosegård  2003    542          33.17   
  Slagelse Svømmeklub  32.39                 
19  Alberte Kjærsgaard  2001    542          33.18   
  A6  44.68                 
20  Emma Maagøe  1999    535          33.33   
  Hovedstadens Svømmeklub  30.26                 
21  Celia Puggaard  2003    534          33.34   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  31.84                 
22  Sofia Altoft  1998    533          33.36   
  Farum Svømmeklub  34.37                 
23  Luna Donde Feilberg  2000    532          33.38   
  Hovedstadens Svømmeklub  34.00                 
24  Viola Demuth Andersen  2003    516          33.72   
  Gentofte Svømme Klub  33.65                 
25  Anna Aavang Brendstrup  2000    512          33.81   
  Roskilde Svømning  32.76                 
26  Maj Jensen  2003    509          33.87   
  Farum Svømmeklub  34.23                 
27  Emma Bruhn  2002    503          34.01   
  Herlufsholm Svømmeklub  33.32                 
28  Caroline Buhl Schrøder  2003    499          34.10   
  Sigma Swim Allerød  33.86                 
29  Vera Staun Hansen  1999    499          34.11   
  Hovedstadens Svømmeklub  33.55                 
30  Amalie Nielsen  2003    475          34.66   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  32.09                 
31  Eva Willebrands  2001    475          34.67   
  Orca Nederland  34.19                 
32  Emilie Holst Lange  2002    468          34.85   
  Gentofte Svømme Klub  33.75                 
33  Maria Szokody  2002    465          34.91   
  Ringsted Svømme Klub  35.11                 
34  Isabella Rosenberg  2003    459          35.07   
  VAT Copenhagen-MK31  34.54                 
35  Amalie H. Falck-Schmith  1989    453          35.23   
  Hovedstadens Svømmeklub  33.44                 
36  Emma Hebsgaard Nielsen  2003    450          35.29   
  GTI  35.08                 
37  Cassandra G. Nygaard  2003    439          35.59   
  Sigma Swim Allerød  35.52                 
38  Emma Rasmussen  2002    436          35.66   
  Odder Svømmeklub  34.25                 
38  Liv Hingeberg  2001    436          35.66   
  Odder Svømmeklub  35.22                 
40  Ida Hebeltoft  2003    435          35.70   
  Herlev Svømning  35.24                 
41  Luna Gammelgaard  2003    435          35.71   
  Hovedstadens Svømmeklub  33.74                 
42  Christine Henriksen  2003    433          35.76   
  A6  36.25                 
43  Sara Emilie Nimb  2002    425          35.97   
  Gentofte Svømme Klub  35.47                 
44  Diljá Rún Ívarsdóttir  2002    418          36.18   
  Íþróttabandalag Reykjanesbæjar  36.51                 
45  Thea Pedersen  2003    408          36.46   
  Hovedstadens Svømmeklub  35.38                 
46  Josephine Wismann  2002    382          37.27   
  Ringsted Svømme Klub  37.42                 
47  Jasmin Larsen  2002    380          37.34   
  Ringsted Svømme Klub  36.27                 
48  Emilia Naledi Madonsela  2003    378          37.40   
  Hovedstadens Svømmeklub  39.10                 
49  Esther Marie Heunicke  2003    368          37.75   
  Sigma Swim Birkerød  38.43                 
50  Ingrid Lindemann  2003    361          37.99   
  Sigma Swim Birkerød  36.38                 
51  Silja Mortensen  2003    356          38.17   
  Albertslund IF  38.59                 
52  Josefine Strand Nielsen  2000    352          38.31   
  Hovedstadens Svømmeklub  38.30                 
53  Naya Dige  2003    333          39.04   
  Farum Svømmeklub  39.94                 
54  Emma M. Andersen  2003    321          39.49   
  Ringsted Svømme Klub  38.08                 
55  Astrid Nørret Schmidt  2002    255          42.64   
  Ringsted Svømme Klub  42.81                 
Ellen Nielsen  2001              DNS   
  Esbjerg Svømmeklub  31.14                 
Marie Voigt Lauridsen  1995              DNS   
  Hovedstadens Svømmeklub  33.59                 
Camilla Dufour  1996              DSQ  SW63 over 15m u vand 
  Sigma Swim Allerød  31.93                 
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2002 
Sponsor: Lyngby Storcenter 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Andreas Kaas Elmgreen  1999    671          27.45   
  Lyngby Svømmeklub  26.86                 
Oliver Degn  1996    650          27.74   
  Odder Svømmeklub  26.55                 
Nicklas Östman Pedersen  2002    649          27.76   
  Herlev Svømning  26.53                 
Frederik Dalhøj Paulsen  1998    632          28.01   
  Sigma Swim Birkerød  27.83                 
Filip Bækgaard  2000    590          28.65   
  Herlufsholm Svømmeklub  27.56                 
Magnus Jákupsson  1994              DNS   
  Farum Svømmeklub  24.64                 
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Semifinaler Årg. 1919-2002 
Sponsor: Lyngby Storcenter 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Andreas Kaas Elmgreen  1999    645          27.81   
  Lyngby Svømmeklub  26.86                 
Nicklas Östman Pedersen  2002    639          27.91   
  Herlev Svømning  26.53                 
Magnus Jákupsson  1994    637          27.93   
  Farum Svømmeklub  24.64                 
Frederik Dalhøj Paulsen  1998    616          28.25   
  Sigma Swim Birkerød  27.83                 
Oliver Degn  1996    610          28.34   
  Odder Svømmeklub  26.55                 
Filip Bækgaard  2000    590          28.66   
  Herlufsholm Svømmeklub  27.56                 
Alexander Eggers  1999    577          28.86   
  Sigma Swim Birkerød  27.51                 
Arthur Dalén Ellegaard  2001    572          28.95   
  Lyngby Svømmeklub  27.57                 
Mads Ejdrup Hansen  1999    560          29.16   
  Lyngby Svømmeklub  27.92                 
10  Linus Koefoed Weiss  1999    544          29.44   
  Hovedstadens Svømmeklub  27.99                 
11  Luccas Dam Brenner  2001    539          29.53   
  Herlev Svømning  28.31                 
12  Tobias Dan Hansen  2002    465          31.01   
  Herlev Svømning  27.36                 
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 1919-2002 
Sponsor: Lyngby Storcenter 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Magnus Jákupsson  1994    671          27.45   
  Farum Svømmeklub  24.64                 
Andreas Kaas Elmgreen  1999    661          27.59   
  Lyngby Svømmeklub  26.86                 
Nicklas Östman Pedersen  2002    635          27.96   
  Herlev Svømning  26.53                 
Frederik Dalhøj Paulsen  1998    615          28.26   
  Sigma Swim Birkerød  27.83                 
Simon Vingolf Larsen  1998    612          28.31  Deltager ikke i finalen 
  Esbjerg Svømmeklub  26.80                 
Alexander Eggers  1999    600          28.50   
  Sigma Swim Birkerød  27.51                 
Oliver Degn  1996    587          28.71   
  Odder Svømmeklub  26.55                 
Filip Bækgaard  2000    582          28.78   
  Herlufsholm Svømmeklub  27.56                 
Arthur Dalén Ellegaard  2001    580          28.81   
  Lyngby Svømmeklub  27.57                 
10  Luccas Dam Brenner  2001    566          29.05   
  Herlev Svømning  28.31                 
11  Linus Koefoed Weiss  1999    561          29.14   
  Hovedstadens Svømmeklub  27.99                 
12  Mads Ejdrup Hansen  1999    557          29.21   
  Lyngby Svømmeklub  27.92                 
13  Tobias Dan Hansen  2002    556          29.23   
  Herlev Svømning  27.36                 
14  Lasse Dall  1997    553          29.28  Deltager ikke i finalen 
  Odder Svømmeklub  26.18                 
15  Christian Crone  2001    547          29.38   
  Gladsaxe Svømmeklub  35.05                 
16  Mikkel-Emil Rosenbom  1999    538          29.54   
  Lyngby Svømmeklub  27.99                 
17  Óli Mortensen  1996    522          29.85   
  Hovedstadens Svømmeklub  28.72                 
17  Oliver Schiellerup  2000    522          29.85   
  Sigma Swim Birkerød  28.95                 
19  Jonas Hansen  2001    519          29.91   
  Slagelse Svømmeklub  28.98                 
20  Anders Skousen  2002    518          29.93   
  Hvidovre Svømme Klub  29.71                 
21  Thor G. Nedergaard  2002    508          30.12   
  Odder Svømmeklub  29.86                 
22  Alvi Hjelm  1996    504          30.20   
  Hovedstadens Svømmeklub  28.40                 
23  Mathias Vestergaard  2001    498          30.32   
  Hovedstadens Svømmeklub  30.95                 
24  Martin H. Abel  2001    486          30.56   
  Esbjerg Svømmeklub  28.68                 
25  Magnus Carstensen  1999    486          30.57   
  Ringsted Svømme Klub  29.34                 
26  Daniel Berg Wenk  2000    485          30.59   
  Roskilde Svømning  29.64                 
