Resultat Total - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Arena Lyngby Open 2018    Udskriftsdato  21 januar 2018   
  Stśvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  20:17   
  ArrangÝr  Lyngby SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  19 januar 2018         
 
 
LÝb 1, 50m Butterfly Damer, Indledende Ňrg. 2004-2005 
Sponsor: LÝve Apotek 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Bruun HÝvring  2004    565          29.49   
  VAT Copenhagen-MK31  29.07                 
Laura Borre Jacobsen  2004    468          31.38   
  Lyngby SvÝmmeklub  30.48                 
Emilia C. R. Olsen  2004    414          32.70   
  VAT Copenhagen-MK31  33.18                 
Anna Marie Nielsen  2004    408          32.87   
  Hvidovre SvÝmme Klub  31.21                 
Fiona Andrea Have  2004    404          32.96   
  Lyngby SvÝmmeklub  32.59                 
Kajsa Salomonsen  2005    393          33.27   
  VAT Copenhagen-MK31  34.17                 
Mathilde Mathiesen  2004    392          33.30   
  Albertslund IF  34.24                 
Sarah Holm Clausen  2004    391          33.34   
  Farum SvÝmmeklub  32.45                 
Anastasia Smirnov  2004    375          33.80   
  Lyngby SvÝmmeklub  35.63                 
Liva Lund Hansen  2005    375          33.80   
  Vallensbśk IF Af 1939  33.47                 
11  Clara Hartvig-Olsen  2004    370          33.95   
  Vallensbśk IF Af 1939  33.77                 
12  Cille Kirketerp  2005    368          34.01   
  VAT Copenhagen-MK31  36.44                 
13  Emma Kjer Rasmussen  2004    357          34.36   
  Hvidovre SvÝmme Klub  35.28                 
14  Frederikke Elster  2004    355          34.41   
  Lyngby SvÝmmeklub  35.45                 
15  Asta Kristensen  2004    336          35.04   
  Albertslund IF  34.76                 
16  Filippa Eiler  2005    330          35.28   
  VAT Copenhagen-MK31  39.01                 
17  Alma Olivarius  2005    321          35.58   
  Lyngby SvÝmmeklub  36.81                 
18  Esmťe Mulder  2004    304          36.22   
  Orca Nederland  36.84                 
19  Kathrine E. Larsen  2005    300          36.40   
  Lyngby SvÝmmeklub  36.05                 
20  Mathilde Klintby  2004    299          36.43   
  Ringsted SvÝmme Klub  36.90                 
21  Luna Luminari  2005    287          36.94   
  VAT Copenhagen-MK31  39.13                 
22  Amťlie Wortel  2005    267          37.85   
  Orca Nederland  39.35                 
23  Nora Kejser  2004    230          39.77   
  VAT Copenhagen-MK31  45.36                 
24  Mathilde Thor MÝller  2005    214          40.71   
  Farum SvÝmmeklub  42.21                 
25  Marie Juul-Olsen  2004    213          40.79   
  Lyngby SvÝmmeklub  44.89                 
26  Patricia Petersen  2005    211          40.95   
  Lyngby SvÝmmeklub  40.96                 
27  Astrid Kruuse  2005    197          41.83   
  Ringsted SvÝmme Klub  46.42                 
28  Kaisa Falkenberg Lending  2005    194          42.07   
  Lyngby SvÝmmeklub  37.80                 
29  Ambersophie Bakker  2005    183          42.91   
  Orca Nederland  44.46                 
30  Emma Skjold SÝrensen  2004    182          42.98   
  Ringsted SvÝmme Klub  45.00                 
Emma Sahl Rasmussen  2004              DNS   
  Farum SvÝmmeklub  35.97                 
Laura MÝller SÝrensen  2004              DNS   
  Lyngby SvÝmmeklub  38.69                 
Liva SÝby  2004              DSQ  Tyvstart 
  VAT Copenhagen-MK31  32.57                 
 
LÝb 1, 50m Butterfly Damer, Indledende Ňrg. 2006-2018 
Sponsor: LÝve Apotek 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Liva la Cour  2006    367          34.05   
  Gentofte SvÝmme Klub  34.53                 
Dicte Laurberg Vedel  2006    271          37.65   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  38.92                 
Anna E.e. Balle  2006    265          37.93   
  Gentofte SvÝmme Klub  38.42                 
Johanne Hummelmose  2006    264          38.00   
  Gentofte SvÝmme Klub  38.59                 
Marie Elster  2006    253          38.53   
  Lyngby SvÝmmeklub  37.73                 
Sarah HÝjlund  2006    252          38.58   
  VAT Copenhagen-MK31  44.20                 
Maica Jensen  2006    229          39.80   
  Hvidovre SvÝmme Klub  43.73                 
Victoria Wiingaard  2006    220          40.36   
  Lyngby SvÝmmeklub  43.01                 
Sofia Yuwei Zhang  2006    207          41.15   
  Lyngby SvÝmmeklub  40.50                 
10  Johanna Rasmussen  2006    183          42.93   
  VAT Copenhagen-MK31  49.98                 
11  Wilma Berg  2008    171          43.90   
  Lyngby SvÝmmeklub  44.17                 
12  Alma Lind Babin  2006    163          44.61   
  Lyngby SvÝmmeklub  46.26                 
13  Wilma Adelhart Madsen  2008    95          53.38   
  Lyngby SvÝmmeklub  52.15                 
Rikke ParkhÝi  2006              DSQ  ej samt. ber. 
  Hvidovre SvÝmme Klub  40.09                 
 
LÝb 2, 50m Butterfly Herrer, Indledende Ňrg. 2003-2004 
Sponsor: Peugeot 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rasmus Nickelsen  2003    561          26.42   
  Lyngby SvÝmmeklub  25.30                 
Mohammed Ghizzaui  2003    447          28.51   
  Vallensbśk IF Af 1939  29.07                 
Oscar Cleemann  2003    413          29.25   
  Hvidovre SvÝmme Klub  29.19                 
Oscar ThinghÝjen  2003    397          29.65   
  VAT Copenhagen-MK31  29.42                 
Lars Reber Knudsen  2003    350          30.91   
  Farum SvÝmmeklub  29.11                 
Kasper Aagaard Jeppesen  2003    345          31.08   
  Lyngby SvÝmmeklub  30.27                 
Sebastian Rasmussen  2003    337          31.31   
  Vallensbśk IF Af 1939  31.84                 
Mathias ParkhÝi  2003    317          31.97   
  Hvidovre SvÝmme Klub  31.67                 
Christoffer SkinhÝj  2003    313          32.09   
  Gentofte SvÝmme Klub  32.05                 
10  Anders Lundin Brockdorff  2003    312          32.13   
  Lyngby SvÝmmeklub  34.09                 
11  Michael Halck  2004    308          32.27   
  Lyngby SvÝmmeklub  32.59                 
12  Bror Textor-Broch  2003    303          32.44   
  Lyngby SvÝmmeklub  31.88                 
13  Christoffer W Frederiksen  2003    299          32.57   
  Lyngby SvÝmmeklub  33.17                 
14  Xander Pontoppidan  2003    296          32.70   
  Hvidovre SvÝmme Klub                   
15  Kasper Thorn  2004    286          33.06   
  Lyngby SvÝmmeklub  32.38                 
16  Jeppe Kjśr  2004    283          33.18   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  35.06                 
17  Alexander Cueto Rasmussen  2004    278          33.38   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  32.73                 
18  Oliver Sperling  2004    276          33.47   
  Lyngby SvÝmmeklub  32.97                 
19  Oskar Clausen  2004    272          33.61   
  Gentofte SvÝmme Klub  32.80                 
20  Marius Kjśr Hoelgaard  2004    270          33.72   
  Hvidovre SvÝmme Klub  34.93                 
21  Alex Baes Maidens  2004    237          35.19   
  VAT Copenhagen-MK31  36.81                 
22  Leonard Steen Jensen  2003    227          35.69   
  Gentofte SvÝmme Klub  34.03                 
23  Emre Emil TÝmmerby KiliÁ  2004    226          35.76   
  Ringsted SvÝmme Klub  33.72                 
24  Grigory Selivanov  2004    213          36.45   
  VAT Copenhagen-MK31  37.27                 
25  Kalle Gerner Knudsen  2004    197          37.42   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  43.27                 
26  Kasper Kusk  2003    182          38.46   
  Hvidovre SvÝmme Klub  38.54                 
27  Jonas Vollquartz Svensson  2004    180          38.55   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  40.00                 
28  Frederik Stubbe Lundsby  2004    136          42.33   
  Gentofte SvÝmme Klub  43.76                 
Simon Als-Nielsen  2003              DNS   
  Farum SvÝmmeklub  34.60                 
 
LÝb 2, 50m Butterfly Herrer, Indledende Ňrg. 2005-2018 
Sponsor: Peugeot 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Domingo Kuipers  2005    298          32.62   
  Orca Nederland  32.63                 
Cornelius Olsen  2005    290          32.91   
  Farum SvÝmmeklub  33.21                 
Nicholas Simson  2005    280          33.29   
  VAT Copenhagen-MK31  35.02                 
Andreas Hammer Dohn  2006    252          34.49   
  Lyngby SvÝmmeklub  40.56                 
Toke Olsen  2006    245          34.80   
  VAT Copenhagen-MK31  35.86                 
Zacharias Houmann  2006    231          35.49   
  Ringsted SvÝmme Klub  35.65                 
August Taul  2006    209          36.73   
  Gentofte SvÝmme Klub  37.09                 
David Johannes Dahl  2006    192          37.75   
  Gentofte SvÝmme Klub  36.54                 
Jakob Nikolai Haldan  2006    172          39.13   
  Lyngby SvÝmmeklub  41.44                 
10  Victor Hemmingsen  2006    169          39.43   
  Ringsted SvÝmme Klub  38.41                 
11  Eise Zee  2005    141          41.88   
  Orca Nederland  41.98                 
12  Sander F. HÝyrup Johnsen  2007    136          42.36   
  Lyngby SvÝmmeklub  46.09                 
13  Oscar Rybak-Andersen  2005    117          44.54   
  Gentofte SvÝmme Klub  41.60                 
14  Viktor Bernstein  2006    115          44.75   
  Hvidovre SvÝmme Klub  50.04                 
15  Mathias Bidsted Hansen  2006    101          46.71   
  Hvidovre SvÝmme Klub  44.79                 
16  AsbjÝrn Schou  2008    89          48.77   
  Lyngby SvÝmmeklub  48.06                 
Jonathan Piontek  2005              DNS   
  Lyngby SvÝmmeklub  44.34                 
Mads Emil Christiansen  2006              DNS   
  Lyngby SvÝmmeklub  47.08                 
AsbjÝrn Nybroe  2006              DSQ  Ej samt. ber. 
  Hvidovre SvÝmme Klub  44.58                 
 
