Information om Arena Lyngby Open 2020
 
 
Arena Lyngby Open 2020          
FINA point              
               
Placering ID Navn Klub 50m 100m 200m/400m Total
1 224 Bierre Victoria HERLEV 819 826 732 2377
2 336 Pedersen Josefine B. VAT CPH-MK 756 738 705 2199
3 194 Mortensen Amalie Søby HOLBÆK 687 717 741 2145
4 308 Palmund Liva TRITON B 741 679 623 2043
5 31 Wijk Mellie TEAM WEST 651 707 666 2024
6 283 Tabor Schastine Skifter VAT CPH 712 620 678 2010
7 24 Hanquet Lucie TEAM WEST 609 666 703 1978
8 331 Høvring Sofie Bruun VAT CPH-MK 696 643 619 1958
9 34 Bergdahl Moa TEAM WEST 632 665 624 1921
10 45 Abrahamsson Sofia TEAM WEST 622 655 613 1890
               
               
Placering ID Navn Klub 50m 100m 200m/400m Total
1 225 Brenner Luccas Dam HERLEV 708 678 685 2071
2 149 Tullberg Sebastian HØRSHOLM 701 630 689 2020
3 363 Søgaard-Andersen Oliver HOVEDSTAD 653 646 646 1945
4 298 Stjernholm Gustav Klit TRITON B 630 662 627 1919
5 35 Jedbratt Felix TEAM WEST 638 674 587 1899
6 16 Olsson Elliot TEAM WEST 680 626 587 1893
7 192 Ottosen Niels HOLBÆK 662 632 594 1888
8 129 Broch William Textor LYNGBY 605 676 578 1859
9 255 Grubert Alfred August GLADSAXE 622 598 627 1847
10 377 Brøns Valdemar HOVEDSTAD 558 646 615 1819

 
Arena Lyngby Open 2019          
FINA point              
               
Placering ID Navn Klub 50m 100m 200m/400m Total
1 139 Jensen Julie Kepp A6 820 807 708 2335
2 39 Pedersen Josefine B. VAT CPH 747 727 696 2170
3 229 Palmund Liva TRITON B 728 692 657 2077
4 114 Barrett Karoline GTI 704 717 644 2065
5 298 Mortensen Amalie Søby HOLBÆK 551 709 733 1993
6 153 Jung Mathilda Hyldal A6 611 640 648 1899
7 106 Mortensen Jessica Yu LYNGBY 595 624 651 1870
8 9 Axelsson-Wiesel Edith TEAM WEST 692 617 547 1856
9 189 Mertins Frederikke HVIDOVRE 591 613 636 1840
10 110 Stenholt Ella LYNGBY 661 601 561 1823
               
               
Placering ID Navn Klub 50m 100m 200m/400m Total
1 224 Johannessen Frans TRITON B 628 700 731 2059
2 303 Ottosen Niels HOLBÆK 673 667 660 2000
3 93 Ellegaard Arthur Dalén LYNGBY 629 616 725 1970
4 112 Broch William Textor LYNGBY 652 704 555 1911
5 184 Jacobsen Oliver HVIDOVRE 674 631 551 1856
6 137 Tullberg Alexander HØRSHOLM 602 666 586 1854
7 83 Lentz Frederik Riedel GLADSAXE 677 623 552 1852
8 79 Grubert Alfred August GLADSAXE 584 623 621 1828
9 146 Bojesen Frederik A6 592 573 659 1824
10 21 Carlsson Jonatan TEAM WEST 642 604 552 1798
 
 

  
 
2018 resultater: Trongården: Tekst <> html  Stadion: tekst <> html
 
 
 



 2017 ResultaterTrongården: tekst <> html  Stadion: tekst <> html <> PDF






2016: Resultater Stadion ///  Resultater Trongården 
 2016 TOP 5: MEN        
 Place  Euros Swimmer   FINA Club 
 1  700  Marco Loughran  2239  VAT, Cph
 2  500  Niklas Hedegaard  2052  Farum Svømmeklub
 3  300  Kevin Witt Christensen  2041  Farum Svømmeklub
 4  200  Lasse Pittioni  1988  Gladsaxe
 5  100  Frederik K. Mortensen  1835  Triton Ballerup
         
 2016 Top 5:
WOMEN
       
 Place  Euros  Swimmer  FINA  Club
 1  700  Ida Lindborg  2354  Malmö Simsällskap
 2  500  Nathalie Lindborg  2052  Malmö Simsällskap
 3  300  Maj Howardsen  2033  Sigma
 4  200  Josien Wijkhuijs  2024  Zv Orca Leeuwarden
 5  100  Emilie Falbe Hansen  2009  Gentofte








2015: Resultater Stadion ///  Resultater Trongården - (RE filer: Stadion /// Trongården)
 2015 TOP 5: MEN        
 Place  Euros Swimmer   Year Club 
 1  700  Marco Loughran  1989  Guildford City (uk)
 2  500  Sebastian Ovesen  1994  Kvik, Kastrup
 3  300  Kevin Witt Christensen  1995  Farum Svømmeklub
 4  200  Jakob Klint Axelsen  1996  Lyngby Svømmeklub
 5  100  Viktor Christensen  1995  Køge Svømmeklub
         
 2015 Top 5:
WOMEN
       
 Place  Euros  Swimmer  Year  Club
 1  700  Jeanette Ottesen  1987  Vejle Svømmeklub Triton
 2  500  Ida Lindborg  1994  Malmö Simsällskap
 3  300  Christina Munkholm  1996  Køge Svømmeklub
 4  200  Ilse Kraaijeveld  1990  Zv Orca Leeuwarden
 5  100  Christina Kaas Elmgreen  1996  Lyngby Svømmeklub






Følg med

Nyheder - Vis alle

Events - Vis alle