27  Jeppe Mathiassen  2000    484          30.61   
  Lyngby Svømmeklub  29.86                 
28  Marcus Skøtt Haslev  2002    466          30.99   
  Hovedstadens Svømmeklub  30.04                 
29  Lukas Sieben  1999    461          31.11   
  Lyngby Svømmeklub  30.87                 
30  Anders Nielsen  2001    460          31.13   
  Ringsted Svømme Klub  31.01                 
31  Joakim Mortensen  2002    451          31.33   
  Ringsted Svømme Klub  31.70                 
32  Jens Bomgaard  2002    447          31.43   
  Hovedstadens Svømmeklub  31.15                 
33  Frederik Bornemann  2001    444          31.51   
  Sigma Swim Allerød  31.62                 
34  Emil Carstensen  2002    426          31.93   
  Ringsted Svømme Klub  31.02                 
35  Ingi Þór Ólafsson  1999    420          32.09   
  Íþróttabandalag Reykjanesbæjar  32.79                 
36  Johan Feld Sørensen  1999    418          32.15   
  Lyngby Svømmeklub  32.87                 
37  Andreas Mårtensson  1997    417          32.16   
  Sigma Swim Allerød  31.30                 
38  August Hertz Bugge  2000    410          32.34   
  VAT Copenhagen-MK31  31.87                 
39  August Schade Cantby  2002    408          32.40   
  Slagelse Svømmeklub  31.08                 
40  Kristoffer Buus Langkilde  1999    403          32.52   
  Lyngby Svømmeklub  30.35                 
41  Mads Baltzer  2002    389          32.91   
  GTI  32.20                 
42  Emil Johansen  1999    389          32.93   
  Roskilde Svømning  30.19                 
43  David Ajken Hansen  1999    386          32.99   
  Lyngby Svømmeklub  32.31                 
44  Kasper Feld Sørensen  2002    367          33.57   
  Lyngby Svømmeklub  33.66                 
45  Simon Bergendorff  2002    334          34.62   
  VAT Copenhagen-MK31  33.47                 
46  Gustav Frydensberg  1999    304          35.75   
  Lyngby Svømmeklub  34.40                 
47  Jeppe Seelig Larsen  2002    300          35.88   
  Hovedstadens Svømmeklub  33.77                 
48  Michael Elliks  2002    282          36.63   
  VAT Copenhagen-MK31  37.74                 
Kevin Witt Christensen  1995              DNS   
  Farum Svømmeklub  26.40                 
Frederik O. Møller  1999              DSQ  SW63 over 15 u vand 
  Hovedstadens Svømmeklub  27.25                 
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2003 
Sponsor: Spar Nord 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Josephine Kruse  2002    661          33.84   
  Sigma Swim Allerød  33.05                 
Thea Blomsterberg  2002    638          34.23   
  Sigma Swim Birkerød  33.93                 
Emma Bjørnholdt  2000    615          34.65   
  Lyngby Svømmeklub  34.21                 
Maria Grandt  1998    608          34.79   
  Hovedstadens Svømmeklub  33.79                 
Karen Mist Arngeirsdóttir  2000    599          34.97   
  Íþróttabandalag Reykjanesbæjar  34.35                 
Johanna Berthelsen  2000    595          35.04   
  VAT Copenhagen-MK31  35.15                 
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Semifinaler Årg. 1919-2003 
Sponsor: Spar Nord 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Josefine B. Pedersen  1999    690          33.36  Deltager ikke i finalen 
  VAT Copenhagen-MK31  31.55                 
Josephine Kruse  2002    624          34.49   
  Sigma Swim Allerød  33.05                 
Thea Blomsterberg  2002    612          34.71   
  Sigma Swim Birkerød  33.93                 
Emma Bjørnholdt  2000    606          34.82   
  Lyngby Svømmeklub  34.21                 
Karen Mist Arngeirsdóttir  2000    594          35.06   
  Íþróttabandalag Reykjanesbæjar  34.35                 
Maria Grandt  1998    587          35.19   
  Hovedstadens Svømmeklub  33.79                 
Johanna Berthelsen  2000    586          35.21   
  VAT Copenhagen-MK31  35.15                 
Astrid Nielsen  2002    582          35.30   
  Esbjerg Svømmeklub  34.27                 
Silke Huisman  2003    558          35.80   
  Orca Nederland  34.80                 
10  Julie K Rose  2003    547          36.03   
  Sigma Swim Allerød  36.13                 
11  Pernille Elm Jensen  2003    529          36.44   
  A6  35.53                 
12  Amalie H. Falck-Schmith  1989    523          36.57   
  Hovedstadens Svømmeklub  33.73                 
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 1919-2003 
Sponsor: Spar Nord 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Josefine B. Pedersen  1999    664          33.78   
  VAT Copenhagen-MK31  31.55                 
Josephine Kruse  2002    646          34.10   
  Sigma Swim Allerød  33.05                 
Thea Blomsterberg  2002    616          34.63   
  Sigma Swim Birkerød  33.93                 
Karen Mist Arngeirsdóttir  2000    614          34.67   
  Íþróttabandalag Reykjanesbæjar  34.35                 
Emma Bjørnholdt  2000    611          34.73   
  Lyngby Svømmeklub  34.21                 
Astrid Nielsen  2002    588          35.18   
  Esbjerg Svømmeklub  34.27                 
Maria Grandt  1998    569          35.56   
  Hovedstadens Svømmeklub  33.79                 
Julie K Rose  2003    569          35.57   
  Sigma Swim Allerød  36.13                 
Pernille Elm Jensen  2003    566          35.63   
  A6  35.53                 
10  Silke Huisman  2003    564          35.66   
  Orca Nederland  34.80                 
11  Johanna Berthelsen  2000    563          35.69   
  VAT Copenhagen-MK31  35.15                 
12  Amalie H. Falck-Schmith  1989    557          35.82   
  Hovedstadens Svømmeklub  33.73                 
13  Isabel Mass  1998    555          35.86   
  A6  35.54                 
14  Jessica Yu Mortensen  2000    549          36.00   
  Lyngby Svømmeklub  33.98                 
15  Emilie Meng  2003    540          36.18   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  35.08                 
16  Caroline Brink  2003    525          36.53   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  34.91                 
17  Alberte Kjærsgaard  2001    525          36.54   
  A6  36.27                 
18  Regitze Gotthard  2002    522          36.59   
  Slagelse Svømmeklub  34.73                 
19  Liva Buchholt Johansen  2003    521          36.62   
  Hovedstadens Svømmeklub  34.72                 
20  Ida Jensdottir Fremming  2002    514          36.79   
  Herlev Svømning  35.29                 
21  Liva Schmid  2000    513          36.81   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  35.60                 
22  Celine Termark Brock  2000    512          36.84   
  Herlev Svømning  35.64                 
23  Mia Rindshøj  2003    510          36.89   
  Gentofte Svømme Klub  35.90                 
24  Johanne Hingebjerg  2002    487          37.45   
  Hovedstadens Svømmeklub  36.34                 
25  Viola Demuth Andersen  2003    482          37.59   
  Gentofte Svømme Klub  35.89                 
26  Lærke Blond  2003    477          37.72   
  Vallensbæk IF Af 1939  37.61                 
27  Esther Marie Heunicke  2003    475          37.78   
  Sigma Swim Birkerød  36.80                 
28  Camilla Dufour  1996    472          37.85   
  Sigma Swim Allerød  37.19                 
29  Emilia Naledi Madonsela  2003    465          38.03   
  Hovedstadens Svømmeklub  36.72                 
30  Hannah Höesch  2003    464          38.06   
  Hovedstadens Svømmeklub  37.07                 
31  Amalie Michelsen  2003    456          38.30   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  35.31                 
32  Nikoline Biltoft-Jensen  2001    435          38.88   
  Lyngby Svømmeklub  35.10                 
33  Anneke Laan  2002    433          38.95   
  Orca Nederland  39.11                 
34  Amalie Nielsen  2003    431          39.02   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  37.29                 
35  Luna Donde Feilberg  2000    428          39.09   
  Hovedstadens Svømmeklub  38.80                 
36  Amalie Schou  2003    423          39.27   
  Gentofte Svømme Klub  39.83                 
37  Vera Staun Hansen  1999    421          39.31   
  Hovedstadens Svømmeklub  37.90                 
38  Mia Lindberg  2003    417          39.45   
  Hovedstadens Svømmeklub  38.74                 
39  Josefine Strand Nielsen  2000    415          39.52   
  Hovedstadens Svømmeklub  39.48                 
40  Emilie Holst Lange  2002    402          39.93   
  Gentofte Svømme Klub  38.17                 
41  Freya Nørlund Wentzel  2003    386          40.48   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  41.82                 
42  Ida Oest  2003    382          40.60   