LÝb 3, 50m RygsvÝmning Damer, Indledende Ňrg. 2004-2005 
Sponsor: Focus Lightning 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Schastine Skifter Tabor  2005    494          32.47   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  32.50                 
Lśrke Vinneck Hansen  2004    428          34.04   
  Lyngby SvÝmmeklub  33.33                 
Maya Ehlers Hansen  2004    398          34.87   
  Farum SvÝmmeklub  33.98                 
Anastasia Smirnov  2004    387          35.22   
  Lyngby SvÝmmeklub  37.98                 
Hannah B. Pedersen  2005    380          35.41   
  VAT Copenhagen-MK31  36.99                 
Liva SÝby  2004    380          35.41   
  VAT Copenhagen-MK31  36.28                 
Karoline K. Larsen  2004    376          35.56   
  Farum SvÝmmeklub  37.25                 
Nanna Udby Laugesen  2004    375          35.57   
  Hvidovre SvÝmme Klub  35.51                 
Emily Maack  2004    371          35.70   
  Lyngby SvÝmmeklub  35.88                 
10  Line Thode MÝller  2004    361          36.04   
  Farum SvÝmmeklub  40.21                 
11  Malou Nielsen  2005    357          36.16   
  Farum SvÝmmeklub  36.91                 
12  Kajsa Salomonsen  2005    316          37.66   
  VAT Copenhagen-MK31  35.92                 
13  Asta Kristensen  2004    311          37.86   
  Albertslund IF  37.65                 
14  Nora Kejser  2004    306          38.09   
  VAT Copenhagen-MK31  39.51                 
15  Lśrke Dann-Nielsen  2005    305          38.12   
  Hvidovre SvÝmme Klub  37.07                 
16  Mille Korndal-Henriksen  2005    298          38.39   
  Farum SvÝmmeklub  38.47                 
17  Filippa Eiler  2005    298          38.42   
  VAT Copenhagen-MK31  39.81                 
18  Fleur Bos  2005    297          38.45   
  Orca Nederland  38.94                 
19  Laura Thomadsen  2004    268          39.80   
  Albertslund IF  39.69                 
20  Annika KÝhn  2005    264          39.98   
  Vallensbśk IF Af 1939  39.24                 
21  Amťlie Wortel  2005    259          40.27   
  Orca Nederland  40.15                 
22  Luna Hein  2005    185          45.03   
  VAT Copenhagen-MK31  49.14                 
Laura MÝller SÝrensen  2004              DNS   
  Lyngby SvÝmmeklub  40.25                 
Ambersophie Bakker  2005              DSQ  Ej forts. bev. 25m 
  Orca Nederland  43.24                 
 
LÝb 3, 50m RygsvÝmning Damer, Indledende Ňrg. 2006-2018 
Sponsor: Focus Lightning 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emily Reuter  2006    301          38.30   
  Lyngby SvÝmmeklub  46.97                 
Sarah HÝjlund  2006    249          40.78   
  VAT Copenhagen-MK31  41.57                 
Mathilde RÝmer  2006    248          40.84   
  Farum SvÝmmeklub  42.68                 
Laura Cecilie Salling  2006    247          40.86   
  Lyngby SvÝmmeklub  40.16                 
Christine Stubbe Lundsby  2006    235          41.57   
  Gentofte SvÝmme Klub  42.99                 
Wilma Berg  2008    193          44.38   
  Lyngby SvÝmmeklub  43.64                 
Lara W. S. Olsen  2006    192          44.49   
  Ringsted SvÝmme Klub  42.47                 
Maja Zastrojevic  2006    191          44.53   
  VAT Copenhagen-MK31  44.92                 
Rebecca Bell  2007    180          45.46   
  Lyngby SvÝmmeklub  42.50                 
10  Ellen Textor-Broch  2009    153          47.90   
  Lyngby SvÝmmeklub  47.87                 
10  Nikoline E. Larsen  2007    153          47.90   
  Lyngby SvÝmmeklub  53.49                 
12  Alvilda HÝjberg  2008    147          48.54   
  Lyngby SvÝmmeklub  49.14                 
13  Sofie Ross  2008    143          49.07   
  Lyngby SvÝmmeklub  56.72                 
14  Olivia Barfoed  2007    111          53.30   
  Lyngby SvÝmmeklub  55.32                 
15  Maria Weiste  2009    98          55.57   
  Lyngby SvÝmmeklub  56.13                 
16  Mathilde Juul Bay  2008    95          56.16   
  Lyngby SvÝmmeklub  59.69                 
17  Sara Kjśr Bollesen  2008    89          57.33   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:01.14                 
 
LÝb 4, 50m RygsvÝmning Herrer, Indledende Ňrg. 2003-2004 
Sponsor: Lyngby Storcenter 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oscar Cleemann  2003    373          30.86   
  Hvidovre SvÝmme Klub  30.33                 
Matias Munkholm  2004    298          33.25   
  Vallensbśk IF Af 1939  36.70                 
Oscar ThinghÝjen  2003    289          33.57   
  VAT Copenhagen-MK31  32.50                 
Andreas Stampe Dalgaard  2004    275          34.14   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  37.30                 
Phillip Niemann Madsen  2004    254          35.07   
  Lyngby SvÝmmeklub  37.80                 
Mats KrŁger  2004    226          36.44   
  Farum SvÝmmeklub  35.79                 
Malte Hjalholt  2003    217          36.97   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  36.63                 
Alex Baes Maidens  2004    207          37.52   
  VAT Copenhagen-MK31  37.48                 
Bertram Krak  2004    206          37.61   
  VAT Copenhagen-MK31  37.21                 
10  Villads Lund Larsen  2004    143          42.48   
  Hvidovre SvÝmme Klub  47.34                 
11  Kristian Slott Rasmussen  2004    141          42.61   
  Ringsted SvÝmme Klub  41.22                 
 
LÝb 4, 50m RygsvÝmning Herrer, Indledende Ňrg. 2005-2018 
Sponsor: Lyngby Storcenter 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Domingo Kuipers  2005    304          33.03   
  Orca Nederland  31.65                 
Nicholas Simson  2005    232          36.16   
  VAT Copenhagen-MK31  38.29                 
Zacharias Houmann  2006    201          37.92   
  Ringsted SvÝmme Klub  37.48                 
Anton Rytter Bech  2005    198          38.11   
  Hvidovre SvÝmme Klub  37.43                 
Jakob Nikolai Haldan  2006    193          38.42   
  Lyngby SvÝmmeklub  38.37                 
Toke Olsen  2006    166          40.35   
  VAT Copenhagen-MK31  40.95                 
Oscar Rybak-Andersen  2005    159          40.94   
  Gentofte SvÝmme Klub  39.65                 
Max Bendixen  2007    158          41.04   
  Lyngby SvÝmmeklub  40.89                 
Mathias Hemmingsen  2007    155          41.32   
  Lyngby SvÝmmeklub  41.42                 
10  Jakob Stśrmose  2005    149          41.90   
  Ringsted SvÝmme Klub  42.79                 
11  Christian Nimb  2006    134          43.40   
  Gentofte SvÝmme Klub  43.08                 
12  Jasper Dijks  2005    133          43.50   
  Orca Nederland  43.86                 
13  Viktor Bernstein  2006    125          44.33   
  Hvidovre SvÝmme Klub  48.65                 
14  Alexander Hartvigsen  2006    121          44.91   
  Lyngby SvÝmmeklub  46.41                 
15  Christian L-Gregersen  2008    88          49.82   
  Lyngby SvÝmmeklub  48.70                 
16  Mathias Riis  2008    70          53.73   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:01.86                 
17  Jonas Bendixen  2009    64          55.39   
  Lyngby SvÝmmeklub  55.11                 
18  Anton Marinus Andreassen  2008    51          59.78   
  Lyngby SvÝmmeklub  52.23                 
Andreas Nordquist  2009              DSQ  Ej ber i vending 
  Lyngby SvÝmmeklub  1:00.27                 
 