  Herlev Svømning  41.85                 
43  Luna Fyller Jacobsen  2003    375          40.86   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  42.52                 
44  Caroline Buhl Schrøder  2003    375          40.88   
  Sigma Swim Allerød  44.43                 
45  Cornelia Bergqvist  2003    369          41.09   
  Sigma Swim Birkerød  40.27                 
46  Emma Maagøe  1999    365          41.25   
  Hovedstadens Svømmeklub  38.99                 
47  Sofie Bak  2003    355          41.62   
  Hvidovre Svømme Klub  39.14                 
48  Luna Gammelgaard  2003    354          41.66   
  Hovedstadens Svømmeklub  39.92                 
49  Klara Reeh  1999    332          42.57   
  Lyngby Svømmeklub  39.80                 
50  Julie Wolter  2003    331          42.59   
  GTI  39.74                 
51  Thea Pedersen  2003    327          42.79   
  Hovedstadens Svømmeklub  42.27                 
52  Tove Beltman  2003    322          43.01   
  Orca Nederland  46.14                 
Marie Voigt Lauridsen  1995              DNS   
  Hovedstadens Svømmeklub  38.89                 
Sara Emilie Nimb  2002              DNS   
  Gentofte Svømme Klub  42.27                 
Zenia Aarestrup  2001              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  38.11                 
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2002 
Sponsor: Zenliv Sundhedscenter 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Philip Greve  1998    754          29.02   
  Farum Svømmeklub  28.41                 
Frederik Rindshøj  1999    702          29.72   
  Lyngby Svømmeklub  29.60                 
Jacob M. Jørgensen  1997    663          30.29   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  30.50                 
Rasmus Steenberg  2000    644          30.58   
  Gladsaxe Svømmeklub  30.77                 
Joakim Brønnum  1997    587          31.54   
  Sigma Swim Allerød  30.01                 
Lasse Kriegel Skovrup  1998    581          31.65   
  Farum Svømmeklub  31.55                 
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Semifinaler Årg. 1919-2002 
Sponsor: Zenliv Sundhedscenter 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Philip Greve  1998    736          29.25   
  Farum Svømmeklub  28.41                 
Frederik Rindshøj  1999    662          30.30   
  Lyngby Svømmeklub  29.60                 
Jacob M. Jørgensen  1997    641          30.64   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  30.50                 
Rasmus Steenberg  2000    628          30.85   
  Gladsaxe Svømmeklub  30.77                 
Andreas Kaas Elmgreen  1999    590          31.50  Deltager ikke i finalen 
  Lyngby Svømmeklub  30.40                 
Joakim Brønnum  1997    586          31.56   
  Sigma Swim Allerød  30.01                 
Lasse Kriegel Skovrup  1998    583          31.62   
  Farum Svømmeklub  31.55                 
Riyan Salem  1998    580          31.68   
  Roskilde Svømning  30.98                 
Casper Mørkhøj Hartington  2002    576          31.75   
  GTI  31.37                 
10  Jonas Bruun Sleiman  1998    539          32.46   
  Esbjerg Svømmeklub  30.79                 
11  Oliver Steenberg  2002    538          32.48   
  Gladsaxe Svømmeklub  35.62                 
12  Alexander Søgaard  2002    498          33.31   
  Ringsted Svømme Klub  32.52                 
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 1919-2002 
Sponsor: Zenliv Sundhedscenter 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Philip Greve  1998    763          28.91   
  Farum Svømmeklub  28.41                 
Frederik Rindshøj  1999    687          29.94   
  Lyngby Svømmeklub  29.60                 
Jacob M. Jørgensen  1997    674          30.13   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  30.50                 
Andreas Kaas Elmgreen  1999    646          30.56   
  Lyngby Svømmeklub  30.40                 
Rasmus Steenberg  2000    637          30.69   
  Gladsaxe Svømmeklub  30.77                 
Joakim Brønnum  1997    607          31.19   
  Sigma Swim Allerød  30.01                 
Casper Mørkhøj Hartington  2002    599          31.34   
  GTI  31.37                 
Riyan Salem  1998    583          31.62   
  Roskilde Svømning  30.98                 
Lasse Kriegel Skovrup  1998    575          31.76   
  Farum Svømmeklub  31.55                 
10  Alexander Søgaard  2002    568          31.89   
  Ringsted Svømme Klub  32.52                 
11  Jonas Bruun Sleiman  1998    565          31.94   
  Esbjerg Svømmeklub  30.79                 
12  Oliver Steenberg  2002    554          32.16   
  Gladsaxe Svømmeklub  35.62                 
13  Oliver Degn  1996    552          32.19   
  Odder Svømmeklub  31.83                 
14  Magnus Nygaard  2000    540          32.44   
  Slagelse Svømmeklub  32.16                 
15  Sebastian Tullberg  2000    536          32.51   
  Sigma Swim Birkerød  32.99                 
16  Dominique Sikkema  1995    535          32.54   
  Orca Nederland  32.37                 
17  Morten Østergaard  2002    512          33.01   
  A6  33.62                 
18  Mads Midtbøll  1998    506          33.15   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  33.63                 
19  Alvi Hjelm  1996    503          33.21   
  Hovedstadens Svømmeklub  32.78                 
20  Viktor Holm  1996    502          33.23   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  34.04                 
21  Ferdinand Wahl  2000    492          33.46   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  32.47                 
22  Mads Ørsted Nielsen  1999    490          33.49   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  33.76                 
23  Óli Mortensen  1996    490          33.50   
  Hovedstadens Svømmeklub  33.15                 
24  Frederik Dalhøj Paulsen  1998    482          33.68   
  Sigma Swim Birkerød  34.16                 
25  Mathias Hatting Petersen  2000    480          33.72   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  34.03                 
26  Jeppe Seelig Larsen  2002    475          33.84   
  Hovedstadens Svømmeklub  32.65                 
27  Magnus B. Høgild  1999    470          33.98   
  Esbjerg Svømmeklub  31.87                 
28  Oliver Aagaard Jeppesen  2001    467          34.05   
  Lyngby Svømmeklub  33.81                 
29  Mathias Vestergaard  2001    466          34.07   
  Hovedstadens Svømmeklub  32.00                 
30  Linus Koefoed Weiss  1999    464          34.12   
  Hovedstadens Svømmeklub  33.45                 
31  Victor Bendix Beiter  2001    463          34.15   
  Herlev Svømning  33.16                 
32  Andreas Mårtensson  1997    461          34.19   
  Sigma Swim Allerød  32.61                 
33  Emil Mølholm Johansen  2000    457          34.28   
  Slagelse Svømmeklub  34.04                 
34  Johan Feld Sørensen  1999    431          34.95   
  Lyngby Svømmeklub  35.57                 
35  Gustav Nissen  2001    425          35.13   
  Herlufsholm Svømmeklub  34.23                 
36  Jannick Hansen  2001    403          35.76   
  Sigma Swim Allerød  35.86                 
37  Roar Andersen  2001    388          36.22   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  39.37                 
38  Lukas Sieben  1999    380          36.45   
  Lyngby Svømmeklub  36.44                 
39  Mathias Riff Alexandersen  2001    374          36.65   
  Sigma Swim Birkerød  37.58                 
40  Jeppe Mathiassen  2000    371          36.76   
  Lyngby Svømmeklub  40.63                 
41  Lucas Hagbarth Jørgensen  2002    349          37.49   
  Roskilde Svømning  35.93                 
42  Simon Ajken Hansen  1999    332          38.12   
  Lyngby Svømmeklub  38.12                 
43  Frederik O. Møller  1999    332          38.14   
  Hovedstadens Svømmeklub  38.43                 
44  Casper Koch  2002    331          38.16   
  GTI  37.25                 
45  Michael Elliks  2002    318          38.69   
  VAT Copenhagen-MK31  37.13                 
46  Gustav Fabiansen  2002    314          38.86   
  Lyngby Svømmeklub  38.72                 
47  Gustav Frydensberg  1999    308          39.11   
  Lyngby Svømmeklub  37.99                 
48  Lucas Dybendal Maack  1999    301          39.41   
  Lyngby Svømmeklub  43.32                 
49  Kristoffer Buus Langkilde  1999    246          42.15   
  Lyngby Svømmeklub  39.61                 
Hans Mølbak Petersen  2001              DNS   
  GTI  31.22                 
Kevin Witt Christensen  1995              DNS   
  Farum Svømmeklub  32.33                 
Mads Enghave  2002              DNS   
  GTI  35.51                 
 
Løb 7, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2003 
Sponsor: Focus Lightning 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julie Kepp Jensen  2000    735          26.29   
  A6  25.32                 
Silke Huisman  2003    698          26.75   
  Orca Nederland  26.99                 
Karoline Barrett  2002    697          26.76   
  GTI  25.88                 
Josien Wijkhuijs  1999    684          26.92   
  Orca Nederland  26.46                 
Maj Howardsen  1997    632          27.64   
  Sigma Swim Allerød  27.19                 
Sofia Altoft  1998    630          27.68   
  Farum Svømmeklub  27.01                 
 
Løb 7, 50m Frisvømning Damer, Semifinaler Årg. 1919-2003 
Sponsor: Focus Lightning 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julie Kepp Jensen  2000    737          26.27   
  A6  25.32                 
Karoline Barrett  2002    714          26.55   
  GTI  25.88                 
Josien Wijkhuijs  1999    688          26.88   
  Orca Nederland  26.46                 
Sofia Altoft  1998    658          27.28   
  Farum Svømmeklub  27.01                 
Silke Huisman  2003    645          27.46   
  Orca Nederland  26.99                 
Maj Howardsen  1997    643          27.48   
  Sigma Swim Allerød  27.19                 
Maria Grandt  1998    621          27.80   
  Hovedstadens Svømmeklub  26.55                 
Lærke Toft Ruby  1999    619          27.84   
  A6  27.02                 
Johanne Hingebjerg  2002    615          27.89   
  Hovedstadens Svømmeklub  26.56                 
10  Andrea Paaske  2001    602          28.09   
  Roskilde Svømning  27.55                 
11  Amalie W. Olsen  2001    592          28.25  Deltager ikke i finalen 
  Herlufsholm Svømmeklub  28.42                 
12  Sophie Amalie Schøn  1999    588          28.32   
  Lyngby Svømmeklub  27.39                 
 