LÝb 5, 50m BrystsvÝmning Damer, Indledende Ňrg. 2004-2005 
Sponsor: Spar Nord 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Dagmar Boeck  2004    551          34.93   
  Farum SvÝmmeklub  35.07                 
Sofie Bruun HÝvring  2004    471          36.79   
  VAT Copenhagen-MK31  35.98                 
Isabella Ravn Jensen  2004    442          37.57   
  Lyngby SvÝmmeklub  36.43                 
Frida Hvirring Kragh  2004    435          37.77   
  Hvidovre SvÝmme Klub  39.55                 
Hannah B. Pedersen  2005    419          38.26   
  VAT Copenhagen-MK31  38.74                 
Cille Kirketerp  2005    412          38.46   
  VAT Copenhagen-MK31  39.34                 
Mathilde Mathiesen  2004    400          38.84   
  Albertslund IF  39.95                 
Emily Maack  2004    397          38.94   
  Lyngby SvÝmmeklub  40.60                 
Emilia C. R. Olsen  2004    394          39.05   
  VAT Copenhagen-MK31  38.59                 
10  Asta HÝjberg  2005    358          40.30   
  Lyngby SvÝmmeklub  41.35                 
11  Esmťe Mulder  2004    353          40.52   
  Orca Nederland  42.40                 
12  Sofie Wilhjelm Tobberup  2004    343          40.89   
  Lyngby SvÝmmeklub  42.18                 
13  Marie Juul-Olsen  2004    341          40.97   
  Lyngby SvÝmmeklub  45.39                 
14  Laura Thomadsen  2004    321          41.79   
  Albertslund IF  41.54                 
15  Lśrke Vinneck Hansen  2004    321          41.81   
  Lyngby SvÝmmeklub  41.65                 
16  Luna Luminari  2005    311          42.23   
  VAT Copenhagen-MK31  43.55                 
17  Emma Kjer Rasmussen  2004    301          42.73   
  Hvidovre SvÝmme Klub  46.01                 
18  Patricia Petersen  2005    299          42.82   
  Lyngby SvÝmmeklub  42.11                 
19  Fiona Andrea Have  2004    297          42.90   
  Lyngby SvÝmmeklub  50.08                 
20  Amalie Frost Fischer  2005    270          44.26   
  Farum SvÝmmeklub  46.22                 
21  Kathrine E. Larsen  2005    250          45.43   
  Lyngby SvÝmmeklub  51.06                 
22  Kaisa Falkenberg Lending  2005    243          45.88   
  Lyngby SvÝmmeklub  49.19                 
23  Luna Hein  2005    194          49.43   
  VAT Copenhagen-MK31  51.14                 
24  Emma Skjold SÝrensen  2004    188          49.91   
  Ringsted SvÝmme Klub  59.28                 
25  Mathilde F Handberg  2005    167          52.00   
  Hvidovre SvÝmme Klub  53.18                 
Laura Borre Jacobsen  2004              DSQ  Tyvstart 
  Lyngby SvÝmmeklub  42.68                 
 
LÝb 5, 50m BrystsvÝmning Damer, Indledende Ňrg. 2006-2018 
Sponsor: Spar Nord 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathilde Severs  2006    435          37.77   
  Lyngby SvÝmmeklub  40.17                 
Mathilde RÝmer  2006    317          41.98   
  Farum SvÝmmeklub  44.16                 
Emily Reuter  2006    313          42.18   
  Lyngby SvÝmmeklub  40.22                 
Johanna Rasmussen  2006    267          44.44   
  VAT Copenhagen-MK31  46.95                 
Victoria Wiingaard  2006    250          45.41   
  Lyngby SvÝmmeklub  50.44                 
Dicte Laurberg Vedel  2006    248          45.56   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  46.81                 
Christine Stubbe Lundsby  2006    246          45.65   
  Gentofte SvÝmme Klub  45.39                 
Nina Katrine N. Nissen  2006    246          45.70   
  Lyngby SvÝmmeklub  47.86                 
Maica Jensen  2006    236          46.34   
  Hvidovre SvÝmme Klub  47.10                 
10  Marie Elster  2006    230          46.73   
  Lyngby SvÝmmeklub  50.71                 
11  Wilma Adelhart Madsen  2008    200          48.92   
  Lyngby SvÝmmeklub  49.80                 
12  Lara W. S. Olsen  2006    196          49.24  Deltager ikke i finalen 
  Ringsted SvÝmme Klub  49.56                 
13  Olga Cermak  2006    195          49.33   
  Hvidovre SvÝmme Klub  52.36                 
14  Maja Zastrojevic  2006    178          50.90   
  VAT Copenhagen-MK31  50.74                 
15  Nikoline E. Larsen  2007    176          51.10   
  Lyngby SvÝmmeklub  50.57                 
16  Ingrid Due Nygaard  2007    161          52.57   
  Lyngby SvÝmmeklub  51.27                 
17  Rebecca Bell  2007    156          53.12   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:02.26                 
18  Juuliie JÝrgensen  2007    155          53.26   
  Lyngby SvÝmmeklub  55.75                 
19  Ellen Textor-Broch  2009    152          53.63   
  Lyngby SvÝmmeklub  51.42                 
20  Sofie Lind  2006    151          53.73   
  Hvidovre SvÝmme Klub                   
21  Amilia Peick-Kristensen  2008    148          54.09   
  Lyngby SvÝmmeklub  53.11                 
22  Celine van Breugel  2007    142          54.78   
  Lyngby SvÝmmeklub  55.33                 
23  Freya Fenger  2006    129          56.54   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:02.07                 
24  Sofie Ross  2008    91          1:03.49   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:09.40                 
25  Liva Bang  2008    86          1:04.82   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:13.42                 
26  Ella Simonsgaard  2008    67          1:10.37   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:16.20                 
27  Olivia Barfoed  2007    67          1:10.39   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:11.17                 
28  Sara Ljusheva  2009    51          1:16.79   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:30.00                 
Alberte Berner Mikkelsen  2006              DSQ  2 armtag u vand v st 
  Hvidovre SvÝmme Klub  55.31                 
 
LÝb 6, 50m BrystsvÝmning Herrer, Indledende Ňrg. 2003-2004 
Sponsor: Zenlir Sundhedscenter 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mohammed Ghizzaui  2003    411          33.95   
  Vallensbśk IF Af 1939  33.41                 
Frederik JÝrgensen  2003    408          34.04   
  Farum SvÝmmeklub  36.15                 
Rasmus Nickelsen  2003    405          34.11  Deltager ikke i finalen 
  Lyngby SvÝmmeklub  32.45                 
Oscar Cleemann  2003    381          34.81   
  Hvidovre SvÝmme Klub  34.88                 
Christoffer W Frederiksen  2003    365          35.32   
  Lyngby SvÝmmeklub  33.90                 
Anders Lundin Brockdorff  2003    358          35.56   
  Lyngby SvÝmmeklub  35.57                 
Bror Textor-Broch  2003    311          37.23   
  Lyngby SvÝmmeklub  35.72                 
Kasper Aagaard Jeppesen  2003    306          37.47   
  Lyngby SvÝmmeklub  37.05                 
Phillip Niemann Madsen  2004    304          37.54   
  Lyngby SvÝmmeklub  36.64                 
10  Christoffer SkinhÝj  2003    285          38.33   
  Gentofte SvÝmme Klub  37.66                 
11  Michael Halck  2004    273          38.90   
  Lyngby SvÝmmeklub  39.13                 
12  Kasper Thorn  2004    257          39.70   
  Lyngby SvÝmmeklub  40.45                 
13  Bertram Krak  2004    200          43.17   
  VAT Copenhagen-MK31  45.95                 
14  Bertram T. Aunsholm  2004    177          44.97   
  Hvidovre SvÝmme Klub                   
15  Frederik Stubbe Lundsby  2004    170          45.50   
  Gentofte SvÝmme Klub  44.13                 
16  Grigory Selivanov  2004    170          45.55   
  VAT Copenhagen-MK31  46.32                 
Benjamin Hougaard  2003              DNS   
  Farum SvÝmmeklub  38.72                 
Harald Riisager  2003              DNS   
  Gentofte SvÝmme Klub  35.65                 
 
LÝb 6, 50m BrystsvÝmning Herrer, Indledende Ňrg. 2005-2018 
Sponsor: Zenlir Sundhedscenter 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Andreas MÝlbak  2006    254          39.86   
  Ringsted SvÝmme Klub  41.26                 
Andreas Velschow Malmolin  2005    236          40.84   
  Farum SvÝmmeklub  42.15                 
Andreas Hammer Dohn  2006    200          43.14   
  Lyngby SvÝmmeklub  51.44                 
Jonathan Piontek  2005    179          44.77   
  Lyngby SvÝmmeklub  47.09                 
AsbjÝrn Nybroe  2006    167          45.85   
  Hvidovre SvÝmme Klub  47.16                 
Victor Hemmingsen  2006    161          46.34   
  Ringsted SvÝmme Klub  47.38                 
Mads Emil Christiansen  2006    160          46.51   
  Lyngby SvÝmmeklub  50.05                 
Marcus Hammergart  2006    138          48.81   
  Lyngby SvÝmmeklub  48.47                 
Magnus Hartmann Mortensen  2005    117          51.60   
  Hvidovre SvÝmme Klub  54.75                 
10  Karl Marcussen  2007    114          52.04   
  Lyngby SvÝmmeklub  52.42                 
11  Marco Gundel Harmens  2006    104          53.56   
  Hvidovre SvÝmme Klub  54.55                 
12  Benjamin Bonde  2007    102          53.97   
  Lyngby SvÝmmeklub  57.93                 
13  Hugo Silfen-Jensen  2007    86          57.11   
  Lyngby SvÝmmeklub  59.04                 
14  Christian L-Gregersen  2008    67          1:01.95   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:02.85                 
Domingo Kuipers  2005              DNS   
  Orca Nederland  36.04                 
Bertram Wagner  2008              DSQ  3 flyben v start 
  Lyngby SvÝmmeklub  1:06.74                 
Hubert FosbÝl  2007              DSQ  Tyvstart 
  Lyngby SvÝmmeklub  55.85                 
 
LÝb 7, 50m FrisvÝmning Damer, Indledende Ňrg. 2004-2005 
Sponsor: Focus Lightning 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Bruun HÝvring  2004    524          28.81   
  VAT Copenhagen-MK31  28.18                 
Schastine Skifter Tabor  2005    508          29.11   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  28.63                 
Liva SÝby  2004    505          29.18  Deltager ikke i finalen 
  VAT Copenhagen-MK31  29.19                 
Emilia C. R. Olsen  2004    504          29.20   
  VAT Copenhagen-MK31  29.52                 
Cille Kirketerp  2005    496          29.35   
  VAT Copenhagen-MK31  29.58                 
Anna Marie Nielsen  2004    468          29.93   
  Hvidovre SvÝmme Klub  29.51                 
Filippa Eiler  2005    432          30.74   
  VAT Copenhagen-MK31  32.28                 
Liva Lund Hansen  2005    428          30.83   
  Vallensbśk IF Af 1939  32.16                 
Dagmar Boeck  2004    425          30.91   
  Farum SvÝmmeklub  30.09                 
10  Hannah B. Pedersen  2005    423          30.95   
  VAT Copenhagen-MK31  31.34                 
11  Line Thode MÝller  2004    411          31.25   
  Farum SvÝmmeklub  32.05                 
12  Kajsa Salomonsen  2005    404          31.43   
  VAT Copenhagen-MK31  30.66                 
13  Frida Hvirring Kragh  2004    402          31.48   
  Hvidovre SvÝmme Klub  31.24                 
14  Frederikke Elster  2004    401          31.50   
  Lyngby SvÝmmeklub  31.16                 
15  Malou Nielsen  2005    399          31.56   
  Farum SvÝmmeklub  31.06                 
16  Clara Hartvig-Olsen  2004    396          31.63   
  Vallensbśk IF Af 1939  31.42                 
17  Mikkeline Timmerman  2005    395          31.66   
  Hvidovre SvÝmme Klub  30.90                 
18  Mille Korndal-Henriksen  2005    394          31.68   
  Farum SvÝmmeklub  32.69                 
19  Sarah Holm Clausen  2004    394          31.70   
  Farum SvÝmmeklub  31.37                 
20  Karoline K. Larsen  2004    393          31.72   
  Farum SvÝmmeklub  31.87                 
21  Asta HÝjberg  2005    392          31.75   
  Lyngby SvÝmmeklub  32.37                 
22  Alma Olivarius  2005    374          32.23   
  Lyngby SvÝmmeklub  33.04                 
23  Fleur Bos  2005    371          32.32   
  Orca Nederland  32.72                 
24  Mathilde Klintby  2004    360          32.64   
  Ringsted SvÝmme Klub  33.00                 
25  Isabella Ravn Jensen  2004    355          32.81   
  Lyngby SvÝmmeklub  33.89                 
25  Lśrke Dann-Nielsen  2005    355          32.81   
  Hvidovre SvÝmme Klub  33.62                 
27  Annika KÝhn  2005    348          33.04   
  Vallensbśk IF Af 1939  32.73                 
28  Nora Kejser  2004    347          33.05   
  VAT Copenhagen-MK31  34.51                 
29  Amťlie Wortel  2005    338          33.36   
  Orca Nederland  34.43                 
30  Luna Luminari  2005    312          34.24   
  VAT Copenhagen-MK31  34.22                 
31  Mathilde Thor MÝller  2005    310          34.32   
  Farum SvÝmmeklub  34.65                 
32  Amalie Frost Fischer  2005    292          35.01   
  Farum SvÝmmeklub  36.99                 
33  Astrid Kruuse  2005    279          35.56   
  Ringsted SvÝmme Klub  38.91                 
34  Luna Hein  2005    263          36.26   
  VAT Copenhagen-MK31  37.65                 
35  Ambersophie Bakker  2005    234          37.71   
  Orca Nederland  42.76                 
36  Mathilde F Handberg  2005    179          41.19   
  Hvidovre SvÝmme Klub  45.05                 
Emma Sahl Rasmussen  2004              DNS   
  Farum SvÝmmeklub  32.29                 
Laura MÝller SÝrensen  2004              DNS   
  Lyngby SvÝmmeklub  34.32                 
Maya Ehlers Hansen  2004              DSQ  Tyvstart 
  Farum SvÝmmeklub  29.07                 
 
LÝb 7, 50m FrisvÝmning Damer, Indledende Ňrg. 2006-2018 
Sponsor: Focus Lightning 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathilde Severs  2006    430          30.78   
  Lyngby SvÝmmeklub  30.59                 
Liva la Cour  2006    403          31.44   
  Gentofte SvÝmme Klub  31.69                 
Johanne Hummelmose  2006    317          34.05   
  Gentofte SvÝmme Klub  33.30                 
Sarah HÝjlund  2006    308          34.40   
  VAT Copenhagen-MK31  34.50                 
Johanna Rasmussen  2006    289          35.12   
  VAT Copenhagen-MK31  37.35                 
Rikke ParkhÝi  2006    289          35.14   
  Hvidovre SvÝmme Klub  37.82                 
Laura Cecilie Salling  2006    274          35.74   
  Lyngby SvÝmmeklub  35.80                 
Sofia Yuwei Zhang  2006    268          36.02   
  Lyngby SvÝmmeklub  36.29                 
Anna E.e. Balle  2006    265          36.14   
  Gentofte SvÝmme Klub  35.87                 
10  Alma Lind Babin  2006    250          36.86   
  Lyngby SvÝmmeklub  38.39                 
11  Maja Zastrojevic  2006    234          37.68   
  VAT Copenhagen-MK31  37.77                 
12  Nina Katrine N. Nissen  2006    230          37.88   
  Lyngby SvÝmmeklub  42.43                 
13  Olga Cermak  2006    217          38.64   
  Hvidovre SvÝmme Klub  40.20                 
14  Alberte Berner Mikkelsen  2006    200          39.68   
  Hvidovre SvÝmme Klub  39.98                 
15  Freya Fenger  2006    183          40.91   
  Lyngby SvÝmmeklub  46.66                 
16  Ingrid Due Nygaard  2007    179          41.20   
  Lyngby SvÝmmeklub  42.01                 
17  Juuliie JÝrgensen  2007    172          41.71   
  Lyngby SvÝmmeklub  41.42                 
18  Alvilda HÝjberg  2008    159          42.81   
  Lyngby SvÝmmeklub  43.15                 
19  Celine van Breugel  2007    136          45.16   
  Lyngby SvÝmmeklub  44.22                 
20  Mathilde Juul Bay  2008    88          52.15   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:00.25                 
21  Maria Weiste  2009    85          52.80   
  Lyngby SvÝmmeklub  54.40                 
22  Sara Kjśr Bollesen  2008    81          53.51   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:04.17                 
23  Sara Ljusheva  2009    63          58.20   
  Lyngby SvÝmmeklub  50.00                 
 
LÝb 8, 50m FrisvÝmning Herrer, Indledende Ňrg. 2003-2004 
Sponsor: Spar Nord 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik JÝrgensen  2003    455          26.33   
  Farum SvÝmmeklub  26.37                 
Mohammed Ghizzaui  2003    406          27.34   
  Vallensbśk IF Af 1939  27.43                 
Oscar Cleemann  2003    388          27.76   
  Hvidovre SvÝmme Klub  27.82                 
Oscar ThinghÝjen  2003    379          27.99  Deltager ikke i finalen 
  VAT Copenhagen-MK31  27.58                 
Sebastian Rasmussen  2003    376          28.05   
  Vallensbśk IF Af 1939  27.84                 
Matias Munkholm  2004    366          28.32   
  Vallensbśk IF Af 1939  28.89                 
Andreas Stampe Dalgaard  2004    364          28.37   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  29.05                 
Anders Lundin Brockdorff  2003    356          28.58   
  Lyngby SvÝmmeklub  28.22                 
Oskar Bondo Siegumfeldt  2004    353          28.66   
  Hvidovre SvÝmme Klub  28.84                 
10  Xander Pontoppidan  2003    340          29.00   
  Hvidovre SvÝmme Klub  29.48                 
11  Michael Halck  2004    325          29.44   
  Lyngby SvÝmmeklub  30.66                 
12  Jeppe Kjśr  2004    324          29.47   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  29.07                 
13  Marius Kjśr Hoelgaard  2004    300          30.25   
  Hvidovre SvÝmme Klub  29.94                 
14  Mats KrŁger  2004    297          30.34   
  Farum SvÝmmeklub  31.31                 
15  Alex Baes Maidens  2004    291          30.56   
  VAT Copenhagen-MK31  30.59                 
16  Alexander Cueto Rasmussen  2004    287          30.69   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  31.11                 
17  Oskar Clausen  2004    284          30.82   
  Gentofte SvÝmme Klub  29.72                 
18  Malte Hjalholt  2003    280          30.94   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  31.27                 
19  Emre Emil TÝmmerby KiliÁ  2004    274          31.18   
  Ringsted SvÝmme Klub  31.00                 
20  Kalle Gerner Knudsen  2004    256          31.89   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  32.13                 
21  Bertram T. Aunsholm  2004    254          31.96   
  Hvidovre SvÝmme Klub  33.06                 
22  Leonard Steen Jensen  2003    246          32.31   
  Gentofte SvÝmme Klub  30.66                 
23  Bertram Krak  2004    225          33.30   
  VAT Copenhagen-MK31  34.18                 
24  Jonas Vollquartz Svensson  2004    200          34.59   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  34.16                 
25  Kasper Kusk  2003    190          35.20   
  Hvidovre SvÝmme Klub  35.01                 
26  Villads Lund Larsen  2004    184          35.58   
  Hvidovre SvÝmme Klub  37.00                 
27  Kristian Slott Rasmussen  2004    172          36.38   
  Ringsted SvÝmme Klub  33.77                 
Benjamin Hougaard  2003              DNS   
  Farum SvÝmmeklub  29.31                 
Lars Reber Knudsen  2003              DNS   
  Farum SvÝmmeklub  30.91                 
Simon Als-Nielsen  2003              DNS   
  Farum SvÝmmeklub  28.48                 
Grigory Selivanov  2004              DSQ  Tyvstart 
  VAT Copenhagen-MK31  31.70                 
 