Løb 7, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 1919-2003 
Sponsor: Focus Lightning 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julie Kepp Jensen  2000    786          25.71   
  A6  25.32                 
Karoline Barrett  2002    737          26.27   
  GTI  25.88                 
Silke Huisman  2003    687          26.89   
  Orca Nederland  26.99                 
Josien Wijkhuijs  1999    684          26.92   
  Orca Nederland  26.46                 
Johanne Hingebjerg  2002    675          27.05   
  Hovedstadens Svømmeklub  26.56                 
Sofia Altoft  1998    648          27.42   
  Farum Svømmeklub  27.01                 
Maj Howardsen  1997    646          27.45   
  Sigma Swim Allerød  27.19                 
Marina Heller Hansen  1994    644          27.47  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim Allerød  26.98                 
Maria Grandt  1998    634          27.62   
  Hovedstadens Svømmeklub  26.55                 
10  Lærke Toft Ruby  1999    632          27.65   
  A6  27.02                 
11  Sophie Amalie Schøn  1999    609          27.99   
  Lyngby Svømmeklub  27.39                 
12  Andrea Paaske  2001    600          28.13   
  Roskilde Svømning  27.55                 
13  Amalie W. Olsen  2001    593          28.24   
  Herlufsholm Svømmeklub  28.42                 
14  Johanna Berthelsen  2000    586          28.35   
  VAT Copenhagen-MK31  28.03                 
15  Cecilie Daluiso Salmonsen  2001    585          28.37   
  GTI  28.08                 
16  Katja Korbo Petersson  2001    584          28.38   
  A6  27.75                 
17  Luna Donde Feilberg  2000    573          28.56   
  Hovedstadens Svømmeklub  28.30                 
18  Stine Saaby Schmidt  2002    572          28.58   
  Farum Svømmeklub  28.19                 
19  Anna Wrist-Elkjær  2003    568          28.65   
  Herlev Svømning  28.65                 
20  Cecilie Lykke Hansen  1999    567          28.66   
  Odder Svømmeklub  28.47                 
21  Marissa Lindemulder  1993    567          28.67   
  Orca Nederland  28.86                 
22  Ingrid Bo Andersen  2001    565          28.69   
  Roskilde Svømning  29.24                 
23  Sarah Sirek Hansen  2003    560          28.78   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  28.08                 
24  Vera Staun Hansen  1999    559          28.80   
  Hovedstadens Svømmeklub  28.28                 
25  Katharina Nekhorochko  2000    558          28.81   
  Sigma Swim Allerød  29.03                 
26  Julie Stampe  2002    548          28.99   
  Sigma Swim Allerød  28.84                 
26  Kristine Mikkelsen  2000    548          28.99   
  Hvidovre Svømme Klub  28.75                 
28  Maria Szokody  2002    545          29.04   
  Ringsted Svømme Klub  28.75                 
29  Camilla Dufour  1996    543          29.07   
  Sigma Swim Allerød  28.01                 
30  Regitze Gotthard  2002    543          29.08   
  Slagelse Svømmeklub  28.12                 
31  Mie Bidsted Hansen  2003    542          29.09   
  Hvidovre Svømme Klub  29.83                 
32  Anna Brandt Nielsen  1998    538          29.16   
  Lyngby Svømmeklub  27.54                 
33  Sofie Nielsen  2001    538          29.17   
  Slagelse Svømmeklub  28.84                 
34  Katrine Tetzschner Madsen  2000    536          29.20   
  Gladsaxe Svømmeklub  29.06                 
35  Lærke Rask Sander  2002    536          29.21   
  VAT Copenhagen-MK31  29.11                 
36  Marie Christensen  2002    534          29.24   
  Odder Svømmeklub  28.91                 
37  Stefanía Sigurþórsdóttir  2001    529          29.33   
  Íþróttabandalag Reykjanesbæjar  29.16                 
38  Kaya Fjeldsted Kristensen  2002    527          29.36   
  Roskilde Svømning  29.57                 
39  Amalie H. Falck-Schmith  1989    524          29.43   
  Hovedstadens Svømmeklub  28.28                 
40  Mia Rindshøj  2003    518          29.54   
  Gentofte Svømme Klub  28.61                 
41  Therese Sand Frederiksen  2003    516          29.58   
  Sigma Swim Allerød  29.91                 
42  Celia Puggaard  2003    515          29.60   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  28.91                 
43  Luna Emilie Olsen  2003    511          29.67   
  A6  28.49                 
44  Cæcilie Buchholt Johansen  2001    506          29.76   
  Hovedstadens Svømmeklub  29.35                 
45  Amalie Kruse Enemærke  2003    505          29.78   
  Herlev Svømning  31.47                 
45  Clara Marott Schelde  2000    505          29.78   
  Farum Svømmeklub  29.19                 
47  Emma Bruhn  2002    505          29.79   
  Herlufsholm Svømmeklub  29.85                 
48  Thippe de Neergaard  2003    503          29.83   
  VAT Copenhagen-MK31  28.94                 
49  Emma Maagøe  1999    501          29.86   
  Hovedstadens Svømmeklub  28.45                 
50  Maria Lund  2003    501          29.87   
  Sigma Swim Birkerød  30.07                 
50  Simone Jørgensen  1999    501          29.87   
  Farum Svømmeklub  29.43                 
52  Birna Hilmarsdóttir  2002    499          29.91   
  Íþróttabandalag Reykjanesbæjar  30.10                 
53  Josefine Strand Nielsen  2000    496          29.97   
  Hovedstadens Svømmeklub  28.79                 
54  Thea Blomsterberg  2002    492          30.05   
  Sigma Swim Birkerød  29.60                 
55  Emilie Holst Lange  2002    485          30.20   
  Gentofte Svømme Klub  29.47                 
56  Maj Jensen  2003    483          30.23   
  Farum Svømmeklub  30.77                 
57  Luna Gammelgaard  2003    482          30.25   
  Hovedstadens Svømmeklub  29.56                 
58  Signe Fich Hansen  2002    480          30.29   
  Hovedstadens Svømmeklub  28.60                 
59  Alberte M Hansen  2000    477          30.36   
  Herlev Svømning  29.79                 
60  Karen Mist Arngeirsdóttir  2000    475          30.40   
  Íþróttabandalag Reykjanesbæjar  30.06                 
61  Annika Lundin Brockdorff  2003    473          30.44   
  Lyngby Svømmeklub  30.20                 
61  Pernille Elm Jensen  2003    473          30.44   
  A6  29.91                 
63  Liva Buchholt Johansen  2003    473          30.45   
  Hovedstadens Svømmeklub  29.86                 
64  Claudia Sperling  2002    469          30.54   
  Lyngby Svømmeklub  28.97                 
65  Mia Lindberg  2003    467          30.57   
  Hovedstadens Svømmeklub  30.47                 
66  Hannah Höesch  2003    467          30.58   
  Hovedstadens Svømmeklub  30.61                 
67  Helena Berg Wenk  2000    465          30.61   
  Roskilde Svømning  30.52                 
68  Sara Emilie Nimb  2002    461          30.70   
  Gentofte Svømme Klub  30.33                 
69  Emilia Naledi Madonsela  2003    460          30.72   
  Hovedstadens Svømmeklub  30.36                 
70  Josephine Wismann  2002    460          30.74   
  Ringsted Svømme Klub  30.23                 
71  Luna Fyller Jacobsen  2003    451          30.93   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  30.87                 
72  Caroline Buhl Schrøder  2003    450          30.96   
  Sigma Swim Allerød  30.61                 
73  Gunnhildur Björg Baldursdóttir  2000    448          30.99   
  Íþróttabandalag Reykjanesbæjar  30.57                 
74  Thea F. Johansen  2003    444          31.10   
  Herlev Svømning  30.34                 
75  Diljá Rún Ívarsdóttir  2002    443          31.12   
  Íþróttabandalag Reykjanesbæjar  31.21                 
76  Laura Boutrup  2003    442          31.15   
  Sigma Swim Birkerød  31.43                 
77  Isabella Rosenberg  2003    435          31.30   
  VAT Copenhagen-MK31  31.30                 
78  Emma Enevoldsen  2003    432          31.37   
  Roskilde Svømning  30.58                 
79  Amalie Schou  2003    419          31.69   
  Gentofte Svømme Klub  30.69                 
80  Sofie Bak  2003    418          31.72   
  Hvidovre Svømme Klub  32.14                 
81  Freja Gjerløv  2003    411          31.91   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  30.48                 
82  Emma M. Andersen  2003    408          31.98   
  Ringsted Svømme Klub  32.86                 
83  Marijne Veen  2003    402          32.13   
  Orca Nederland  30.92                 
84  Þórdís M Aðalsteinsdóttir  2003    402          32.15   
  Íþróttabandalag Reykjanesbæjar  33.70                 
85  Naya Dige  2003    390          32.47   
  Farum Svømmeklub  32.09                 
86  Marrit Tiekstra  2003    384          32.63   
  Orca Nederland  32.24                 
87  Thea Pedersen  2003    380          32.76   
  Hovedstadens Svømmeklub  31.96                 
88  Guðný Birna Falsdóttir  2003    375          32.88   
  Íþróttabandalag Reykjanesbæjar  33.40                 
89  Marike Nevermann  2003    353          33.57   
  Farum Svømmeklub  32.28                 
89  Tove Beltman  2003    353          33.57   
  Orca Nederland  35.77                 
91  Astrid Nørret Schmidt  2002    350          33.67   
  Ringsted Svømme Klub  35.16                 
Marie Voigt Lauridsen  1995              DNS   
  Hovedstadens Svømmeklub  26.25                 
Mia Krüger  2002              DNS   
  Farum Svømmeklub  31.15                 
 
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2002 
Sponsor: Spar Nord 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Rindshøj  1999    650          24.13   
  Lyngby Svømmeklub  23.75                 
Sebastian Tullberg  2000    628          24.41   
  Sigma Swim Birkerød  23.68                 
Oliver Jacobsen  1997    627          24.42   
  Hvidovre Svømme Klub  23.79                 
William Textor Broch  2001    619          24.53   
  Lyngby Svømmeklub  24.56                 
Felix Lund  2001    606          24.70   
  Herlev Svømning  24.44                 
Simon Vingolf Larsen  1998    602          24.76   
  Esbjerg Svømmeklub  23.63                 
 
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Semifinaler Årg. 1919-2002 
Sponsor: Spar Nord 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Rindshøj  1999    630          24.38   
  Lyngby Svømmeklub  23.75                 
Oliver Jacobsen  1997    605          24.72   
  Hvidovre Svømme Klub  23.79                 
William Textor Broch  2001    587          24.97   
  Lyngby Svømmeklub  24.56                 
Felix Lund  2001    586          24.98   
  Herlev Svømning  24.44                 
Sebastian Tullberg  2000    586          24.98   
  Sigma Swim Birkerød  23.68                 
Simon Vingolf Larsen  1998    581          25.05   
  Esbjerg Svømmeklub  23.63                 
Philip Greve  1998    567          25.26   
  Farum Svømmeklub  23.70                 
Christian Crone  2001    559          25.37   
  Gladsaxe Svømmeklub  24.57                 
Frederik Riedel Lentz  2001    540          25.67   
  Gladsaxe Svømmeklub  24.86                 
10  Lasse Dall  1997    534          25.76   
  Odder Svømmeklub  24.05                 
11  Laurits Kenskov  2001    531          25.82   
  Herlev Svømning  25.61                 
12  Alexander Eggers  1999    529          25.84   
  Sigma Swim Birkerød  24.45                 
 