LÝb 8, 50m FrisvÝmning Herrer, Indledende Ňrg. 2005-2018 
Sponsor: Spar Nord 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nicholas Simson  2005    321          29.56   
  VAT Copenhagen-MK31  30.14                 
Domingo Kuipers  2005    319          29.64   
  Orca Nederland  28.52                 
Cornelius Olsen  2005    284          30.80   
  Farum SvÝmmeklub  31.53                 
Toke Olsen  2006    257          31.85   
  VAT Copenhagen-MK31  33.41                 
August Taul  2006    249          32.17   
  Gentofte SvÝmme Klub  31.30                 
Andreas MÝlbak  2006    223          33.39   
  Ringsted SvÝmme Klub  33.50                 
Andreas Velschow Malmolin  2005    216          33.74   
  Farum SvÝmmeklub  33.63                 
Eise Zee  2005    205          34.32   
  Orca Nederland  33.64                 
Jakob Stśrmose  2005    202          34.51   
  Ringsted SvÝmme Klub  34.66                 
10  David Johannes Dahl  2006    190          35.18   
  Gentofte SvÝmme Klub  34.31                 
11  Sander F. HÝyrup Johnsen  2007    186          35.43   
  Lyngby SvÝmmeklub  36.01                 
12  Oscar Rybak-Andersen  2005    186          35.44   
  Gentofte SvÝmme Klub  34.64                 
13  Max Bendixen  2007    175          36.19   
  Lyngby SvÝmmeklub  35.59                 
14  Christian Nimb  2006    167          36.73   
  Gentofte SvÝmme Klub  35.38                 
15  Karl Marcussen  2007    144          38.65   
  Lyngby SvÝmmeklub  40.74                 
16  Mathias Hemmingsen  2007    139          39.11   
  Lyngby SvÝmmeklub  37.91                 
17  Marcus Hammergart  2006    135          39.44   
  Lyngby SvÝmmeklub  41.93                 
18  Jasper Dijks  2005    121          40.89   
  Orca Nederland  38.32                 
19  Alexander Hartvigsen  2006    118          41.29   
  Lyngby SvÝmmeklub  40.07                 
20  Benjamin Bonde  2007    110          42.26   
  Lyngby SvÝmmeklub  45.26                 
21  AsbjÝrn Schou  2008    104          42.98   
  Lyngby SvÝmmeklub  49.41                 
22  Bertram Wagner  2008    91          44.92   
  Lyngby SvÝmmeklub  49.92                 
23  Hugo Silfen-Jensen  2007    91          44.94   
  Lyngby SvÝmmeklub  48.36                 
24  Mathias Riis  2008    85          46.00   
  Lyngby SvÝmmeklub  56.00                 
25  Jonas Bendixen  2009    69          49.21   
  Lyngby SvÝmmeklub  45.00                 
26  Anton Marinus Andreassen  2008    67          49.64   
  Lyngby SvÝmmeklub  51.10                 
27  Andreas Nordquist  2009    51          54.55   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:01.85                 
Anton Rytter Bech  2005              DNS   
  Hvidovre SvÝmme Klub  32.03                 
 
LÝb 11, 100m RygsvÝmning Damer, Indledende Ňrg. 2004-2005 
Sponsor: Lyngby Storcenter 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Karoline K. Larsen  2004    411          1:13.97   
  Farum SvÝmmeklub  1:18.74                 
                     
Maya Ehlers Hansen  2004    404  35.14        1:14.38   
  Farum SvÝmmeklub  1:13.04                 
                     
Hannah B. Pedersen  2005    399  36.74        1:14.73   
  VAT Copenhagen-MK31  1:19.84                 
                     
Liva Lund Hansen  2005    388  36.65        1:15.42   
  Vallensbśk IF Af 1939  1:17.19                 
                     
Nanna Udby Laugesen  2004    386          1:15.52   
  Hvidovre SvÝmme Klub  1:16.09                 
                     
Malou Nielsen  2005    376          1:16.22   
  Farum SvÝmmeklub  1:20.27                 
                     
Clara Hartvig-Olsen  2004    362          1:17.17   
  Vallensbśk IF Af 1939  1:17.00                 
                     
Fiona Andrea Have  2004    345          1:18.45   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:23.08                 
                     
Fleur Bos  2005    340          1:18.82   
  Orca Nederland  1:19.27                 
                     
10  Lśrke Dann-Nielsen  2005    333          1:19.37   
  Hvidovre SvÝmme Klub  1:20.88                 
                     
11  Filippa Eiler  2005    318          1:20.58   
  VAT Copenhagen-MK31  1:28.71                 
                     
12  Nora Kejser  2004    313          1:21.04   
  VAT Copenhagen-MK31  1:25.19                 
                     
13  Asta Kristensen  2004    297  40.08        1:22.46   
  Albertslund IF  1:21.65                 
                     
14  Mille Korndal-Henriksen  2005    289          1:23.23   
  Farum SvÝmmeklub  1:27.81                 
                     
15  Kathrine E. Larsen  2005    286          1:23.46   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:26.35                 
                     
16  Amťlie Wortel  2005    285          1:23.57   
  Orca Nederland  1:23.03                 
                     
17  Laura Thomadsen  2004    281  40.91        1:24.00   
  Albertslund IF  1:24.02                 
                     
18  Kaisa Falkenberg Lending  2005    260          1:26.12   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:31.64                 
                     
19  Patricia Petersen  2005    260          1:26.21   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:27.10                 
                     
20  Rebecca Chur Fischer  2005    258          1:26.40   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:24.53                 
                     
21  Mathilde Klintby  2004    245          1:27.85   
  Ringsted SvÝmme Klub  1:26.79                 
                     
22  Amalie Frost Fischer  2005    219          1:31.22   
  Farum SvÝmmeklub  1:39.21                 
                     
23  Mathilde Thor MÝller  2005    214          1:31.91   
  Farum SvÝmmeklub  1:36.95                 
                     
24  Helena Fogh Kronborg  2005    211          1:32.29   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:31.11                 
                     
25  Luna Hein  2005    175          1:38.32   
  VAT Copenhagen-MK31  1:45.64                 
                     
26  Mathilde F Handberg  2005    162          1:40.78   
  Hvidovre SvÝmme Klub  1:45.61                 
                     
27  Emma Skjold SÝrensen  2004    146          1:44.37   
  Ringsted SvÝmme Klub  1:45.90                 
                     
Ambersophie Bakker  2005              DSQ  EFB 25 m 
  Orca Nederland  1:33.58                 
                     
 
LÝb 11, 100m RygsvÝmning Damer, Indledende Ňrg. 2006-2018 
Sponsor: Lyngby Storcenter 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Molly Sczzepanski  2006    297          1:22.46  Deltager ikke i finalen 
  Gentofte SvÝmme Klub  1:24.60                 
                     
Emily Reuter  2006    289          1:23.22   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:31.83                 
                     
Stella Demuth Andersen  2006    273          1:24.78  Deltager ikke i finalen 
  Gentofte SvÝmme Klub  1:25.95                 
                     
Laura Cecilie Salling  2006    264          1:25.74   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:25.87                 
                     
Victoria Wiingaard  2006    263          1:25.84   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:31.54                 
                     
Sarah HÝjlund  2006    261          1:26.03   
  VAT Copenhagen-MK31  1:29.84                 
                     
Mathilde RÝmer  2006    257          1:26.46   
  Farum SvÝmmeklub  1:35.21                 
                     
Anna E.e. Balle  2006    249          1:27.36   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:29.37                 
                     
Wilma Berg  2008    243          1:28.16   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:38.00                 
                     
10  Alma Lind Babin  2006    238          1:28.72   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:31.94                 
                     
11  Rikke ParkhÝi  2006    234          1:29.26   
  Hvidovre SvÝmme Klub  1:38.76                 
                     
12  Christine Stubbe Lundsby  2006    228          1:30.04   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:29.92                 
                     
13  Nina Katrine N. Nissen  2006    226          1:30.32   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:39.81                 
                     
14  Maja Zastrojevic  2006    210          1:32.58   
  VAT Copenhagen-MK31  1:37.76                 
                     
15  Marie Elster  2006    204          1:33.43   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:38.39                 
                     
16  Ingrid Due Nygaard  2007    181          1:37.28   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:39.93                 
                     
17  Ellen Textor-Broch  2009    160          1:41.36   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:47.90                 
                     
18  Amilia Peick-Kristensen  2008    156          1:42.07   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:40.00                 
                     
19  Katarina A. JÝrgensen  2006    149          1:43.68   
  Hvidovre SvÝmme Klub  1:54.32                 
                     
20  Freya Fenger  2006    133          1:47.65   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:56.73                 
                     
21  Alvilda HÝjberg  2008    128          1:49.03   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:40.00                 
                     
22  Sofie Ross  2008    119          1:51.60   
  Lyngby SvÝmmeklub  2:07.94                 
                     
23  Liva Bang  2008    119          1:51.87   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:50.00                 
                     
24  Ella Simonsgaard  2008    93          2:01.19   
  Lyngby SvÝmmeklub  2:00.00                 
                     
25  Mathilde Juul Bay  2008    82          2:06.58   
  Lyngby SvÝmmeklub  2:24.91                 
                     
26  Sara Kjśr Bollesen  2008    81          2:06.81   
  Lyngby SvÝmmeklub  2:21.32                 
                     
27  Sara Ljusheva  2009    68          2:14.77   
  Lyngby SvÝmmeklub  2:20.00                 
                     
Olivia Barfoed  2007              DSQ  Ej fortsat. be. 75m 
  Lyngby SvÝmmeklub  1:50.00                 
                     
Rebecca Bell  2007              DSQ  Tyvstart 
  Lyngby SvÝmmeklub  1:36.12                 
                     
 
LÝb 12, 100m RygsvÝmning Herrer, Indledende Ňrg. 2003-2004 
Sponsor: Focus Lightning 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rasmus Nickelsen  2003    543  28.63        59.94   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:00.18                 
                     
Oscar Cleemann  2003    403  31.70        1:06.18   
  Hvidovre SvÝmme Klub  1:05.03                 
                     
Daniel Mir  2003    351  32.97        1:09.35   
  Slagelse SvÝmmeklub  1:10.44                 
                     
Matias Munkholm  2004    338  34.12        1:10.21   
  Vallensbśk IF Af 1939  1:12.70                 
                     
Oskar Bondo Siegumfeldt  2004    335  35.24        1:10.41   
  Hvidovre SvÝmme Klub  1:12.73                 
                     
Leonard Steen Jensen  2003    321  34.94        1:11.38   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:11.09                 
                     
Andreas Stampe Dalgaard  2004    314  35.35        1:11.96   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:14.68                 
                     
Christoffer W Frederiksen  2003    311  35.33        1:12.18   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:12.68                 
                     
Xander Pontoppidan  2003    286  35.97        1:14.18   
  Hvidovre SvÝmme Klub  1:15.01                 
                     
10  Valdemar Ditlev Kragh  2003    274  36.49        1:15.30   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:14.92                 
                     
11  Valdemar Birn-Bringgaard  2004    272  36.24        1:15.46   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:16.43                 
                     
12  Sebastian Rasmussen  2003    267  34.75        1:15.88   
  Vallensbśk IF Af 1939  1:12.99                 
                     
13  Mats KrŁger  2004    257  37.96        1:16.94   
  Farum SvÝmmeklub  1:17.70                 
                     
14  Oliver Sperling  2004    241  37.11        1:18.60   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:16.58                 
                     
15  Alexander Griffin  2004    239  38.39        1:18.75   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:20.50                 
                     
16  Alex Baes Maidens  2004    232  38.96        1:19.61   
  VAT Copenhagen-MK31  1:21.04                 
                     
17  Bertram Krak  2004    228  39.47        1:20.00   
  VAT Copenhagen-MK31  1:19.76                 
                     
18  Alexander Cueto Rasmussen  2004    218  39.38        1:21.27   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:19.67                 
                     
19  Bertram T. Aunsholm  2004    214  39.77        1:21.77   
  Hvidovre SvÝmme Klub  1:24.06                 
                     
20  Grigory Selivanov  2004    210  40.61        1:22.30   
  VAT Copenhagen-MK31  1:22.85                 
                     
21  Villads Lund Larsen  2004    167  44.90        1:28.71   
  Hvidovre SvÝmme Klub  1:36.70                 
                     
Frederik Stubbe Lundsby  2004              DSQ  ej berÝr i vend 25m 
  Gentofte SvÝmme Klub  1:35.90                 
                     
 
LÝb 12, 100m RygsvÝmning Herrer, Indledende Ňrg. 2005-2018 
Sponsor: Focus Lightning 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Domingo Kuipers  2005    325  34.26        1:11.14   
  Orca Nederland  1:09.76                 
                     
Cornelius Olsen  2005    275  36.41        1:15.18   
  Farum SvÝmmeklub  1:12.52                 
                     
Andreas Hammer Dohn  2006    270  37.56        1:15.67   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:17.75                 
                     
Nicholas Simson  2005    260  37.38        1:16.60   
  VAT Copenhagen-MK31  1:20.97                 
                     
Zacharias Houmann  2006    237  39.45        1:19.05   
  Ringsted SvÝmme Klub  1:21.85                 
                     
Andreas MÝlbak  2006    229  39.76        1:19.93   
  Ringsted SvÝmme Klub  1:20.85                 
                     
Jonathan Piontek  2005    218  39.21        1:21.24   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:30.16                 
                     
Jakob Nikolai Haldan  2006    213  40.08        1:21.80   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:25.03                 
                     
Joakim Hjulmand-Lassen  2005    212  39.97        1:21.93   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:23.49                 
                     
10  Oscar Rybak-Andersen  2005    188  41.42        1:25.29   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:24.02                 
                     
11  August Taul  2006    186  41.07        1:25.55   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:26.84                 
                     
12  Eise Zee  2005    178  42.02        1:26.81   
  Orca Nederland  1:31.11                 
                     
13  Mathias Bidsted Hansen  2006    171  42.98        1:28.07   
  Hvidovre SvÝmme Klub  1:34.45                 
                     
14  Mathias Hemmingsen  2007    164  45.01        1:29.21   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:29.17                 
                     
15  Jakob Stśrmose  2005    163  44.75        1:29.43   
  Ringsted SvÝmme Klub  1:32.43                 
                     
16  Max Bendixen  2007    149  44.65        1:32.19   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:28.00                 
                     
17  Jasper Dijks  2005    147  44.90        1:32.53   
  Orca Nederland  1:35.86                 
                     
18  Christian Nimb  2006    144  44.28        1:33.30   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:26.07                 
                     
19  AsbjÝrn Schou  2008    134  46.94        1:35.59   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:53.45                 
                     
20  Viktor Bernstein  2006    120  47.84        1:39.05   
  Hvidovre SvÝmme Klub  1:37.87                 
                     
21  Christian L-Gregersen  2008    105  51.26        1:43.45   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:41.34                 
                     
22  Hubert FosbÝl  2007    97  53.54        1:46.11   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:40.00                 
                     
23  Benjamin Bonde  2007    90  55.52        1:48.98   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:40.00                 
                     
24  Hugo Silfen-Jensen  2007    86  53.66        1:50.69   
  Lyngby SvÝmmeklub  2:20.85                 
                     
25  Mathias Riis  2008    83  55.14        1:51.76   
  Lyngby SvÝmmeklub  2:09.44                 
                     
26  Bertram Wagner  2008    82  55.07        1:52.19   
  Lyngby SvÝmmeklub  2:11.74                 
                     
27  Anton Marinus Andreassen  2008    78  56.99        1:54.18   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:50.00                 
                     
28  Jonas Bendixen  2009    61  1:00.09        2:03.69   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:50.00                 
                     
Andreas Nordquist  2009              DSQ  Sv pŚ mave eft 50 m 
  Lyngby SvÝmmeklub  2:13.52                 
                     
Nicholas Nordquist  2008              DSQ  EFB 75m 
  Lyngby SvÝmmeklub  2:03.19                 
                     
 
LÝb 13, 100m Butterfly Damer, Indledende Ňrg. 2004-2005 
Sponsor: Peugeot 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Bruun HÝvring  2004    587  30.36        1:05.19   
  VAT Copenhagen-MK31  1:05.94                 
                     
Emilia C. R. Olsen  2004    397  33.78        1:14.30   
  VAT Copenhagen-MK31  1:13.65                 
                     
Lśrke Vinneck Hansen  2004    387  35.64        1:14.89   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:15.51                 
                     
Anna Marie Nielsen  2004    379  35.42        1:15.45   
  Hvidovre SvÝmme Klub  1:11.92                 
                     
Sarah Holm Clausen  2004    364  35.39        1:16.45   
  Farum SvÝmmeklub  1:17.75                 
                     
Kajsa Salomonsen  2005    352  35.62        1:17.29   
  VAT Copenhagen-MK31  1:22.22                 
                     
Emma Kjer Rasmussen  2004    344  36.03        1:17.93   
  Hvidovre SvÝmme Klub  1:19.60                 
                     
Frederikke Elster  2004    311  37.16        1:20.54   
  Lyngby SvÝmmeklub                   
                     
Isabella Ravn Jensen  2004    284  38.03        1:23.03   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:49.69                 
                     
10  Emma S. Kristensen  2005    274  38.45        1:23.99   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:27.18                 
                     
11  Esmťe Mulder  2004    270  37.71        1:24.44   
  Orca Nederland  1:30.66                 
                     
12  Alma Olivarius  2005    253  40.25        1:26.30   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:50.58                 
                     
13  Cecilie G. Mortensen  2005    235  39.66        1:28.47   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:29.12                 
                     
14  Mathilde Klintby  2004    230  38.88        1:29.04   
  Ringsted SvÝmme Klub  1:30.82                 
                     
15  Asta HÝjberg  2005    207  44.05        1:32.19   
  Lyngby SvÝmmeklub                   
                     
16  Marie Juul-Olsen  2004    207  42.19        1:32.28   
  Lyngby SvÝmmeklub                   
                     
17  Astrid Kruuse  2005    160  45.13        1:40.53   
  Ringsted SvÝmme Klub  1:45.00                 
                     
 
LÝb 13, 100m Butterfly Damer, Indledende Ňrg. 2006-2018 
Sponsor: Peugeot 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Liva la Cour  2006    331  35.65        1:18.92   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:19.49                 
                     
Dikte Johanne SchrÝder  2006    201  42.16        1:33.11  Deltager ikke i finalen 
  Gentofte SvÝmme Klub  1:40.00                 
                     
Johanne Hummelmose  2006              DSQ  asynkron arme v 100m 
  Gentofte SvÝmme Klub  1:39.00                 
                     
 
LÝb 14, 100m Butterfly Herrer, Indledende Ňrg. 2003-2004 
Sponsor: LÝve Apotek 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Silas Lykke  2003    388  29.48        1:05.91   
  Slagelse SvÝmmeklub  1:01.95                 
                     
Casper Madsen  2004    359  31.57        1:07.60   
  Slagelse SvÝmmeklub  1:09.08                 
                     
Frederik JÝrgensen  2003    349  31.27        1:08.26   
  Farum SvÝmmeklub  1:12.21                 
                     
Lars Reber Knudsen  2003    343  31.39        1:08.66   
  Farum SvÝmmeklub  1:08.25                 
                     
Bror Textor-Broch  2003    300  33.96        1:11.75   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:12.32                 
                     
Kasper Aagaard Jeppesen  2003    299  32.56        1:11.85   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:10.87                 
                     
Mathias ParkhÝi  2003    295  34.10        1:12.19   
  Hvidovre SvÝmme Klub  1:11.20                 
                     
Phillip Niemann Madsen  2004    285  34.29        1:13.02   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:16.81                 
                     
Oskar Clausen  2004    257  34.27        1:15.55   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:19.31                 
                     
10  Anders Lundin Brockdorff  2003    252  32.81        1:16.07   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:20.72                 
                     
11  Daniel Mir  2003    248  34.86        1:16.51   
  Slagelse SvÝmmeklub  1:12.89                 
                     
12  Kasper Thorn  2004    236  35.24        1:17.78   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:22.48                 
                     
13  Marius Kjśr Hoelgaard  2004    229  35.03        1:18.52   
  Hvidovre SvÝmme Klub  1:25.23                 
                     
14  William Hoffmann Hyldig  2004    176  38.99        1:25.72   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:29.38                 
                     