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1919-2002 
Sponsor: Spar Nord 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Rindshøj  1999    627          24.42   
  Lyngby Svømmeklub  23.75                 
Philip Greve  1998    623          24.47   
  Farum Svømmeklub  23.70                 
Oliver Jacobsen  1997    623          24.48   
  Hvidovre Svømme Klub  23.79                 
Sebastian Tullberg  2000    618          24.54   
  Sigma Swim Birkerød  23.68                 
Felix Lund  2001    617          24.55   
  Herlev Svømning  24.44                 
Simon Vingolf Larsen  1998    603          24.75   
  Esbjerg Svømmeklub  23.63                 
William Textor Broch  2001    592          24.89   
  Lyngby Svømmeklub  24.56                 
Christian Crone  2001    561          25.34   
  Gladsaxe Svømmeklub  24.57                 
Alexander Eggers  1999    561          25.35   
  Sigma Swim Birkerød  24.45                 
10  Lasse Dall  1997    556          25.42   
  Odder Svømmeklub  24.05                 
11  Laurits Kenskov  2001    553          25.47   
  Herlev Svømning  25.61                 
12  Frederik Riedel Lentz  2001    551          25.50   
  Gladsaxe Svømmeklub  24.86                 
13  Nicklas Östman Pedersen  2002    541          25.66   
  Herlev Svømning  24.97                 
14  Dominique Sikkema  1995    539          25.69   
  Orca Nederland  25.43                 
14  Tobias Dan Hansen  2002    539          25.69   
  Herlev Svømning  25.04                 
16  Óli Mortensen  1996    531          25.81   
  Hovedstadens Svømmeklub  25.28                 
17  Michael Terp Olesen  1999    531          25.82   
  Esbjerg Svømmeklub  25.28                 
18  Magnus Carstensen  1999    529          25.84   
  Ringsted Svømme Klub  25.78                 
18  Mathias Vestergaard  2001    529          25.84   
  Hovedstadens Svømmeklub  24.90                 
20  Frederik Bojesen  2002    529          25.85   
  A6  26.17                 
21  Emil Mølholm Johansen  2000    525          25.91   
  Slagelse Svømmeklub  26.19                 
22  Emil Hedegaard  1999    522          25.96   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  25.32                 
22  Filip Bækgaard  2000    522          25.96   
  Herlufsholm Svømmeklub  25.89                 
24  Alvi Hjelm  1996    521          25.97   
  Hovedstadens Svømmeklub  25.34                 
25  Frederik Eg Ibsen  2002    520          26.00   
  Sigma Swim Birkerød  26.00                 
26  Martin H. Abel  2001    513          26.11   
  Esbjerg Svømmeklub  25.43                 
27  Frederik O. Møller  1999    510          26.17   
  Hovedstadens Svømmeklub  25.40                 
27  Rasmus Thode Møller  2002    510          26.17   
  Farum Svømmeklub  25.59                 
29  Linus Koefoed Weiss  1999    509          26.18   
  Hovedstadens Svømmeklub  25.09                 
30  Mads Ørsted Nielsen  1999    505          26.25   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  25.60                 
30  Magnus Løhr  2001    505          26.25   
  Herlufsholm Svømmeklub  26.06                 
32  Matthias Hansen  2001    501          26.32   
  Slagelse Svømmeklub  25.64                 
33  Anders Dam Frandsen  2000    500          26.33   
  Slagelse Svømmeklub  26.37                 
34  August Schade Cantby  2002    499          26.36   
  Slagelse Svømmeklub  25.83                 
35  Andreas Mårtensson  1997    493          26.46   
  Sigma Swim Allerød  25.68                 
36  Jeppe Mathiassen  2000    490          26.51   
  Lyngby Svømmeklub  26.43                 
37  Jon Riedel Pedersen  1998    489          26.53   
  VAT Copenhagen-MK31  25.77                 
38  Jakob Gersholm Baktoft  2000    486          26.58   
  Roskilde Svømning  25.75                 
39  Jonas M. Jørgensen  2001    486          26.59   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  25.16                 
40  Mads Ejdrup Hansen  1999    484          26.62   
  Lyngby Svømmeklub  25.55                 
41  Johan Feld Sørensen  1999    481          26.68   
  Lyngby Svømmeklub  26.91                 
42  Lukas Sieben  1999    480          26.69   
  Lyngby Svømmeklub  26.83                 
43  Gustav Haugård Hansen  2002    480          26.70   
  Hvidovre Svømme Klub  26.48                 
44  Auke Jan Ytsma  1999    479          26.71   
  Orca Nederland  26.61                 
44  Martin Szokody  1999    479          26.71   
  Ringsted Svømme Klub  25.78                 
46  Jens Bomgaard  2002    474          26.81   
  Hovedstadens Svømmeklub  27.42                 
47  Daniel Berg Wenk  2000    471          26.87   
  Roskilde Svømning  26.67                 
48  Ingi Þór Ólafsson  1999    459          27.09   
  Íþróttabandalag Reykjanesbæjar  26.49                 
49  August Hertz Bugge  2000    458          27.11   
  VAT Copenhagen-MK31  26.89                 
50  Oliver Aagaard Jeppesen  2001    455          27.17   
  Lyngby Svømmeklub  27.17                 
51  Jakob Mose  2000    454          27.20   
  Esbjerg Svømmeklub  27.96                 
52  Mads Lind  2002    452          27.24   
  Hvidovre Svømme Klub  27.34                 
53  Mikkel Eg Ibsen  2002    449          27.29   
  Sigma Swim Birkerød  27.30                 
54  David Ajken Hansen  1999    442          27.43   
  Lyngby Svømmeklub  27.68                 
55  Mathias Hatting Petersen  2000    435          27.58   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  27.34                 
56  Emil Carstensen  2002    427          27.76   
  Ringsted Svømme Klub  28.29                 
57  Marcus Skøtt Haslev  2002    424          27.82   
  Hovedstadens Svømmeklub  26.74                 
58  Simon Ajken Hansen  1999    420          27.92   
  Lyngby Svømmeklub  27.83                 
59  Kevin Liang  2002    418          27.96   
  GTI  27.31                 
60  Jeppe Seelig Larsen  2002    417          27.97   
  Hovedstadens Svømmeklub  27.44                 
61  Joakim Mortensen  2002    415          28.03   
  Ringsted Svømme Klub  28.28                 
62  Christian Ong Hansen  2001    409          28.15   
  Farum Svømmeklub  27.72                 
63  Simon Bergendorff  2002    402          28.33   
  VAT Copenhagen-MK31  28.91                 
64  Kristoffer Buus Langkilde  1999    399          28.39   
  Lyngby Svømmeklub  27.92                 
65  Rasmus Hatting Petersen  2002    398          28.41   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  29.42                 
66  Oliver Steenberg  2002    392          28.57   
  Gladsaxe Svømmeklub  28.88                 
67  Mads Baltzer  2002    389          28.64   
  GTI  28.19                 
68  Mathias Jelshøj  2001    385          28.74   
  Herlev Svømning  28.83                 
69  Kasper Feld Sørensen  2002    375          28.99   
  Lyngby Svømmeklub  29.94                 
70  Frede Meincke  2002    371          29.08   
  Hovedstadens Svømmeklub  28.21                 
71  Alfred Nissen  2002    370          29.12   
  Herlufsholm Svømmeklub  28.73                 
72  Mathias Riff Alexandersen  2001    368          29.17   
  Sigma Swim Birkerød  30.12                 
73  Michael Elliks  2002    366          29.23   
  VAT Copenhagen-MK31  29.14                 
74  Gustav Frydensberg  1999    360          29.37   
  Lyngby Svømmeklub  27.62                 
75  Affou Adlouni  2002    327          30.33   
  Roskilde Svømning  30.06                 
Anders Blix Mogensen  2000              DNS   
  Lyngby Svømmeklub  26.12                 
Frederik Røgind  2001              DNS   
  Sigma Swim Birkerød  26.98                 
Kevin Witt Christensen  1995              DNS   
  Farum Svømmeklub  23.83                 
Scott Steenberg  2000              DNS   
  Farum Svømmeklub  28.75                 
 
Løb 9, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2000 
Sponsor: Rema 1000 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Maj Howardsen  1997    698  1:04.47  2:12.40  3:19.18    4:26.45   
  Sigma Swim Allerød  4:18.80                 
                     
Anna Boutrup  1998    680  1:05.66  2:14.45  3:23.08    4:28.89   
  Sigma Swim Birkerød  4:21.31                 
                     
Marina Heller Hansen  1994    678  1:04.95  2:13.54  3:22.08    4:29.04   
  Sigma Swim Allerød  4:14.47                 
                     
Eydís Ósk Kolbeinsdóttir  2000    649  1:05.00  2:14.43  3:24.55    4:33.10   
  Íþróttabandalag Reykjanesbæjar  4:30.62                 
                     
Caroline Erichsen  1998    641  1:05.38  2:14.75  3:24.42    4:34.16   
  Sigma Swim Birkerød  4:28.39                 
                     
Lærke Toft Ruby  1999    631  1:06.36  2:15.91  3:25.96    4:35.66   
  A6  4:29.44                 
                     
Anna Aavang Brendstrup  2000    588  1:06.77  2:17.52  3:29.74    4:42.10   
  Roskilde Svømning  4:28.44                 
                     
Alberte M Hansen  2000    582  1:07.48  2:19.92  3:32.10    4:43.20   
  Herlev Svømning  4:33.29                 
                     
 
Løb 9, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2003 
Sponsor: Rema 1000 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Andrea Paaske  2001    663  1:04.77  2:14.19  3:23.36    4:31.16   
  Roskilde Svømning  4:35.30                 
                     
Mia Steen Duus  2001    655  1:06.36  2:16.60  3:24.97    4:32.22   
  Sigma Swim Birkerød  4:33.54                 
                     
Kaya Fjeldsted Kristensen  2002    638  1:06.75  2:16.97  3:26.38    4:34.56   
  Roskilde Svømning  4:26.14                 
                     
Anne Føyn  2002    623  1:05.86  2:16.02  3:27.24    4:36.80   
  Sigma Swim Birkerød  4:30.45                 
                     
Josephine Kruse  2002    608  1:07.97  2:19.69  3:29.74    4:39.01   
  Sigma Swim Allerød  4:37.99                 
                     
Tine Petersen  2003    604  1:07.26  2:17.48  3:28.88    4:39.59   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:34.17                 
                     
Silja Nielsdóttir Hansen  2001    599  1:06.85  2:17.34  3:28.49    4:40.37   
  Hvidovre Svømme Klub  4:25.15                 
                     
Michelle Mortensen  2002    588  1:07.50  2:19.54  3:31.56    4:42.12   
  Gladsaxe Svømmeklub  4:38.84                 
                     
Lize Janna Vries  2001    583  1:07.24  2:18.99  3:31.76    4:42.90   
  Orca Nederland  4:41.36                 
                     