15  Jonas Vollquartz Svensson  2004    138  40.71        1:33.02   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:37.43                 
                     
16  Mikkel Holm Pedersen  2004    128  41.84        1:35.31   
  Ringsted SvÝmme Klub  1:47.01                 
                     
Kasper Kusk  2003              DSQ  asynkron ben 60m 
  Hvidovre SvÝmme Klub  1:25.03                 
                     
 
LÝb 14, 100m Butterfly Herrer, Indledende Ňrg. 2005-2018 
Sponsor: LÝve Apotek 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Toke Olsen  2006    212  36.34        1:20.55   
  VAT Copenhagen-MK31  1:20.37                 
                     
August SÝlvsteen  2005    184  38.19        1:24.48   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:25.39                 
                     
David Johannes Dahl  2006    167  39.96        1:27.19   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:24.57                 
                     
Carl Emil Lundgaard  2005    156  41.32        1:29.24  Deltager ikke i finalen 
  Gentofte SvÝmme Klub  1:39.02                 
                     
 
LÝb 15, 100m Medley Damer, Finaler Ňrg. 2004-2005 
Sponsor: Min Altan 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Schastine Skifter Tabor  2005    580  31.90        1:07.95   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:09.34                 
                     
Sofie Bruun HÝvring  2004    554  32.32        1:08.99   
  VAT Copenhagen-MK31  1:09.71                 
                     
Laura Borre Jacobsen  2004    544  31.37        1:09.40   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:13.64                 
                     
Emilia C. R. Olsen  2004    460  34.72        1:13.37   
  VAT Copenhagen-MK31  1:14.50                 
                     
Mathilde Mathiesen  2004    439  34.72        1:14.54   
  Albertslund IF  1:15.86                 
                     
Lśrke Vinneck Hansen  2004    438  33.43        1:14.59   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:14.44                 
                     
Hannah B. Pedersen  2005    430  35.02        1:15.03   
  VAT Copenhagen-MK31  1:18.03                 
                     
Fiona Andrea Have  2004    398  36.04        1:16.99   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:18.50                 
                     
Clara Hartvig-Olsen  2004    397  36.19        1:17.08   
  Vallensbśk IF Af 1939  1:14.16                 
                     
10  Cille Kirketerp  2005    394  37.09        1:17.24   
  VAT Copenhagen-MK31  1:20.40                 
                     
11  Dagmar Boeck  2004    394  37.82        1:17.29   
  Farum SvÝmmeklub  1:20.21                 
                     
12  Anastasia Smirnov  2004    391  34.60        1:17.46   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:15.64                 
                     
13  Emma S. Kristensen  2005    373  37.36        1:18.72   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:19.88                 
                     
14  Alberte Kreiser-Petersen  2005    369  36.40        1:19.00   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:21.62                 
                     
15  Filippa Eiler  2005    357  35.99        1:19.83   
  VAT Copenhagen-MK31  1:24.54                 
                     
16  Nanna Udby Laugesen  2004    353  36.94        1:20.13   
  Hvidovre SvÝmme Klub  1:21.68                 
                     
17  Alma Olivarius  2005    352  36.28        1:20.22   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:20.77                 
                     
18  Fleur Bos  2005    350  37.64        1:20.36   
  Orca Nederland  1:29.31                 
                     
19  Kajsa Salomonsen  2005    345  37.83        1:20.77   
  VAT Copenhagen-MK31  1:20.35                 
                     
20  Isabella Ravn Jensen  2004    343  39.10        1:20.88   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:19.72                 
                     
21  Rebecca Chur Fischer  2005    342  36.78        1:20.96   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:21.03                 
                     
22  Cecilie G. Mortensen  2005    334  38.50        1:21.60   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:20.68                 
                     
23  Luna Luminari  2005    318  39.94        1:22.98   
  VAT Copenhagen-MK31  1:26.07                 
                     
24  Asta Kristensen  2004    316  38.25        1:23.18   
  Albertslund IF  1:22.98                 
                     
25  Nora Kejser  2004    315  38.40        1:23.25   
  VAT Copenhagen-MK31  1:30.08                 
                     
26  Kathrine E. Larsen  2005    312  38.73        1:23.50   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:23.98                 
                     
27  Annika KÝhn  2005    306  39.98        1:24.09   
  Vallensbśk IF Af 1939  1:22.75                 
                     
28  Amťlie Wortel  2005    293  39.59        1:25.26   
  Orca Nederland  1:27.99                 
                     
29  Kaisa Falkenberg Lending  2005    282  39.94        1:26.33   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:24.34                 
                     
30  Patricia Petersen  2005    267  41.25        1:27.96   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:27.32                 
                     
31  Luna Hein  2005    215  45.11        1:34.50   
  VAT Copenhagen-MK31  1:40.80                 
                     
Emily Maack  2004              DSQ  afslut pŚ mave 50 m 
  Lyngby SvÝmmeklub  1:19.64                 
                     
 
LÝb 15, 100m Medley Damer, Finaler Ňrg. 2006-2018 
Sponsor: Min Altan 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathilde Severs  2006    419  33.88        1:15.73   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:15.79                 
                     
Emily Reuter  2006    337  37.68        1:21.42   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:22.98                 
                     
Dicte Laurberg Vedel  2006    329  37.68        1:22.06   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:26.01                 
                     
Molly Sczzepanski  2006    312  38.79        1:23.47   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:25.23                 
                     
Dikte Johanne SchrÝder  2006    308  39.54        1:23.89   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:26.74                 
                     
Stella Demuth Andersen  2006    304  38.87        1:24.22   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:25.63                 
                     
Sarah HÝjlund  2006    288  40.71        1:25.72   
  VAT Copenhagen-MK31  1:32.02                 
                     
Victoria Wiingaard  2006    281  39.97        1:26.43   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:33.38                 
                     
Maica Jensen  2006    281  40.97        1:26.48   
  Hvidovre SvÝmme Klub  1:37.09                 
                     
10  Marie Elster  2006    270  41.26        1:27.62   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:31.95                 
                     
11  Johanna Rasmussen  2006    261  42.41        1:28.66   
  VAT Copenhagen-MK31  1:37.64                 
                     
12  Sofia Yuwei Zhang  2006    260  41.63        1:28.69   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:30.14                 
                     
13  Johanne Hummelmose  2006    256  41.09        1:29.17   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:26.96                 
                     
14  Christine Stubbe Lundsby  2006    247  42.90        1:30.28   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:29.74                 
                     
15  Nina Katrine N. Nissen  2006    229  44.08        1:32.61   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:37.38                 
                     
16  Alma Lind Babin  2006    221  43.87        1:33.62   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:35.84                 
                     
17  Wilma Berg  2008    217  42.73        1:34.20   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:38.12                 
                     
18  Olga Cermak  2006    207  44.76        1:35.76   
  Hvidovre SvÝmme Klub  1:45.55                 
                     
19  Sofie Lind  2006    204  45.85        1:36.17   
  Hvidovre SvÝmme Klub  1:51.19                 
                     
20  Maja Zastrojevic  2006    200  44.90        1:36.80   
  VAT Copenhagen-MK31  1:38.97                 
                     
21  Rebecca Bell  2007    198  44.22        1:37.18   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:43.65                 
                     
22  Juuliie JÝrgensen  2007    172  50.88        1:41.89   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:50.08                 
                     
23  Ingrid Due Nygaard  2007    171  48.69        1:42.01   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:43.21                 
                     
24  Wilma Adelhart Madsen  2008    170  47.84        1:42.16   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:42.54                 
                     
25  Nikoline E. Larsen  2007    169  47.51        1:42.40   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:43.22                 
                     
26  Amilia Peick-Kristensen  2008    164  49.47        1:43.47   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:46.07                 
                     
27  Alberte Berner Mikkelsen  2006    154  48.46        1:45.72   
  Hvidovre SvÝmme Klub  1:53.21                 
                     
28  Celine van Breugel  2007    143          1:48.24   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:50.13                 
                     
29  Alvilda HÝjberg  2008    112  58.78        1:57.25   
  Lyngby SvÝmmeklub  2:00.33                 
                     
30  Olivia Barfoed  2007    92  57.88        2:05.09   
  Lyngby SvÝmmeklub  2:13.92                 
                     
31  Sofie Ross  2008    86          2:08.09   
  Lyngby SvÝmmeklub  2:18.64                 
                     
32  Mathilde Juul Bay  2008    80  1:04.72        2:11.00   
  Lyngby SvÝmmeklub  2:50.00                 
                     
33  Sara Kjśr Bollesen  2008    73  1:04.58        2:15.56   
  Lyngby SvÝmmeklub  2:50.00                 
                     
34  Sara Ljusheva  2009    61  1:06.07        2:23.42   
  Lyngby SvÝmmeklub  2:50.00                 
                     
Anna E.e. Balle  2006              DSQ  afslut mave 50m 
  Gentofte SvÝmme Klub  1:29.59                 
                     
Ella Simonsgaard  2008              DSQ  afslut pŚ mave v 50m 
  Lyngby SvÝmmeklub  2:24.12                 
                     
Ellen Textor-Broch  2009              DSQ  Tyvstart 
  Lyngby SvÝmmeklub  1:51.26                 
                     
Katarina A. JÝrgensen  2006              DSQ  asynkrone arme 
  Hvidovre SvÝmme Klub  2:08.43                 
                     
Liva Bang  2008              DSQ  afslut pŚ mave 50m 
  Lyngby SvÝmmeklub  2:03.56                 
                     
Maria Weiste  2009              DSQ  asynkron ben 20m 
  Lyngby SvÝmmeklub  2:15.67                 
                     
 
LÝb 16, 100m Medley Herrer, Finaler Ňrg. 2003-2004 
Sponsor: Min Altan 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mohammed Ghizzaui  2003    449  30.68        1:05.68   
  Vallensbśk IF Af 1939  1:04.02                 
                     
Christoffer W Frederiksen  2003    441  31.68        1:06.06   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:07.51                 
                     
Oscar Cleemann  2003    411  30.00        1:07.63   
  Hvidovre SvÝmme Klub  1:08.51                 
                     
Silas Lykke  2003    398  31.29        1:08.35   
  Slagelse SvÝmmeklub  1:07.55                 
                     
Jeppe Kjśr  2004    370  33.55        1:10.06   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:12.24                 
                     
Andreas Stampe Dalgaard  2004    367  32.53        1:10.23   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:10.41                 
                     
Anders Lundin Brockdorff  2003    359  33.45        1:10.73   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:08.87                 
                     
Phillip Niemann Madsen  2004    335  34.27        1:12.38   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:11.72                 
                     
Michael Halck  2004    330  33.45        1:12.77   
  Lyngby SvÝmmeklub                   
                     
10  Valdemar Birn-Bringgaard  2004    301  34.37        1:14.99   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:14.12                 
                     
11  Malte Hjalholt  2003    292  34.55        1:15.80   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:17.92                 
                     
12  Oskar Clausen  2004    285  35.56        1:16.42   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:15.76                 
                     
13  Alexander Griffin  2004    270  37.19        1:17.80   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:15.93                 
                     
14  Alex Baes Maidens  2004    268  36.05        1:18.01   
  VAT Copenhagen-MK31  1:19.83                 
                     
15  Kalle Gerner Knudsen  2004    266  39.36        1:18.19   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:23.39                 
                     
16  Oliver Sperling  2004    262  35.44        1:18.51   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:15.34                 
                     
17  Kasper Thorn  2004    253  35.12        1:19.49   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:18.06                 
                     
18  Bertram Krak  2004    240  36.61        1:20.86   
  VAT Copenhagen-MK31  1:22.50                 
                     
19  William Hoffmann Hyldig  2004    229  37.31        1:22.17   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:18.91                 
                     
20  Grigory Selivanov  2004    189  39.55        1:27.57   
  VAT Copenhagen-MK31  1:25.31                 
                     
21  Frederik Stubbe Lundsby  2004    173  44.95        1:30.11   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:30.87                 
                     
22  Kristian Slott Rasmussen  2004    168  41.96        1:31.10   
  Ringsted SvÝmme Klub  1:27.75                 
                     
 
LÝb 16, 100m Medley Herrer, Finaler Ňrg. 2005-2018 
Sponsor: Min Altan 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Domingo Kuipers  2005    329  33.41        1:12.86   
  Orca Nederland  1:17.19                 
                     
Nicholas Simson  2005    305  34.48        1:14.69   
  VAT Copenhagen-MK31  1:20.84                 
                     
Andreas Hammer Dohn  2006    264  35.79        1:18.34   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:30.21                 
                     
Carl Emil Lundgaard  2005    252  38.54        1:19.61   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:18.65                 
                     
Zacharias Houmann  2006    242  36.80        1:20.62   
  Ringsted SvÝmme Klub  1:22.94                 
                     
Jakob Nikolai Haldan  2006    221  37.68        1:23.10   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:27.30                 
                     
David Johannes Dahl  2006    213  39.06        1:24.18   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:26.42                 
                     
August Taul  2006    211  41.35        1:24.41   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:25.82                 
                     
Toke Olsen  2006    211  38.76        1:24.43   
  VAT Copenhagen-MK31  1:25.58                 
                     
10  Jonathan Piontek  2005    203  40.48        1:25.53   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:29.32                 
                     
11  Mads Emil Christiansen  2006    196  41.09        1:26.54   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:28.07                 
                     
12  Victor Hemmingsen  2006    194  40.10        1:26.86   
  Ringsted SvÝmme Klub  1:26.79                 
                     
13  Eise Zee  2005    184  40.38        1:28.28   
  Orca Nederland  1:37.94                 
                     
14  Oscar Rybak-Andersen  2005    173  41.88        1:30.19   
  Gentofte SvÝmme Klub  1:29.89                 
                     
15  Sander F. HÝyrup Johnsen  2007    173  42.36        1:30.26   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:43.85                 
                     
16  Magnus Hartmann Mortensen  2005    168  43.25        1:31.02   
  Hvidovre SvÝmme Klub  1:45.42                 
                     
17  Max Bendixen  2007    157  43.09        1:33.11  OD1 
  Lyngby SvÝmmeklub  1:33.60                 
                     
18  Christian Nimb  2006    157  43.61        1:33.11  OD2 
  Gentofte SvÝmme Klub  1:31.34                 
                     
19  Mathias Bidsted Hansen  2006    154  42.67        1:33.77   
  Hvidovre SvÝmme Klub  1:38.22                 
                     
20  Karl Marcussen  2007    147  44.89        1:35.26   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:37.38                 
                     
21  Viktor Bernstein  2006    138  46.20        1:37.21   
  Hvidovre SvÝmme Klub  1:38.96                 
                     
22  AsbjÝrn Nybroe  2006    137  47.89        1:37.42   
  Hvidovre SvÝmme Klub  1:39.01                 
                     
23  Marco Gundel Harmens  2006    135  46.72        1:37.96   
  Hvidovre SvÝmme Klub  1:44.77                 
                     
24  Mathias Hemmingsen  2007    128  45.87        1:39.79   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:38.91                 
                     
25  Alexander Hartvigsen  2006    123  45.94        1:40.98   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:40.55                 
                     
26  Marcus Hammergart  2006    121  50.15        1:41.54   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:40.66                 
                     
27  Benjamin Bonde  2007    110  51.88        1:44.97   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:51.44                 
                     
28  AsbjÝrn Schou  2008    105  48.08        1:46.38   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:50.58                 
                     
29  Hubert FosbÝl  2007    99  53.15        1:48.55   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:52.95                 
                     
30  Hugo Silfen-Jensen  2007    95  53.24        1:49.96   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:57.63                 
                     
31  Christian L-Gregersen  2008    95  50.58        1:50.19   
  Lyngby SvÝmmeklub  2:01.37                 
                     
32  Bertram Wagner  2008    89  51.90        1:52.63   
  Lyngby SvÝmmeklub  1:57.97                 
                     
33  Mathias Riis  2008    72  57.46        2:00.38   
  Lyngby SvÝmmeklub  2:16.14                 
                     
34  Jonas Bendixen  2009    72  1:00.13        2:00.55   
  Lyngby SvÝmmeklub  2:06.39                 
                     
35  Anton Marinus Andreassen  2008    69  1:00.97        2:02.33   
  Lyngby SvÝmmeklub  2:11.31                 
                     
August SÝlvsteen  2005              DSQ  afslut pŚ mave i ryg 
  Gentofte SvÝmme Klub  1:27.68                 
                     
Joakim Hjulmand-Lassen  2005              DSQ  2 fuld armt.br. 50m 
  Gentofte SvÝmme Klub  1:21.32                 
                     
 
LÝb 17, 200m FrisvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 2004-2005 
Sponsor: Trśvarefabrikkernes Udsal 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emilia C. R. Olsen  2004    574  30.87  1:04.76  1:39.85    2:13.28   
  VAT Copenhagen-MK31  2:14.66                 
                     
Sofie Bruun HÝvring  2004    574  30.90  1:04.82  1:39.75    2:13.29   
  VAT Copenhagen-MK31  2:14.33                 
                     
Schastine Skifter Tabor  2005    514    1:07.54  1:43.19    2:18.26   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:28.36                 
                     
Laura Borre Jacobsen  2004    494  31.81  1:06.57  1:43.56    2:20.07   
  Lyngby SvÝmmeklub  2:23.32                 
                     
Anna Marie Nielsen  2004    472  32.67  1:08.21  1:45.65    2:22.21   
  Hvidovre SvÝmme Klub  2:21.64                 
                     
Maya Ehlers Hansen  2004    462  32.06  1:08.81  1:46.54    2:23.22   
  Farum SvÝmmeklub  2:25.57                 
                     
Liva Lund Hansen  2005    459  32.92  1:09.92  1:46.88    2:23.56   
  Vallensbśk IF Af 1939  2:24.07                 
                     
Filippa Eiler  2005    450  32.55  1:09.04  1:47.49    2:24.47   
  VAT Copenhagen-MK31  2:33.89                 
                     
Cille Kirketerp  2005    449  32.57  1:09.70  1:47.83    2:24.65   
  VAT Copenhagen-MK31  2:28.53                 
                     
10  Anastasia Smirnov  2004    423  33.87  1:10.18  1:48.39    2:27.47   
  Lyngby SvÝmmeklub  2:38.23                 
                     
11  Line Thode MÝller  2004    422  33.52  1:11.31  1:50.44    2:27.62   
  Farum SvÝmmeklub  2:55.21                 
                     
12  Kajsa Salomonsen  2005    420  33.87  1:11.43  1:50.21    2:27.88   
  VAT Copenhagen-MK31  2:29.94                 
                     
13  Malou Nielsen  2005    418  33.93  1:12.05  1:50.76    2:28.11   
  Farum SvÝmmeklub  2:44.60                 
                     
14  Emily Maack  2004    414  33.23  1:11.50  1:50.76    2:28.53   
  Lyngby SvÝmmeklub  2:28.80                 
                     
15  Sarah Holm Clausen  2004    409  34.08  1:12.00  1:51.14    2:29.24   
  Farum SvÝmmeklub  2:34.34                 
                     
16  Mikkeline Timmerman  2005    404  32.81  1:10.46  1:50.51    2:29.83   
  Hvidovre SvÝmme Klub  2:30.66                 
                     
17  Lśrke Dann-Nielsen  2005    397  35.15  1:12.30  1:51.72    2:30.64   
  Hvidovre SvÝmme Klub  2:33.27                 
                     
18  Emma Kjer Rasmussen  2004    392  34.51  1:13.30  1:53.30    2:31.32   
  Hvidovre SvÝmme Klub  2:32.00                 
                     
19  Annika KÝhn  2005    381  36.34  1:15.78  1:54.35    2:32.71   
  Vallensbśk IF Af 1939  2:34.84                 
                     
20