10  Sofie Louise Nimb  2001    572  1:07.30  2:19.07  3:31.53    4:44.76   
  Gentofte Svømme Klub  4:35.59                 
                     
11  Caroline Brink  2003    569  1:07.50  2:19.66  3:32.17    4:45.20   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:37.39                 
                     
12  Sofie Andersen  2001    551  1:08.13  2:21.21  3:34.94    4:48.42   
  Slagelse Svømmeklub  4:45.25                 
                     
13  Birna Hilmarsdóttir  2002    544  1:09.33  2:23.27  3:38.03    4:49.58   
  Íþróttabandalag Reykjanesbæjar  4:51.35                 
                     
14  Stefanía Sigurþórsdóttir  2001    541  1:09.45  2:23.23  3:37.72    4:50.09   
  Íþróttabandalag Reykjanesbæjar  4:52.68                 
                     
15  Sofia Norre Bendt  2003    534  1:09.73  2:23.86  3:38.32    4:51.44   
  Lyngby Svømmeklub  4:42.72                 
                     
16  Mia Lindberg  2003    531  1:09.75  2:24.14  3:38.54    4:51.97   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:42.96                 
                     
17  Rebekka Giessing  2003    524  1:08.05  2:21.35  3:36.65    4:53.30   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:43.93                 
                     
18  Alberte V. Bisgaard  2003    523  1:06.75  2:21.20  3:37.61    4:53.45   
  Gentofte Svømme Klub  4:45.01                 
                     
19  Signe Fich Hansen  2002    520  1:11.24  2:25.85  3:40.57    4:53.99   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:42.67                 
                     
20  Katja Kjær Nielsen  2002    519  1:08.64  2:23.23  3:39.32    4:54.16   
  Ringsted Svømme Klub  4:40.58                 
                     
21  Esther Else Grubert  2003    514  1:09.79  2:25.47  3:41.66    4:55.17   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:47.86                 
                     
22  Marie Christensen  2002    506  1:09.97  2:25.21  3:41.08    4:56.64   
  Odder Svømmeklub  4:40.70                 
                     
23  Caroline Veggerby  2003    504  1:10.24  2:26.74  3:43.52    4:57.07   
  Vallensbæk IF Af 1939  4:50.04                 
                     
24  Clara Carlquist  2003    500  1:10.30  2:25.96  3:42.45    4:57.80   
  Gentofte Svømme Klub  4:52.23                 
                     
25  Freya Nørlund Wentzel  2003    490  1:12.23  2:28.61  3:44.64    4:59.78   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  5:02.00                 
                     
26  Hannah Höesch  2003    488  1:11.26  2:27.44  3:44.09    5:00.27   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:48.48                 
                     
27  Josephine B. U. Danielsen  2003    481  1:12.42  2:30.09  3:46.74    5:01.72   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  4:59.40                 
                     
28  Jasmin Larsen  2002    480  1:12.51  2:28.93  3:46.12    5:01.87   
  Ringsted Svømme Klub  4:52.64                 
                     
29  Luna Fyller Jacobsen  2003    473  1:12.94  2:30.82  3:48.16    5:03.30   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  5:02.33                 
                     
30  Ella Stenholt  2003    467  1:13.66  2:31.04  3:49.08    5:04.62   
  Lyngby Svømmeklub  5:09.87                 
                     
31  Thippe de Neergaard  2003    465  1:11.76  2:30.67  3:49.78    5:05.05   
  VAT Copenhagen-MK31  4:57.77                 
                     
32  Silke Larsen  2003    460  1:12.70  2:30.93  3:49.93    5:06.23   
  Roskilde Svømning  4:53.59                 
                     
33  Isabella Rosenberg  2003    458  1:12.20  2:30.57  3:48.42    5:06.71   
  VAT Copenhagen-MK31  5:00.28                 
                     
34  Ida Hebeltoft  2003    456  1:13.35  2:32.11  3:51.02    5:07.05   
  Herlev Svømning  5:10.08                 
                     
35  Cathrine Toftelund Larsen  2003    455  1:11.83  2:29.87  3:48.69    5:07.23   
  Lyngby Svømmeklub  5:22.21                 
                     
36  Emma Rasmussen  2002    454  1:13.98  2:31.89  3:50.57    5:07.45   
  Odder Svømmeklub  5:02.55                 
                     
37  Liv Hingeberg  2001    446  1:14.33  2:33.01  3:51.63    5:09.32   
  Odder Svømmeklub  5:02.49                 
                     
38  Þórdís M Aðalsteinsdóttir  2003    435  1:15.10  2:33.97  3:53.67    5:12.05   
  Íþróttabandalag Reykjanesbæjar  5:10.57                 
                     
39  Guðný Birna Falsdóttir  2003    425  1:14.37  2:34.26  3:54.87    5:14.35   
  Íþróttabandalag Reykjanesbæjar  4:58.56                 
                     
40  Cathrine Wismann  2002    392  1:12.48  2:33.25  3:57.66    5:22.90   
  Ringsted Svømme Klub  4:58.18                 
                     
41  Lærke Blond  2003    381  1:15.33  2:39.01  4:02.70    5:26.15   
  Vallensbæk IF Af 1939  5:56.83                 
                     
42  Annika Lundin Brockdorff  2003    362  1:16.96  2:43.14  4:08.94    5:31.74   
  Lyngby Svømmeklub  5:22.86                 
                     
43  Camilla Angaard Nielsen  2003    355  1:21.01  2:46.67  4:12.03    5:33.87   
  Odder Svømmeklub  5:14.17                 
                     
44  Silja Mortensen  2003    325  1:19.39  2:48.31  4:17.14    5:43.82   
  Albertslund IF  6:13.32                 
                     
Mia Krüger  2002              DNS   
  Farum Svømmeklub  5:13.73                 
                     
 
Løb 10, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-1999 
Sponsor: Rema 1000 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sebastian Ovesen  1994    722  58.56  2:00.52  3:03.70    4:05.23   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:54.68                 
                     
Frederik Rindshøj  1999    682  1:01.07  2:05.18  3:08.83    4:09.95   
  Lyngby Svømmeklub  4:04.93                 
                     
Jacob M. Jørgensen  1997    671  1:00.98  2:05.45  3:09.40    4:11.25   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:07.78                 
                     
Viktor Holm  1996    662  59.34  2:01.94  3:06.58    4:12.40   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:02.10                 
                     
Andreas Mårtensson  1997    623  1:01.58  2:08.30  3:14.01    4:17.66   
  Sigma Swim Allerød  4:01.76                 
                     
Joakim Brønnum  1997    622  1:01.46  2:06.42  3:12.26    4:17.69   
  Sigma Swim Allerød  4:00.00                 
                     
Mikkel-Emil Rosenbom  1999    580  1:02.10  2:09.33  3:18.00    4:23.84   
  Lyngby Svømmeklub  4:02.85                 
                     
Kristian Khodatskii  1999    580  1:00.29  2:08.38  3:17.57    4:23.88   
  Russia  4:04.00                 
                     
Frederik Nerving  1997    544  1:04.55  2:12.65  3:21.42    4:29.48   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:15.01                 
                     
 
Løb 10, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 
Sponsor: Rema 1000 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Arthur Dalén Ellegaard  2001    665  1:02.12  2:06.28  3:10.65    4:12.05   
  Lyngby Svømmeklub  4:06.51